logo

25 Haziran 2017

Hoca Nasrettin Diyor ki!


Cafer Kayadibi
cafer.kayadibi@gmail.com

Bir gün Nasrettin Hoca komşusundan büyük bir kazan almış. Komşusu kazanı istediğinde Nasrettin Hoca içine küçük bir tencere koymuş.komşusuna:

– Senin kazan doğurdu, demiş. Adam sevinçten ne yapacağını şaşırmış. Nasrettin Hoca bir gün kazanı tekrar almış. Adam kazanı sorduğunda Hoca:

– Senin kazan öldü, demiş. Adam:

– Hocam ne diyorsunuz, kazanın canı var mı kazan hiç ölür mü? der. Hoca:

– Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne niye inanmıyorsun?

* * *

CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bardağı taşıran son damla olarak gören Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu adalet yürüyüşü hepinizin malumudur. Ankara’dan İstanbul’a revan olan Adalet kervanına, taş duvarlar  önünde tutulan adalet nöbetleri de eşlik etmektedir. Hal böyle olunca korku imparatorluğunun düzeninin tekerine çomak sokmak birilerinin işine gelmeyecektir elbette.

Genelde olduğu gibi yerelde de bu durumdan rahatsız olan bir güruhun olduğu gerçeği yadsınamaz. Öyle ki Ataşehir belediyesinin tasarruf amaçlı servisleri geçici bir süre için durdurmuş olmasını siyasi bir karar, bir yaptırım, baskı ve dayatma olarak lanse etmeye çalışan, bundan medet uman, nemalanma gayretinde bulunan, bir taş da ben atıyım diyen saçı uzun aklı kısa, siyasi ereksiyon geçirme telaşında olan ancak özünde bir hakikat duruşu olmayan kişi ve kişilerin varlığına daha önce de tanık olduk şimdi de oluyoruz.

Yerel basında cereyan eden bu mesnetsiz haberlere, birde AKP meclis üyelerinin dışkısında boncuk bulmuş çocuk sevinciyle ortaya çıkmaları, havadise borazancılık yapmaları, doğal olarak Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin konu hakkında açıklama yapmasına neden oldu.  Başkanın yapmış olduğu açıklama da “.. uygulamanın tasarruf amaçlı ve geçici olduğu, servislerin  23 Haziran Cuma 17.00 itibariyle tekrardan çalışmaya başladığı… “ dile getirilmişti. 

Ancak bu açıklamaya inanmayan, itimat etmeyen, yine aynı dili kullanmaya devam eden,  göreve geldikleri andan itibaren proje değil fitne üreten, gerek kırmızı kartıyla şov yapan, gerek reis misali vurdukça kendi kitlemi oluştururum iç güdüsüne kapılanlar içindir hoca Nasrettin’in gülmecesi.

Yani özetle demem o dur ki!
Cumhurbaşkanı’nın kandırıldığına  inanıyorsunuz da Battal İlgezdi’nin açıklamasına neden inanmıyorsunuz? 

Unutmayın!

Adaletin mumla arandığı zamanlarda karşınıza en çok böcek sürüleri çıkar…

Etiketler: » » » »
Share
573 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Hoca Nasrettin Diyor ki!” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  Hoca Nasrettin Diyor ki!
  http://www.itvhaber.com/hoca-nasrettin-diyor-ki.html#.WU_W5gygvV4.twitter
  #Battalİlgezdi #AtaşehirBelediyesi #Cumhurbaşkanı #CaferKayadibi #Makale #NasrettinHoca

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Manastır’ın ortasında var bir havuz… Makedonya…

  17 Eylül 2017 Yazarlar

  Balkanlarda pek çok ülkeye resim festivali ve çalıştayı için davetli gitmiş, gezmiş, oraları görmüştüm. Ancak Makedonya'ya kısmet olmamıştı ve çok merak ediyordum. Nihayet bu yıl Kavadarci Resim Festivali'nden davet geldi... Pek çok ülkeden katılan değerli ressamların yanı sıra Türkiye'den katılımcı olarak bu kez yalnız olmayacaktım. Tekirdağ'dan Vahit Akan, Bursa'dan Şaban Okan, Çanakkale'den Vahid Novruzov, Mersin'den Olga Eren ile Gülçin Öntaş, Bodrum'dan Yusuf Tarım, İzmir'den Zeynep Salman, Şefkat İşlegen ve ben... Olga ile İstanbul...
 • ADİL, OBJEKTİF ÖLÇME SİSTEMİ GELECEKSE; TEOG KALKSIN

  17 Eylül 2017 Yazarlar

  Erdoğan’ın açıklaması ile gündeme gelen TEOG'un kaldırılmasına olumlu bakan eğitimciler, adil ve objektif bir ölçme değerlendirme sisteminin gereğine de işaret ediyor. Recep Kenan/itvhaber.com Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren TEOG’un kaldırılması isteğini dile getirmesi eğitim camiasından tartışmaları ve arayışları da beraberinde getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEOG sınavının kaldırılacağını açıkladığı TV programında konuyu Başbakan Binali Yıldırım'la görüşeceğini ifade etmişti. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAŞB...
 • 7 Kardeşler dondurmacılı eski günler…

  15 Eylül 2017 Yazarlar

  Bu günlerde yaz yavaş yavaş yerini sonbahara terk ederken, çok sevdiğim dondurma ile olan anılarım canlandı. Yıl 1970’ler. On bir-on iki yaşlarındayım. O zamanlar, İzmir Halilrıfatpaşa’da doksanbeşin kahvenin orada oturuyoruz. Her gün saat 12.00 ile 13.00 arası triportör ile gelen 7 Kardeşler Dondurmacısı’nı bekliyorum. Yalnız ben değil, tüm aile ve bütün komşular. Büyük küçük herkes. O dönemler tek kanal radyo var yayın yapan. Adı bile TRT değil daha o zamanlar ve yalnız türkü ve Türk Sanat Müziği çalıyor. Herkesin evinde pikap da (plak-ç...
 • ÇERKEŞ “ÇANKIRI’NIN EN BÜYÜK İLÇESİNE YAKIŞIR FESTİVAL YAPTI”

  12 Eylül 2017 Yazarlar

  Çankırı’nın  en  büyük ilçesinin belediye başkanı. Sn Hasan SOPACI  bey efendi  Kurban Bayramını üçüncü günü. ÇERKEŞLİLERE ÇERKEŞ 13. KÜLTÜR HAYAVANCILIK VE BAL FESTİVALİ’Nİ  Çerkeş: Kent Meydanı ve etrafının tamamıyla dolup taştığı, 15000’e yakın katılımın gerçekleştiği geleneksel 13. Çerkeş Kültür Hayvancılık ve Bal Festivali coşkusunu Çerkeş belediye başkanı Sn Hasan SOPACI  lakabına yakışır “paşalar” gibi Çerkeş halkına  ikinci bayramı yaşattı. **** “FESTİVALLER KÜLTÜREL BİR ETKİNLİKTİR”. Festivalin gerçekleştiği bölgenin ismin duyul...