logo

28 Ağustos 2016

15 Temmuz Darbe Girişimini Kimler Araştıracak


Cafer Kayadibi
cafer.kayadibi@gmail.com

cafer-kayadibi-yazar-ust15 Temmuz darbe girişimini ve FETÖ terör örgütünü kimler araştıracak?

TBMM de kurulan 15 Temmuz darbe girişimini ve Cemaat yapılanmasını araştıracak olan komisyon üyeleri belirlendi.

Şüphesiz ki Türkiye’nin hayati meselelerinden biri olan bu kalkışmayı araştıracak komisyon üyelerinin sicilleri de önemli. Ve üyelerden biri, AKP İzmir Millet Vekili Hüseyin Kocabıyık.

Hatırlayalım.

HÜSEYİN KOCABIYIK’TAN GÜLEN’E METHİYELER…
20.12.2009 Tarihli, Yeni Asır gazetesinin köşesinde kaleme almış olduğu yazıyı aynen aktarıyoruz.

BÜYÜK TÜRK’ÜN BAŞARDIKLARI
Bir kere daha gördüm, ona düşmanlık edenlerin, onu tehlike ve tehdit olarak görenlerin ne kadar zavallı olduklarını… Son Amerika seyahatimde bir kez daha Fethullah Gülen Hocaefendi ve öğrencilerinin, Türk milletinin şanı ve şerefi için neleri başardıklarını öz gözlerimle gördüm. Kimse bana bu ülkede milliyetçilik, vatanseverlik, Atatürkçülük mavalları okumasın. Gitsin ve çağımızın alperenleri olan Fethullah Gülen ve öğrencilerinin, dünyanın 115 ülkesinde Türk milleti için neler yaptıklarını, ne mucizeler gerçekleştirdiklerini bir görsün. Öyle bol keseden hamaset yapmak kolay. Ben daha önce Afganistan’da görmüştüm, oradaki Türk okulları, silahların gölgesinde Taliban’ın tehditleri altında o zavallı ülkenin çocuklarına eğitim veriyorlardı. Şimdi Afgan Parlamentosu’nda 30’a yakın Türk soylu milletvekili var, bundan daha fazla bu okullardan mezun siyasetçi. Bundan kimin haberi var?

Geçtiğimiz aylarda bu ülkenin Genelkurmay Başkanı, bu insanları tehdit ilan etti. Bunu diyen zat, Türk Ordusu’nun içindeki cuntaları gizlemek ve hukuktan kaçırmak için her türlü çabayı gösterirken, bakın onun tehdit diye nitelediği insanlar başka diyarlarda neler yapıyorlar? Sadece Amerika’da gördüklerimi anlatayım:
Şu anda ABD’de Fethullah Gülen ve arkadaşlarının açtığı 200’e yakın kreş-ilkokul-ortaokul ve lise var. Bunun yanı sıra bilebildiğim kadarıyla 10’a yakın üniversite eğitimi veren yüksekokul var. Mesela Arizona’daki okulları gezdik. Böyle bir şey hayatımda görmedim. Bu kadar muhteşem okullar kurulabilir mi? Kurulmuş ve öğrencilerinin yüzde 95’i Amerikalı. Bu okulların çok başarılı olduğu efsanesi hızla yayılıyor Amerika’da. Amerikalı anne babalar, Türk okullarını tercih ediyorlar. Daha önemlisi ABD Milli Eğitimi kendi devlet okullarını, “Siz bu işi bizden iyi yapıyorsunuz, alın bizim okulları da siz işletin” diye Türklere veriyorlar. Düşünebiliyor musunuz, binlerce ABD’li çocuk Türkçe öğreniyor, Türkiye’yi tanıyor ve sevgi besliyor. Bu çocukları yetiştiren öğretmenler ise Anadolu’nun kendisini insanlığa adamış tertemiz çocukları. Okullara girdiğiniz vakit her köşesinde Türkiye kokusu alıyorsunuz. Gördüğümüz tabloyu anlatmaya inanın kelimeler kafi değil.

Hayatımda herhangi bir cemaate yakınlık duymuş birisi değilim. Dindarları sever, dincilerden nefret ederim. Hem dindar hem de vatanları için iyi şeyler yapanlara ise büyük saygı duyarım. Vicdani sorumluluğumun gereği olarak belirtmem gerekir ki, Fethullah Gülen Hocaefendi belki de son 1000 yılın en büyük Türk büyüklerinden birisidir. Yeryüzünün her köşesinde Türklüğe yaptığı büyük hizmetleri kendi gözlerimle ve hayranlıkla gördüm. Onu ve arkadaşlarını tehdit gibi görenler, bu vatana hamasi laflardan başka hangi yeryüzü başarısını tattırdılar ki? Fethullah Gülen, Türklerin büyük işler başarabileceğini gösterdi herkese. Ona düşmanlık edenlerin utanması ve oturup bin kere düşünmesi gerekir. Benim gazetem Yeni Asır bile İzmir Yamanlar Lisesi’nin matematik dünya şampiyonasındaki en son elde ettiği müthiş başarıların haberini küçük vermek için elinden geleni yapıyor. Niye? Fethullah Gülen’in okulları diye… Laf söz ederler diye… Bu takıntıları kafamıza sokanlar, bize büyük düşünmeyi unutturdular. Bu konuya devam edeceğiz.
* * *
Görüldüğü üzere, dün Fethullah Gülen’e övgüler düzen, bu satırları yazan kişi, bu gün Cemaat yapılanmasını ve 15 Temmuz darbe girişimini araştıracakmış. Hatırlatalım istedik.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1350 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

15 Temmuz Darbe Girişimini Kimler Araştıracak” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  HATIRLATALIM İSTEDİK!!!
  15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ KİMLER ARAŞTIRACAK
  AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
  https://www.itvhaber.com/?p=99835
  #15Temmuz #Darbe #FETÖ #HüseyinKocabıyık #FethullahGülen #Makale #TBMM #15Temmuz #DarbeGirişimi #CemaatYapılanması

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KÜRESEL GÜÇ BLOKLARI

  09 Temmuz 2019 Genel, Yazarlar

  Kadere bak. Zaman su gibi akıp gidiyor. Çocukluğumuzda duyduğumuz, gençliğimizde öğrendiğimiz onca kavram… Şimdi o kavramlar arasında bir karmaşa mı, kargaşa mı ya da ortaklaşma mı desem sürüp gidiyor. Bizde kavramlar arasında sıkışıp kalmışız. Neydi o kavramlar? Şimdi sizlere o kavramlardan bahsedeceğim: 1. Kapitalizm: Öncülüğünü ABD’ nin yaptığı ve daha sonra Avrupa Birliği’ nin de ortaklaştığı aynı zamanda Hıristiyan dünyasının temelini oluşturan süper güç. Vahşi, sınır tanımaz, acımasız ezip geçen bir buldozer, Batı bloğu. 2. Sosya...
 • Gurbette soğan…

  30 Haziran 2019 Yazarlar

  Yetişirmem gereken işlerim var, hızlı çalışmam gerek. Ben müzik dinlerken daha güzel çalışıyorum. Hele bir de resim yapıyorsam eğer  türküler eşlik ediyor bana. Kimi zaman esinlendiriyor, kimi zaman dertlendiriyor, kimi zaman da neşelendiriyor... Evde iş yapıyorsam ve hızlı hareket etmem gerekiyorsa o zaman da imdadıma dokuz sekizlik şarkılar yetişiyor ki bir yandan oynayıp, diğer yandan iş yapabileyim diye. Hem böyle iş sıkıcı da olmuyor… İşte şimdi de öyle yapıyorum radyomda Orhan Hakalmaz söylüyor, ben fasulye ayıklıyorum… “Gurbette...
 • GİZLİ SES KAYDI SUÇ MUDUR?

  26 Haziran 2019 Yazarlar

  Değerli okurlarım hukuka uygun elde ettiğiniz her delili özel hukuk davarlınızda ve ceza davarlınızda delil olarak kullanabilirsiniz. Sadece planlı bir şekilde hareket ederseniz ve kendinize delil elde etmek amacı ile gizli bir şekilde hukuka aykırı bir şekilde gizlice habersizce ses görüntü video kaydı yaparsanız bunu hukuk ve ceza davarlınızda kullanamazsınız . Bizim sistemimizde normal şartlarda hukuka aykırı elde edilen deliller hükme esas alınamaz . Bir boşanma davasında bir tazminat davasında sizin hukuka aykırı bir şekilde elde ...
 • İBB Tahsisli Saha Yurt Oluyor, Sırada Hangi Saha Var?

  15 Haziran 2019 Yazarlar

  Yüzlerce Ataşehirli gencin spor yaptığı, amatör sporcuların kullanabildiği az sayıda sahalardan biri daha gençlerin spor yapabildikleri yerler arasından çıkıyor. Recep Kenan/itvhaber.com Mahalle aralarında çok sayıda olan uluslar arası ünü yakalayan sporcuların bir çoğunun kaynağı olan arsa ve bahçeler bir bir yok oldu. Bir elin parmaklarını bile bulmayan sayıda kalan az sayıda spor alanları da bir bir amatör sporun kullanımından alınıyor. 1990'lı yıllardan bu güne İstanbul Site Spor'un kullanımında olan amatör spora hizmet veren spor ...