logo

İBB İhtisas Komisyonları Belirlendi, Ataşehir’den Kim Var?

İBB Meclisi Nisan ayı toplantılarında yapılan seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhtisas Komisyonları üyeleri belirlendi. Ataşehir’den 3 üye komisyonlarda.

Recep Kenan/itvhaber.com

İBB komisyonlarında Ataşehir’i temsilen; Ak Partili üye Civan Gündoğdu Sağlık Komisyonunda yer alırken Ataşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Cevat Arzık ise Kentsel Yenileme Komisyonu’nda yer aldı.

ARZIK, KENTSEL YENİLEME KOMİSYONU BAŞKAN VEKİLİ

Komisyan Başkan Vekili olarak görevlendirilen Ak Partili Üye Mustafa Cevat Arzık, İmar planlarının çalışmaları yürütülen Ataşehir’de, İBB tarafından onaylanan 1/5000 Ölçek RNİP sonrasında sonuçlanma aşamasındaki Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/1000 ölçek Uygulama İmar Planı ile  Yenisahra ve Barbaros mahallelerini kapsayan dönüşüm çalışmalarının da ilgi alanında olacağı Kentsel Yenileme Komisyonu’nda yer alması dikkat çekti.

CHP’DEN KOMİSYONLARDA TEK ÜYE: FEVZİ AĞAÇDALI

Yapılan seçimlerle belirlenen komisyonlarda Ataşehir’i temsilen CHP’li Belediye Meclis üyesi Fevzi Ağaçdalı Altyapı, Mesken ve Emlak Komisyonu’nda yer aldı.

ÇANKIRILI ÜYE SATIHANIM TELOĞLU AB VE DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU’NDA

Çankırı asıllı olan Ak Parti Üsküdar Belediye Meclisi Üyesi Satıhanım Teloğlu ise AB ve Dış İlişkiler Komisyonu’nda görev alarak Üsküdar ve Çankırı’yı temsil edecek.

5’i Ak Partili, 4’ü CHP’li üyeler olmak üzere 9 üyeden oluşan ve sayısı 23 olan ihtisas komisyonları şu isimlerden oluştu:

1. İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU: (9)
1. Yüksel Akyol (Ak Parti)
2. Osman Demir (Ak Parti)
3. Turgay Akpınar (Ak Parti)
4. Eyüp Dursun (Ak Parti)
5. Mehmet Çon (Ak Parti)
6. Sedat Özkan (CHP )
7. Esin Hacıalioğlu (CHP )
8. Soydan Alkan (CHP )
9. Şafak Kır (CHP )

2. PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU: (9)
1. Erdal Yılmaz (Ak Parti)
2. Mehmet Selim Bilmen (Ak Parti)
3. Semra Yaşar (Ak Parti)
4. Müberra İnal Arslan (Ak Parti)
5. Osman Korkusuz (Ak Parti)
6. Saadet Gencoğlu (CHP )
7. Abdulhadi Akmugan (CHP )
8. Hasan Tapan (CHP )
9. Fatih Üstünbaş (CHP )

3. SAĞLIK KOMİSYONU: (9)
1. Habibe Güner (Ak Parti)
2. Ülkiye Toptaş Kınay (Ak Parti)
3. Civan Gündoğdu (Ak Parti)
4. İhsan Koç (Ak Parti)
5. Fethi Başaranoğlu (Ak Parti)
6. Avedis Kevork Hilkat (CHP )
7. Yavuz İren (CHP )
8. Dilek Koçak (CHP )
9. Ümit Yurdakul (CHP )

4. ULAŞIM VE TRAFİK KOMİSYONU: (9)
1. Mahmut Yeter (Ak Parti)
2. Hüseyin Karakaya (Ak Parti)
3. Rıfat Kutlu (Ak Parti)
4. Murat Şahin (Ak Parti)
5. Mevlid Uyan (Ak Parti)
6. Doğan Subaşı (CHP )
7. Yunus Can (CHP )
8. Önder Polatoğlu (CHP )
9. Musa Keleş (CHP )

5. EĞİTİM, KOMİSYONU (9)
1. Zeynel Önal (Ak Parti)
2. Bülent Aşkın (Ak Parti)
3. Yasemin Batur (Ak Parti)
4. Aşkın Ceylan (Ak Parti)
5. Fatih Poyraz (Ak Parti)
6. Nazım Çuhalı (CHP )
7. Sabiha Tüzünoğlu (CHP )
8. Nebahat Yıldırım (CHP )
9. Ümüt Yurdakul (CHP )

6. HUKUK KOMİSYONU: (9)
1. Sibğetullah Şahin (Ak Parti)
2. Hayriye Çiçek (Ak Parti)
3. Rabia Üçtepe Karaköse (Ak Parti)
4. İlyas Çelik (Ak Parti)
5. Murat Gülkıran (Ak Parti)
6. İsa Öztürk (CHP )
7. Alev Dağlayan (CHP )
8. Taner Kazanoğlu (CHP )
9. Erhan Aslaner (CHP )

7. TARİFE KOMİSYONU: (9)
1. Seçkin Turan (Ak Parti)
2. Recep Erol (Ak Parti)
3. Metin Kilik (Ak Parti)
4. Derya Bacacı (Ak Parti)
5. Gönül İskender (Ak Parti)
6. Seyit Ali Aydoğmuş (CHP )
7. Hasan Sadet (CHP )
8. İsmail Söylemez (CHP )
9. Sait Coşkunoğlu (CHP )

8. HARİTA KOMİSYONU: (9)
1. Mustafa Demir (Ak Parti)
2. Remzi Şeker (Ak Parti)
3. Nazmiye Sümeyye Sayan (Ak Parti)
4. Abdulhamit Dursun (Ak Parti)
5. Fatma Elmasgül Torun (Ak Parti)
6. Cevdet Bayram (CHP )
7. Canan Sezgin (CHP )
8. Ayşegül Okumuş Görgü (CHP )
9. Şenol Yolbir (CHP )

9. AB VE DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU ( 9)
1. Fatma Genç Ünay (Ak Parti)
2. Gürkan İzzet Paksoy (Ak Parti)
3. Ahmet Bilal Kıymaz (Ak Parti)
4. Tülay Taştan (Ak Parti)
5. Satıhanım Teloğlu (Ak Parti)
6. M.Berke Merter (CHP )
7. Zeynel Yılmaz (CHP )
8. Murat Tercan (CHP )
9. Ercan Erdem (CHP )

10. TURİZM KOMİSYONU: (9)
1. Özdemir İçin (Ak Parti)
2. Mehmet Acar (Ak Parti)
3. Fatma Balcı (Ak Parti)
4. Bülent Katkak (Ak Parti)
5. Cemali Ergül (Ak Parti)
6. Ahmet Şahin (CHP )
7. Ali Rıza Yılmaz (CHP )
8. Bayram Özata (CHP )
9. Erdal Tüfekçi (CHP )

11. DEPREM VE DOĞAL AFET KOMİSYONU (9)
1. Hikmet Öztürk (Ak Parti)
2. Adnan Yılmaz (Ak Parti)
3. Kağan Şahin (Ak Parti)
4. Hüseyin Akgül (Ak Parti)
5. Timur Soysal (Ak Parti)
6. Nadir Ataman (CHP )
7. Servet Baylan (CHP )
8. Tankut Gündoğar (CHP )
9. Doğan Olgun (CHP )

12. ENGELSİZ HAYAT KOMİSYONU: (9)
1. Abdurrahman Hiçyılmaz (Ak Parti)
2. Özlem Yir (Ak Parti)
3. Pakize Bahadır (Ak Parti)
4. Şenol Çetin (Ak Parti)
5. Harun Özer (Ak Parti)
6. İsmail Koç (CHP )
7. Ufuk Akın (CHP )
8. Ali Delen (CHP )
9. Canan Sezgin (CHP )

13. KADIN AİLE VE ÇOCUK KOMİSYONU (9)
1. Havvanur Yurtsever (Ak Parti)
2. Çiğdem Öz (Ak Parti)
3. Nuran Kırlak (Ak Parti)
4. Merve Çabuk (Ak Parti)
5. Şerife Taşbaşı (Ak Parti)
6. Belgin Tezer (CHP )
7. İsmail Söylemez (CHP )
8. A.Fettah Dindar (CHP )
9. Seyit Ali Aydoğmuş (CHP )

14. KENT EKONOMİSİ VE MESLEK ODALARI KOMİSYONU (9)
1. Selamet Aygün (Ak Parti)
2. Soner Biber (Ak Parti)
3. Mehmet Özgür (Ak Parti)
4. Erdoğan Şahin (Ak Parti)
5. Kemal Kil (Ak Parti)
6. Süleyman Kolcuoğlu (CHP )
7. Ayşegül Okumuş Görgü (CHP )
8. Mehmet Gürler (CHP )
9. Adnan Türkoğlu (CHP )

15. HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU: (9)
1. Nurettin Çelik (Ak Parti)
2. İdris Topdağ (Ak Parti)
3. Mehmet Yaman (Ak Parti)
4. Turan Topal (Ak Parti)
5. Mehmet Mazi (Ak Parti)
6. Nebahat Yıldırım (CHP )
7. Zafer Polat (CHP )
8. İlhan Demirok (CHP )
9. Murat Ali Talay (CHP )

16. ALTYAPI, MESKEN VE EMLAK KOMİSYONU: (9)
1. Umut Ekşi (Ak Parti)
2. Abdullah Özdemir (Ak Parti)
3. Hadi Diler (Ak Parti)
4. Bilal Öztürk (Ak Parti)
5. Eyüp Erdal (Ak Parti)
6. Nizamettin Günel (CHP )
7. Tarık Erdoğan (CHP )
8. İsmail Koç (CHP )
9. Fevzi Ağaçdalı (CHP )

17. TEMEL HAKLAR KOMİSYONU: (9)
1. Adem Göktaş (Ak Parti)
2. Helin Görgül (Ak Parti)
3. Fatma Selman (Ak Parti)
4. Ayşel Çelikboz (Ak Parti)
5. Salih Akverdi (Ak Parti)
6. Selahattin Engez (CHP )
7. Muharrem Çatalkaya (CHP )
8. Hayrettin Altınok (CHP )
9. Namık Kemal Ceylan (CHP )

18. TARIM, ORMAN, HAYVANCILIK VE SU ÜRÜNLERİ KOMİSYONU: (9)
1. Eren Özdemir (Ak Parti)
2. Hüseyin Kahya (Ak Parti)
3. Rıdvan Yavuzbilge (Ak Parti)
4. Tamer Şişman (Ak Parti)
5. Gürbüz Süleymanoğlu (Ak Parti)
6. Süleyman Kolcuoğlu (CHP )
7. Melih Yıldız (CHP )
8. Mümin Koçoğlu (CHP )
9. M.Oktay Aksu (CHP )

19. ÇEVRE VE ENERJİ KOMİSYONU: (9)
1. Nagehan Ürgen (Ak Parti)
2. İbrahim Hocaoğlu (Ak Parti)
3. Hüseyin Coşgun (Ak Parti)
4. Ahmet Yıldız (Ak Parti)
5. Mehmet Fındıkçı (Ak Parti)
6. Ayşe Ayla Taygaroğlu (CHP )
7. Doğan Olgun (CHP )
8. Cengiz Güloğlu (CHP )
9. Ahmet Timurlenk (CHP )

20. GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU: (9)
1. Nezir Tüysüz (Ak Parti)
2. Burhan Şentürk (Ak Parti)
3. Ali Başkaya (Ak Parti)
4. Derya Uzunboy (Ak Parti)
5. Seyithan İzsiz (Ak Parti)
6. Gökhan Zeybek (CHP )
7. Fatih Keleş (CHP )
8. Kamil Seçkin Özdemir (CHP )
9. Doruk Bulut (CHP )

21. KÜLTÜR VE SANAT KOMİSYONU:(9)
1. Necdet Dursun (Ak Parti)
2. Ahmet Hilmi Boyraz (Ak Parti)
3. Hüseyin Erdoğdu (Ak Parti)
4. Cemal Merdan (Ak Parti)
5. Osman Aydın (Ak Parti)
6. Deniz Erzincan (CHP )
7. Ayşe Ayla Taygaroğlu (CHP )
8. Sabiha Tüzünoğlu (CHP )
9. Belgin Tezer (CHP )

22. SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONU: (9)
1. İsmail Hakkı Turunç (Ak Parti)
2. İlhan Şengüler (Ak Parti)
3. Önder Benzeş (Ak Parti)
4. Hayrullah Hasdemir (Ak Parti)
5. Muharrem Kaşıtoğlu (Ak Parti)
6. Ahmet Meriç (CHP )
7. Mustafa Gül (CHP )
8. Efrayim Deveci (CHP )
9. Erdal Tüfekçi (CHP )

23. KENTSEL YENİLEME KOMİSYONU:(9)
1. Oktay Birinci (Ak Parti)
2. Mustafa Cevat Arzık (Ak Parti)
3. Serpil Bozkurt (Ak Parti)
4. Muhammed Ali Yılmaz (Ak Parti)
5. Temel Yaz (Ak Parti)
6. Erkan Erdoğan (CHP )
7. Ali Rıza Akyüz (CHP )
8. Nezih Küçükerden (CHP )
9. Ercan Ulaş Kaya (CHP )

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
751 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ