logo

25 Haziran 2017

Hoca Nasrettin Diyor ki!


Cafer Kayadibi
cafer.kayadibi@gmail.com

Bir gün Nasrettin Hoca komşusundan büyük bir kazan almış. Komşusu kazanı istediğinde Nasrettin Hoca içine küçük bir tencere koymuş.komşusuna:

– Senin kazan doğurdu, demiş. Adam sevinçten ne yapacağını şaşırmış. Nasrettin Hoca bir gün kazanı tekrar almış. Adam kazanı sorduğunda Hoca:

– Senin kazan öldü, demiş. Adam:

– Hocam ne diyorsunuz, kazanın canı var mı kazan hiç ölür mü? der. Hoca:

– Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne niye inanmıyorsun?

* * *

CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bardağı taşıran son damla olarak gören Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu adalet yürüyüşü hepinizin malumudur. Ankara’dan İstanbul’a revan olan Adalet kervanına, taş duvarlar  önünde tutulan adalet nöbetleri de eşlik etmektedir. Hal böyle olunca korku imparatorluğunun düzeninin tekerine çomak sokmak birilerinin işine gelmeyecektir elbette.

Genelde olduğu gibi yerelde de bu durumdan rahatsız olan bir güruhun olduğu gerçeği yadsınamaz. Öyle ki Ataşehir belediyesinin tasarruf amaçlı servisleri geçici bir süre için durdurmuş olmasını siyasi bir karar, bir yaptırım, baskı ve dayatma olarak lanse etmeye çalışan, bundan medet uman, nemalanma gayretinde bulunan, bir taş da ben atıyım diyen saçı uzun aklı kısa, siyasi ereksiyon geçirme telaşında olan ancak özünde bir hakikat duruşu olmayan kişi ve kişilerin varlığına daha önce de tanık olduk şimdi de oluyoruz.

Yerel basında cereyan eden bu mesnetsiz haberlere, birde AKP meclis üyelerinin dışkısında boncuk bulmuş çocuk sevinciyle ortaya çıkmaları, havadise borazancılık yapmaları, doğal olarak Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin konu hakkında açıklama yapmasına neden oldu.  Başkanın yapmış olduğu açıklama da “.. uygulamanın tasarruf amaçlı ve geçici olduğu, servislerin  23 Haziran Cuma 17.00 itibariyle tekrardan çalışmaya başladığı… “ dile getirilmişti. 

Ancak bu açıklamaya inanmayan, itimat etmeyen, yine aynı dili kullanmaya devam eden,  göreve geldikleri andan itibaren proje değil fitne üreten, gerek kırmızı kartıyla şov yapan, gerek reis misali vurdukça kendi kitlemi oluştururum iç güdüsüne kapılanlar içindir hoca Nasrettin’in gülmecesi.

Yani özetle demem o dur ki!
Cumhurbaşkanı’nın kandırıldığına  inanıyorsunuz da Battal İlgezdi’nin açıklamasına neden inanmıyorsunuz? 

Unutmayın!

Adaletin mumla arandığı zamanlarda karşınıza en çok böcek sürüleri çıkar…

Etiketler: » » » »
Share
1233 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Hoca Nasrettin Diyor ki!” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  Hoca Nasrettin Diyor ki!
  http://www.itvhaber.com/hoca-nasrettin-diyor-ki.html#.WU_W5gygvV4.twitter
  #Battalİlgezdi #AtaşehirBelediyesi #Cumhurbaşkanı #CaferKayadibi #Makale #NasrettinHoca

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Nuh Peygamber’i şaşırtacak yer Belo Blato…

  05 Temmuz 2018 Yazarlar

  Sanırım Nuh Peygamber oraya gitse idi ilk işi hemen gemisini yapmaya koyulmak olurdu... Neden mi? Orası neresi mi? Sırbistan'da bir belde: Belo Blato... Bu Sırbistan'a ikinci gidişim. İlk kez, Stara Moravica'ya, sanat kolonisine davetli olarak gitmiştim. Şimdi gittiğim yer ise Belo Blato. Belgrad'a araçla bir saatlik uzaklıkta. Koloninin kuratörü benim tatlı kardeşim Julianna Illes Major olan resim çalıştayına davet Belo Blato belediye başkanı ve organizatör Miroslav Markus'tan geldi. Bu kez üç Türk davetliyiz. Tekirdağ Namık Kemal Ünive...
 • Kimse senin yerini tutmuyor baba!..

  18 Haziran 2018 Yazarlar

  Kimse senin yerini tutmuyor baba!.. Aklıma geliveren olur olmaz saçma sapan soruları bile sana sorardım. Sen sabırla benim anlayacağım dilde bana anlatmaya çalışırken ben “Benim kızım ne kadar akıllı” diye düşündüğünü düşünür ve kendimle gurur duyardım... Benim kızım şahin derdin. Neden dediğimde “Şahin kol üstünde taşınır da ondan. Benim kızım da kol üstünde yukarılarda olacak her zaman” diye de eklerdin. Hani beni bir kilo soğan zarı toplayana verecektin? Bir kilo soğan zarını ne yapalım, ne işimize yarar?” dediğimde “Bir kilo soğan za...
 • HER ŞEYİ GÖRDÜM!

  11 Haziran 2018 Yazarlar

  Evet, gördüm her şeyi gördüm. İnsan yaşamı koskocaman, upuzun bir zaman dilimi. Tabi ki uzunca yaşayabilenler, ömrü uzun olanlar için. Daha bebekken, çocukken, gençken, orta yaştayken, biraz yaşlanmışken ve artık gücü takati kalmamışken, hatta Allah’ım bana ve bakanlarıma ızdırap çektirme diye ölümü bile kurtuluş sayanları da gördüm. Onlar için yaşam da çok kısa. Ahlaklı insanları da ahlaksızları da gördüm. Aptalları da akıllıları da gördüm. İnsan olanları da; hayvana hakaret olur diye hayvan adı dahi anılamayacak olanları da gördüm...
 • İki devlet, bir millet kardeş Nahçıvan…

  02 Haziran 2018 Yazarlar

  "Bu kez benim yerime bir başkası görsün o güzel yurdu" diye düşünsem de davet gelir gelmez dayanamayıp hemen biletimi alıyorum... Nahçıvan'dan söz ediyorum. O güzel yurttan... iki devlet-bir millet kardeş ülkeden... Daha önce iki kere daha gitmiştim ve hem Nahçıvan'ı hem de Nahçıvanlı kardeşlerimizi çok sevmiştim. Dayanamayıp koşa koşa bilet almam da işte o yüzden... Bu kez festivalin adı "Umummilli Lider Haydar Aliyev'in 95. yaş günü ile ilgili "Nahçıvan-beşeriyetin beşiği IV. uluslararası Resim Festivali" Nahçıvan'ı önceleri Azerbaycan'...