logo

28 Ağustos 2016

15 Temmuz Darbe Girişimini Kimler Araştıracak


Cafer Kayadibi
cafer.kayadibi@gmail.com

cafer-kayadibi-yazar-ust15 Temmuz darbe girişimini ve FETÖ terör örgütünü kimler araştıracak?

TBMM de kurulan 15 Temmuz darbe girişimini ve Cemaat yapılanmasını araştıracak olan komisyon üyeleri belirlendi.

Şüphesiz ki Türkiye’nin hayati meselelerinden biri olan bu kalkışmayı araştıracak komisyon üyelerinin sicilleri de önemli. Ve üyelerden biri, AKP İzmir Millet Vekili Hüseyin Kocabıyık.

Hatırlayalım.

HÜSEYİN KOCABIYIK’TAN GÜLEN’E METHİYELER…
20.12.2009 Tarihli, Yeni Asır gazetesinin köşesinde kaleme almış olduğu yazıyı aynen aktarıyoruz.

BÜYÜK TÜRK’ÜN BAŞARDIKLARI
Bir kere daha gördüm, ona düşmanlık edenlerin, onu tehlike ve tehdit olarak görenlerin ne kadar zavallı olduklarını… Son Amerika seyahatimde bir kez daha Fethullah Gülen Hocaefendi ve öğrencilerinin, Türk milletinin şanı ve şerefi için neleri başardıklarını öz gözlerimle gördüm. Kimse bana bu ülkede milliyetçilik, vatanseverlik, Atatürkçülük mavalları okumasın. Gitsin ve çağımızın alperenleri olan Fethullah Gülen ve öğrencilerinin, dünyanın 115 ülkesinde Türk milleti için neler yaptıklarını, ne mucizeler gerçekleştirdiklerini bir görsün. Öyle bol keseden hamaset yapmak kolay. Ben daha önce Afganistan’da görmüştüm, oradaki Türk okulları, silahların gölgesinde Taliban’ın tehditleri altında o zavallı ülkenin çocuklarına eğitim veriyorlardı. Şimdi Afgan Parlamentosu’nda 30’a yakın Türk soylu milletvekili var, bundan daha fazla bu okullardan mezun siyasetçi. Bundan kimin haberi var?

Geçtiğimiz aylarda bu ülkenin Genelkurmay Başkanı, bu insanları tehdit ilan etti. Bunu diyen zat, Türk Ordusu’nun içindeki cuntaları gizlemek ve hukuktan kaçırmak için her türlü çabayı gösterirken, bakın onun tehdit diye nitelediği insanlar başka diyarlarda neler yapıyorlar? Sadece Amerika’da gördüklerimi anlatayım:
Şu anda ABD’de Fethullah Gülen ve arkadaşlarının açtığı 200’e yakın kreş-ilkokul-ortaokul ve lise var. Bunun yanı sıra bilebildiğim kadarıyla 10’a yakın üniversite eğitimi veren yüksekokul var. Mesela Arizona’daki okulları gezdik. Böyle bir şey hayatımda görmedim. Bu kadar muhteşem okullar kurulabilir mi? Kurulmuş ve öğrencilerinin yüzde 95’i Amerikalı. Bu okulların çok başarılı olduğu efsanesi hızla yayılıyor Amerika’da. Amerikalı anne babalar, Türk okullarını tercih ediyorlar. Daha önemlisi ABD Milli Eğitimi kendi devlet okullarını, “Siz bu işi bizden iyi yapıyorsunuz, alın bizim okulları da siz işletin” diye Türklere veriyorlar. Düşünebiliyor musunuz, binlerce ABD’li çocuk Türkçe öğreniyor, Türkiye’yi tanıyor ve sevgi besliyor. Bu çocukları yetiştiren öğretmenler ise Anadolu’nun kendisini insanlığa adamış tertemiz çocukları. Okullara girdiğiniz vakit her köşesinde Türkiye kokusu alıyorsunuz. Gördüğümüz tabloyu anlatmaya inanın kelimeler kafi değil.

Hayatımda herhangi bir cemaate yakınlık duymuş birisi değilim. Dindarları sever, dincilerden nefret ederim. Hem dindar hem de vatanları için iyi şeyler yapanlara ise büyük saygı duyarım. Vicdani sorumluluğumun gereği olarak belirtmem gerekir ki, Fethullah Gülen Hocaefendi belki de son 1000 yılın en büyük Türk büyüklerinden birisidir. Yeryüzünün her köşesinde Türklüğe yaptığı büyük hizmetleri kendi gözlerimle ve hayranlıkla gördüm. Onu ve arkadaşlarını tehdit gibi görenler, bu vatana hamasi laflardan başka hangi yeryüzü başarısını tattırdılar ki? Fethullah Gülen, Türklerin büyük işler başarabileceğini gösterdi herkese. Ona düşmanlık edenlerin utanması ve oturup bin kere düşünmesi gerekir. Benim gazetem Yeni Asır bile İzmir Yamanlar Lisesi’nin matematik dünya şampiyonasındaki en son elde ettiği müthiş başarıların haberini küçük vermek için elinden geleni yapıyor. Niye? Fethullah Gülen’in okulları diye… Laf söz ederler diye… Bu takıntıları kafamıza sokanlar, bize büyük düşünmeyi unutturdular. Bu konuya devam edeceğiz.
* * *
Görüldüğü üzere, dün Fethullah Gülen’e övgüler düzen, bu satırları yazan kişi, bu gün Cemaat yapılanmasını ve 15 Temmuz darbe girişimini araştıracakmış. Hatırlatalım istedik.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1322 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

15 Temmuz Darbe Girişimini Kimler Araştıracak” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  HATIRLATALIM İSTEDİK!!!
  15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ KİMLER ARAŞTIRACAK
  AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
  https://www.itvhaber.com/?p=99835
  #15Temmuz #Darbe #FETÖ #HüseyinKocabıyık #FethullahGülen #Makale #TBMM #15Temmuz #DarbeGirişimi #CemaatYapılanması

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KİM HIRSIZ, KİMİN HIRSIZI ?

  13 Mayıs 2019 Yazarlar

  Hırsızlık, bir davranış biçimidir. Olumsuz bir eylemdir. Başkalarına zarar vermektir. Başkalarına ait olan her hangi bir şeyi, o kişinin rızası olmadan almaktır. Hırsızlık bir gasptır. Hırsızlığın yeri, zamanı, mekânı, kimsesi yoktur. Hırsızlığın dini, imanı, ahlakı, mezhebi, etnik kökeni ve biçimi de yoktur. Hırsız için, hedefin kim olduğu ve sonucunun ne ve nasıl olacağı önemli değildir. Onun için önemli olan amacının gerçekleşmesidir. Kişisel eylemlerde, özellikle gariban insanlar ve mekânlar seçilir. Ya cebindeki cüzdanı gasp edilir, ya...
 • NAFAKA KONUSUNDA SON DURUM NEDİR ?

  05 Mayıs 2019 Yazarlar

  Bildiğimiz gibi Türk Medeni kanunumuzda 4 çeşit nafaka vardır . Bunlardan birisi Tedbir nafakası ki bu nafaka boşanma davası açılmadan önce veya boşanma davası açıldıktan sonra ergin olmayan çocuk ve eş için takdir edilene nafaka türüdür. Diğeri iştirak nafakasıdır Çocuğun velayetini almayan eş aleyhine takdir edilen ve çocuğun giderlerine katılması için takdir edilen nafaka türüdür. Yoksulluk nafakası ise evliliğin boşanma kararı ile bitmesi nedeniyle yoksulluğa düşecek eş için diğer eş aleyhine hükmedilen nafakadır. Yardım nafakası i...
 • Boşanmada Mal Paylaşımı

  30 Nisan 2019 Yazarlar

  Değerli okurlarım bu makalemde siz değerli okurlarımı boşanmada mal paylaşımı nasıl olacak bu konu hakkında detaylı bilgilendirmek istiyorum. 1 ocak 2002 de kabul edilen yeni sisteme göre eşler olarak hiçbir sözleşme yapmaz iseniz otomatik olarak edinilmiş mallara katılma rejimine tabi olursunuz ve evlilik içinde edinmiş olduğunuz mallar yarı yarıya paylaşılır eğer siz mal ayrılığını kabul etmek istiyorsanız eşler evlilik içinde kim hangi malı edinirse o mal o kişiye ait olsun istiyor iseniz o takdirde mal ayrılığı rejimini seçebilirsiniz. B...
 • TÖRE VE NAMUS CİNAYETİ DAVALARI

  18 Nisan 2019 Yazarlar

  Değerli okurlarım bu makalemde  siz  değerli   dostlarıma  5237  SAYILI  Türk  ceza  kanunumuzda  yer  alan töre ve  namus  cinayetlerinden  bahsetmek  istiyorum. Türk  ceza  kanunumuzun  82 . maddesinin  /11/k maddesinde   töre  saiki ile  insan öldürme  suçu  düzenlenmiştir.  Fail burada  töreye  aykırı  hareket  ettiği  için  mağduru  öldürmektedir.Töre  saiki ile  işlenen  cinayetlerde TCK  29  .Maddesinde  yer  alan haksız  tahrik  hükümleri uygulanmaz.Burada  sanığın  bireysel bir karardan çok   aile  aşiret  etkisi  vardır Töre  sa...