logo

NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR EVİ TİYATRO ÖĞRENCİLERİNİN PERFORMANSI ALKIŞLANDI

Ataşehir Belediyesi’nin Neşet Ertaş Kültür Evi Tiyatro Kursu Öğrencilerinin  “Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahnelediği Naaş-ı Muhteremler” oyunu alkışlandı.

Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği sanat eğitimlerinde katılan kursiyerlerden oluşan Neşet Ertaş Kültür Evi (NEKE) Tiyatro Öğrencileri  “Naaş-ı Muhteremler” adlı oyunu Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahneledi.

Tayfun Türkili’nin yazdığı, A. Ercan Tulunay’ın yönettiği oyunun yardımcı yönetmenliğini Yöntem Tican yaptı. Asistanlığını Arife Çelik’in yaptığı oyunda ışık Emre Kahraman’a, ses-efekt ise Gökhan Şener’e ait…

Tayfun Türkili’nin yazdığı oyunun konusu şöyle: Emekli olmuş yaşlı bir çiftin evine günün birinde mafyadan kaçan bir adam gelir ve daha bir şey söyleyemeden kapıda yığılır kalır. Yaşlı çift ne yapacaklarını şaşırırlar ve onu buzdolabına yerleştirirler. Onu arayan mafya adamları vardır peşlerinde. Yaşlı çiftimiz

1 cesetten kurtulmak isterken cesetler çoğalmaya başlar ve başları iyice belaya girer. İşler iyice karmaşık bir hal almaya başlar.

250 tiyatroseverin izlediği oyunda Saadettin Gürşün, Melihat Gürşün, Sevde Koyuncu, Serdar Ertürk, Seda Turgut, Burcu Karayazgan, Arife Çelik, Murat Sarıyıldız, Armağan Cengiz, Bora Çiçek, Halil İzci, Sinan Arda, Eşref Küçüktorun, Güven Aslan, Mehmet Sadık Oktay, İlknur Kalay ve Serap Yiğit rol aldı.

Oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Sanat Eğitimleri Koordinatörü Umut Kahraman ve oyunun yönetmeni A. Ercan Tulunay gösterdikleri başarılı performans nedeniyle oyunculara teşekkür etti.

Etiketler: » » » » » »
Share
1202 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR EVİ TİYATRO ÖĞRENCİLERİNİN PERFORMANSI ALKIŞLANDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR EVİ TİYATRO ÖĞRENCİLERİNİN PERFORMANSI ALKIŞLANDI
    http://www.itvhaber.com/neset-ertas-kultur-evi-tiyatro-ogrencilerinin-performansi-alkislandi.html#.WS2HlR3HFVs.twitter
    #AtaşehirBelediyesi #NeşetErtaşKültürEvi #SanatEğitimi #Kursiyer #TiyatroÖğrencileri #MustafaSaffetKültürMerkezi #NaaşıMuhteremler