logo

ÖNCE İFTAR SONRA KABARE; NEŞE-İ MUHABBET

Ataşehir’de Ramazan ayı sokak iftarları ve eğlenceleriyle geçiyor. Binlerce kişi sokaklara kurulan iftar sofralarında birlikte oruç açıp ardından Ramazan eğlencelerini izliyor.

Ramazan’ın beşinci gününde açık hava iftar sofrası ve Neşe-i Muhabbet isimli kabare gösterisi İçerenköy Mahallesi Adem Sokağa kuruldu.

Ezanın okunmasıyla oruçlarını açan Ataşehirliler birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği iftarda, dualar eşliğinde oruçlar açıldı, Ramazan ayının manevi duyguları yaşandı.

Her Ramazan ayında Ataşehir Belediyesi tarafından mahallelerde kurulan iftar sofralarında geniş ailelere, geç vakitlere kadar çalışanlara, esnafa, yani 7’den 70’e herkese yer var.

Açık hava iftar sofralarının ardından mahallelerde geleneksel Ramazan eğlenceleri düzenleniyor. Geçen yıllarda büyük ilgi gören organizasyon  Ramazan gecelerinin şenlik havasında geçmesini sağlıyor.

Seyircilere eğlenceli dakikalar yaşatan Neşe-i Muhabbet isimli müzikli–danslı Ramazan kabaresi; iftar davetlerini, Ramazan çadırlarını ve bayram sabahlarını anlatan üç bölümden oluşuyor. Volkan Dinç’in yazdığı, Serkan Budak’ın yönettiği ve müzikleri Özden Çairli’ye ait olan oyunda Deniz Arcak, Fatoş Kabasakal, Volkan Dinç, Çağrı Mengüç, Gürhan Altundaşar ve Gökhan Azlağ rol alıyor.

Etiketler: » » » » » »
Share
817 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÖNCE İFTAR SONRA KABARE; NEŞE-İ MUHABBET” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ÖNCE İFTAR SONRA KABARE; NEŞE-İ MUHABBET
    http://www.itvhaber.com/once-iftar-sonra-kabare-nese-i-muhabbet.html#.WTEk1s7dSr4.twitter
    #Ataşehir #RamazanAyı #Sokakİftarları #RamazaEğlencesi #İftarSofrası #SokaktaOruçAçıyor #RamazanEğlenceleriİzleniyor