logo

10 Kasım’da Atatürk Saygıyla Anıldı

10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Tüm Türkiye ile birlikte Ataşehir Kaymakamlığı tarafında Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde program düzenlendi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Kurtuluş Savaşı zaferinin kahramanı, Ulusal Önder, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 79’ncı yılında Ataşehir’de Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde düzenlenen törenle anıldı.

10 KASIM ATATÜRK 'ü Anma Töreni, Ataşehir Anadolu Lisesi 10 Kasım’da Atatürk Saygıyla Anıldı https://www.itvhaber.com/10-kasimda-ataturk-saygiyla-anildi.html#.WgWEvSePjRI.twitter#10Kasım #AtayaSaygı #SaygıDuruşu #AtatürküAnma #Ataşehir #ZübeydeHanım #AtaşehirAnadoluLisesi #İtvhaber

Recep Kenan paylaştı: 9 Kasım 2017 Perşembe

Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonunda saygı duruşu ve İstaiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Ataşehir Anadolu Lisesi’nin Atatürk ile ilgili hatıraların hatırlatıldığı sinevizyonla devam etti.

Törenin Açılışında konuşan Ataşehir Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Yıldırım, “Kurtuluş Savaşı önderi, çağdaş Türkiye’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı Büyük Önder Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümünde Atatürk’ün ve vatan için canlarını feda eden Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı ile eğiliyorum” diyerek; “ Atatürk; iyi bir asker,  ileri görüşlü bir devlet adamı olduğu kadar aynı zamanda iyi bir düşünce adamıdır.  İmkânsız gibi görünen düşünceleri yaşama geçirerek, teorilerin nasıl uygulamaya dönüştürebileceğini de kanıtlamıştır.  Atatürk hakkında yapılan akademik araştırmalar ve yazılan kitaplar O’nun düşünce sisteminin derinliğini ve evrenselliğini en güzel şekilde gözler önüne sermektedir” dedi.

Yıldırım; “ Büyük Önderimizi andığımız bugün de O’nu yas tutarak değil, yapmamız gereken şeyleri ne derecede gerçekleştirdiğimizi, eksiklerimizi nasıl gidereceğimizi tartışarak anmak en doğru yol olacaktır. . Atatürk’ün fikir ve düşüncelerini iyi anlayıp uygulamaya koymak bu ülkede yaşayan her Türk evladının en asıl vazifesi olmalıdır. Bu düşüncelerle her 10 Kasım’da olduğu gibi ölümünün 79’ncı yılında da Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

Ceyhun Atıf Kansu’nun “Havza Yollarında Mustafa Kemal” şiirini seslendiren Ataşehir Anadolu Lisesi öğrencileri, “Bir Adam Düşünün” adı sunumla tören programını sürdürdü.

“Atatürk’ten Bir Anı” ve “Ata’ya Veda” adlı dramanın canlandırılması ile devam eden program, Ataşehir Anadolu Lisesi Öğrenci Korosu tarafından Atatürk’ün sevdiği eserleri seslendirmesi sona erdi.

Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu programı hazırlayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Anadolu Lisesi organizasyon ekipleri ile öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Ataşehir İlçe Kaymakamlığı‘nın ev sahipliğinde,  Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde Ataşehir  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Ataşehir Anadolu Lisesi idaresi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen 10 Kası Atatürk’ü Anma Törenine;  Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmet, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Naci Gültekin, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz ile birlikte Ak Parti İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yılmaz ve ilçe yöneticileri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve ilçe yönetimi ile birlikte; Ataşehir Belediye Meclis 1. Başkanvekili Sadi Özata, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, okul müdürleri , öğrenciler ve veliler katıldı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1261 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

10 Kasım’da Atatürk Saygıyla Anıldı” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    10 Kasım’da Atatürk Saygıyla Anıldı
    https://www.itvhaber.com/10-kasimda-ataturk-saygiyla-anildi.html#.WgWEvSePjRI.twitter
    #10Kasım #AtayaSaygı #SaygıDuruşu #AtatürküAnma #Ataşehir #ZübeydeHanım #AtaşehirAnadoluLisesi #İtvhaber