logo

25 Haziran 2017

Hoca Nasrettin Diyor ki!


Cafer Kayadibi
cafer.kayadibi@gmail.com

Bir gün Nasrettin Hoca komşusundan büyük bir kazan almış. Komşusu kazanı istediğinde Nasrettin Hoca içine küçük bir tencere koymuş.komşusuna:

– Senin kazan doğurdu, demiş. Adam sevinçten ne yapacağını şaşırmış. Nasrettin Hoca bir gün kazanı tekrar almış. Adam kazanı sorduğunda Hoca:

– Senin kazan öldü, demiş. Adam:

– Hocam ne diyorsunuz, kazanın canı var mı kazan hiç ölür mü? der. Hoca:

– Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne niye inanmıyorsun?

* * *

CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bardağı taşıran son damla olarak gören Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu adalet yürüyüşü hepinizin malumudur. Ankara’dan İstanbul’a revan olan Adalet kervanına, taş duvarlar  önünde tutulan adalet nöbetleri de eşlik etmektedir. Hal böyle olunca korku imparatorluğunun düzeninin tekerine çomak sokmak birilerinin işine gelmeyecektir elbette.

Genelde olduğu gibi yerelde de bu durumdan rahatsız olan bir güruhun olduğu gerçeği yadsınamaz. Öyle ki Ataşehir belediyesinin tasarruf amaçlı servisleri geçici bir süre için durdurmuş olmasını siyasi bir karar, bir yaptırım, baskı ve dayatma olarak lanse etmeye çalışan, bundan medet uman, nemalanma gayretinde bulunan, bir taş da ben atıyım diyen saçı uzun aklı kısa, siyasi ereksiyon geçirme telaşında olan ancak özünde bir hakikat duruşu olmayan kişi ve kişilerin varlığına daha önce de tanık olduk şimdi de oluyoruz.

Yerel basında cereyan eden bu mesnetsiz haberlere, birde AKP meclis üyelerinin dışkısında boncuk bulmuş çocuk sevinciyle ortaya çıkmaları, havadise borazancılık yapmaları, doğal olarak Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin konu hakkında açıklama yapmasına neden oldu.  Başkanın yapmış olduğu açıklama da “.. uygulamanın tasarruf amaçlı ve geçici olduğu, servislerin  23 Haziran Cuma 17.00 itibariyle tekrardan çalışmaya başladığı… “ dile getirilmişti. 

Ancak bu açıklamaya inanmayan, itimat etmeyen, yine aynı dili kullanmaya devam eden,  göreve geldikleri andan itibaren proje değil fitne üreten, gerek kırmızı kartıyla şov yapan, gerek reis misali vurdukça kendi kitlemi oluştururum iç güdüsüne kapılanlar içindir hoca Nasrettin’in gülmecesi.

Yani özetle demem o dur ki!
Cumhurbaşkanı’nın kandırıldığına  inanıyorsunuz da Battal İlgezdi’nin açıklamasına neden inanmıyorsunuz? 

Unutmayın!

Adaletin mumla arandığı zamanlarda karşınıza en çok böcek sürüleri çıkar…

Etiketler: » » » »
Share
845 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Hoca Nasrettin Diyor ki!” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  Hoca Nasrettin Diyor ki!
  http://www.itvhaber.com/hoca-nasrettin-diyor-ki.html#.WU_W5gygvV4.twitter
  #Battalİlgezdi #AtaşehirBelediyesi #Cumhurbaşkanı #CaferKayadibi #Makale #NasrettinHoca

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Anladın ama yanlış anladın canım arkadaşım!..

  11 Aralık 2017 Yazarlar

  Bir etkinlik sonrası idi... Bir kaç arkadaş verilen koktely masalarından birinin çevresinde toplanmış ikramları atıştırıyor, bir yandan da sohbet ediyorduk. Kimi arkadaşlarım bana övgüler dizmeye başladı "Aman Hülya hanımcım, maşallahınız var... Ne kadar güzel sanat etkinliklerine gidiyorsunuz. Yurt içi, yurt dışı bizi temsil ediyorsunuz. Hem de on parmağınızda on hüner. Ne güzel öyle turşular, zeytinler, tarhanalar, ekmekler yapıyorsunuz" peş peşe sıralanan bu övgüler karşısında hindi gibi kabarayım mı, yoksa mahcup olup kızarayım mı bocalarke...
 • İHTİYAÇ MI, SÜSLEME Mİ?

  22 Kasım 2017 Yazarlar

  İnsanların yaşamlarında çeşitli şekillerde ihtiyaçları olur. Bu ihtiyaçların bir bölümü yani olmazsa olmazı olan doğal ihtiyaçlar, bir bölümü de şartları uygun olduğunda keyfe keder yapılan harcamalarla karşılanan ihtiyaçlardır. Aslında bu ikincisine ihtiyaç demek te doğru değildir. Toplumun mihenk taşı olan aile, ailelerin oluşturduğu küçük sosyal guruplar- sosyal topluluklar, mahalleler, köyler, ilçeler, iller ve ülkeler biçiminde genişler. Aileden başlamak kaydıyla tüm toplumların ya da sosyal gurupların her birinin ayrı ayrı olmak üzere ...
 • Mersin’i sel bastı!..

  18 Kasım 2017 Yazarlar

  Uçaktan indik. Bir soğuk, bir yağmur; perona geçene kadar feleğim şaştı... Halbuki İzmir'de hava günlük güneşlikti... Mersin'i anlatıyorum. USSD (Uluslararası Sanatkarlar ve Sanatçılar Derneği)'nin geçtiğimiz hafta uluslararası bir ressamlar buluşması-resim çalıştayı oldu. Derneğimizin genel başkanı Olga Eren ben ise İzmir temsilcisiyim. Nevin Aytekin, Işıl Kesim ve Kader Damla yönetimde eniştemiz Abdurrahman Aytekin ise canla başla her ihtiyacımız için koşturuyor. Bu üçüncü çalıştayımız. Mersin Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenliyor...
 • “ÇANKIRI’NIN BEY EFENDİSİ SELAMİ KAPLAN”

  13 Kasım 2017 Yazarlar

  Oğuz boylarından Türkmen soyundan, Sultan Alparslan’ın komutanlarından, Emir Karatekin’in feht ettiği , Yaranlar diyarı, havası sert İnsanlarının mert olduğu. 24 oğuz boyundan, Kayıların DODURGA beyliğinin bey efendisi Sn. Selamı KAPLAN 11.kasım .2017 tarihinde Allahın rahmetine kavuşmuştur. **** Osmanlı'da Yeniçeri Bayraktarlarından Âlimlere kadar çeşitli vazifeler ifâ etmiş atalara uzanan bir silsilenin evlâdıydı. Teşvikiye'deki çiftliklerinde ikâmet eden ama İngiliz işgaliyle birlikte, müstevlilere bayrak sallayanlardan iğrenerek, "Gâvur...