logo

BAYRAMDA ÜCRETSİZ VE ÜCRETLİ OTOYOL, TÜNEL VE KÖPRÜLER

Ulaştırma Bakanlığı Ramazan Bayramı boyunca bazı köprü ve otoyollardan geçişlerin ücretsiz olacağını açıkladı. Açılamada, ücretli olacak geçişler de açıklandı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve otoyolların Ramazan Bayramı olan 24-28 Haziran tarihleri arasında ücretsiz olduğunu duyurdu.

Bayram seyahatine çıkacakların merakla beklediği köprü ve otoyollar açıklaması Ulaştırma Bakanlığı’ndan geldi. Bayramda seyahate çıkacakların ücretsiz olacağı açıklanan köprü ve otoyol dışında bazı köprüler ve yollardan geçiş ücreti alınmaya devam edileceğini dikkate alması gerekiyor.

RAMAZAN BAYRAMI’NDA ÜCRETSİZ GEÇİŞ YAPILACAK YOL VE KÖPRÜLER

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kamu tarafından işletilen köprü ve otoyolların, 23 Haziran Cuma gününü 24 Haziran’a bağlayan gece yarısından, 28 Haziran sabah saat 07.00’ye kadar ücretsiz olacağını söyledi.

Bakan Ahmet Arslan tarafından yapılan göre; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve otoyollarda Ramazan Bayramı’nda ücretsiz geçiş yapılacak.

 BAYRAMDA SEYAHAT EDECEKLERİN DİKKATİNE; ÜCRETSİZ OLMAYAN TÜNEL VE KÖPRÜLER

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada bayramda köprü ve otoyolların ücretsiz olacağı vatandaşa bildirildi. Buna göre 23 Haziran Cuma gününü 24 Haziran’a bağlayan gece yarısından, 28 Haziran sabah saat 07.00’ye kadar ücretsiz olacak.

Ücretsiz olacak köprüler 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü. Şu an için onarımda olan ve İstanbul trafiğini çok ciddi bir şekilde etkileyen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki çalışmalara  bayram tatilinde ara verilecek ve bayram boyu ücretsiz olacak.

KÖPRÜLERDEN GEÇİŞ ÜCRETİ 7 TL

Otomobiller için iki köprüden de geçiş ücreti 7 TL. Geçen sene hizmete alınan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü de ücretsiz olmayacak. Çünkü bu köprülerin işletmesini özel sektör yapıyor. Otomobiller Osmangazi Köprüsü’nden 65 lira 65 kuruşa geçiş yapıyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden otomobillerin geçiş ücreti ise 12 lira 20 kuruş.

AVRASYA TÜNELİ DE ÜCRETLİ

Görkemli açılışı ile dikkatleri üzerine çeken Avrasya Tüneli ise bayram boyunca ücretli olacak. ‘İki kıtayı birbirine bağlayan en kısa’ ve en pahalı yol olan Avrasya Tüneli’nin geçiş ücreti ise açıldıktan bir kaç ay sonra 15 TL’den 16 TL 60 kuruşa yükseldi.

HAZİNE GARANTİSİ VAR

Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim Köprü’lerinde hazine garantisi bulunuyor. Yani devletin saptadığı günlük araç garantisinden daha az araç geçtiği zaman zararı hazine yani vatandaş karşılıyor. Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Avrasya Tüneli hergün on binlerce lira zarar ettiği iddia ediliyor.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1794 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

BAYRAMDA ÜCRETSİZ VE ÜCRETLİ OTOYOL, TÜNEL VE KÖPRÜLER” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    BAYRAMDA ÜCRETSİZ VE ÜCRETSİZ OTOYOL, TÜNEL VE KÖPRÜLER
    http://www.itvhaber.com/bayramda-ucretsiz-ve-ucretsiz-otoyol-tunel-ve-kopruler.html#.WUpYFa1XbTs.twitter
    #UlaştırmaBakanlığı #RamazanBayramı #Köprü #Otoyol #BayramdaÜcretsizGeçiş #BayramdaÜcretliGeçiş #ÜcretsizGeçilenKöprüler #HangiKöprüÜcretli #itvhaber