logo

25 Haziran 2017

Hoca Nasrettin Diyor ki!


Cafer Kayadibi
cafer.kayadibi@gmail.com

Bir gün Nasrettin Hoca komşusundan büyük bir kazan almış. Komşusu kazanı istediğinde Nasrettin Hoca içine küçük bir tencere koymuş.komşusuna:

– Senin kazan doğurdu, demiş. Adam sevinçten ne yapacağını şaşırmış. Nasrettin Hoca bir gün kazanı tekrar almış. Adam kazanı sorduğunda Hoca:

– Senin kazan öldü, demiş. Adam:

– Hocam ne diyorsunuz, kazanın canı var mı kazan hiç ölür mü? der. Hoca:

– Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne niye inanmıyorsun?

* * *

CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bardağı taşıran son damla olarak gören Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu adalet yürüyüşü hepinizin malumudur. Ankara’dan İstanbul’a revan olan Adalet kervanına, taş duvarlar  önünde tutulan adalet nöbetleri de eşlik etmektedir. Hal böyle olunca korku imparatorluğunun düzeninin tekerine çomak sokmak birilerinin işine gelmeyecektir elbette.

Genelde olduğu gibi yerelde de bu durumdan rahatsız olan bir güruhun olduğu gerçeği yadsınamaz. Öyle ki Ataşehir belediyesinin tasarruf amaçlı servisleri geçici bir süre için durdurmuş olmasını siyasi bir karar, bir yaptırım, baskı ve dayatma olarak lanse etmeye çalışan, bundan medet uman, nemalanma gayretinde bulunan, bir taş da ben atıyım diyen saçı uzun aklı kısa, siyasi ereksiyon geçirme telaşında olan ancak özünde bir hakikat duruşu olmayan kişi ve kişilerin varlığına daha önce de tanık olduk şimdi de oluyoruz.

Yerel basında cereyan eden bu mesnetsiz haberlere, birde AKP meclis üyelerinin dışkısında boncuk bulmuş çocuk sevinciyle ortaya çıkmaları, havadise borazancılık yapmaları, doğal olarak Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin konu hakkında açıklama yapmasına neden oldu.  Başkanın yapmış olduğu açıklama da “.. uygulamanın tasarruf amaçlı ve geçici olduğu, servislerin  23 Haziran Cuma 17.00 itibariyle tekrardan çalışmaya başladığı… “ dile getirilmişti. 

Ancak bu açıklamaya inanmayan, itimat etmeyen, yine aynı dili kullanmaya devam eden,  göreve geldikleri andan itibaren proje değil fitne üreten, gerek kırmızı kartıyla şov yapan, gerek reis misali vurdukça kendi kitlemi oluştururum iç güdüsüne kapılanlar içindir hoca Nasrettin’in gülmecesi.

Yani özetle demem o dur ki!
Cumhurbaşkanı’nın kandırıldığına  inanıyorsunuz da Battal İlgezdi’nin açıklamasına neden inanmıyorsunuz? 

Unutmayın!

Adaletin mumla arandığı zamanlarda karşınıza en çok böcek sürüleri çıkar…

Etiketler: » » » »
Share
1025 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Hoca Nasrettin Diyor ki!” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  Hoca Nasrettin Diyor ki!
  http://www.itvhaber.com/hoca-nasrettin-diyor-ki.html#.WU_W5gygvV4.twitter
  #Battalİlgezdi #AtaşehirBelediyesi #Cumhurbaşkanı #CaferKayadibi #Makale #NasrettinHoca

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Başlarım onun özgüvenine!..

  20 Mart 2018 Yazarlar

  Evimizin sokağa bakan bodrum katını atölye olarak kullanıyorum. Ev işlerimi bitirince iniyorum aşağı, resim yapıyorum... Bir gün çalışıyorum, bahçe kapımın açıldığını duydum. Dışarı çıkmamla karşı komşumun oğlu ile burun buruna geldik. Elinde bizim çim biçme makinesinin kablosu... Şaşırdım!.. "Bize sormadan alman doğru mu?" sorumu karşıdan babası yanıtladı. "Hikmet abiye söylemiştik!.." Ses etmedim, ama yine de çocuğa izinsiz aldırmasının yerine bana seslenmesinin doğru olduğunu düşündüm... Çünkü öyle bir davranış çocuğa verilen bir eğitim o...
 • KADINLAR GÜNÜ…

  10 Mart 2018 Yazarlar

  Bir gün gelecek kadınlar günü kutlaması yapmayacağız. Buna gerek kalmayacak. Kadınlarımız hak ettikleri, layık oldukları yerde olacaklar. Kadını ikinci plana, erkeğin gerisine koyan törelerimiz, geleneklerimiz  ve yanlış din yorumlarını geride bırakacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük Atatürk, kadın özgürlüğüne kadın eşitliğine büyük önem ve öncelik vermişti. O uygar, çağdaş, aydınlanmacı bir ülke yaratmak amacında idi ve kadının toplumda her alanda yer alması bunun vazgeçilmez bir gereğiydi. Oysa kadın yüzyıllardır. Allahın emri v...
 • 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MÜ DEDİNİZ?

  10 Mart 2018 Yazarlar

        Evet, her yıl olduğu gibi bir kocaman yıl daha geçti son kutladığımız Kadınlar Günü’nden. Gerçi bu güne neden Dünya Emekçi Kadınlar Günü adı verilmiş bilemiyorum. Kutluyoruz ama bana pek te mantıklı gelmiyor bu isim (Dünya Emekçi Kadınlar Günü). Nedenini soracak oldunuz gibi geliyor bana, gayet tabi ki. Şunun için anlamlı gelmiyor: Acaba bu dünyada emekçi olmayan kadın var mı ki? Bence yoktur. Gerçi bu günün çıkış felsefesi ve yeri hakkında geçen yıllarda ki yazılarımda tarihsel açıklamalarımı yapmıştım. Şimdi o tarihsel süreçleri anlatma...
 • Kapadokya’da bir Karlık Evi

  07 Mart 2018 Yazarlar

  Sanırım altı ya da yedi yıl öncesiydi. Ankara Çağsav'da İzmir başkanı olduğum dernek adına stant tutarak resim sergisi açmıştık. Her gün heyecanla sanat merkezine geliyor, sanatçı arkadaşlarla oturup sanat, siyaset ve pek çok konu üzerine sohbetler ediyorduk. Ara ara da standları geziyor, yeni sanatçı dostlar ediniyordum. Bu on gün zarfında hâlâ dostluğumu sürdürdüğüm pek çok değerli arkadaşım oldu. Kimileri ile ise fcebookta arkadaş olup da henüz tanışmamışsak orada tanışıyorduk. Karlık Evi sahibi Abdullah Şen'de onlardan biri idi. Otelinde ya...