logo

17 AĞUSTOS DEPREMİ ANISINA ANLAMLI KOŞU

AKUT üyeleri, 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybeden vatandaşları anmak ve Türkiye’deki deprem gerçeğine dikkat çekmek amacıyla Ataşehir’den Gölcük’te koşuyor.

17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybeden vatandaşları anmak ve Türkiye’deki deprem gerçeğine dikkat çekmek amacıyla AKUT tarafından Ataşehir’den başlayıp Gölcük’te son bulacak “koşu” düzenleniyor.

30 AKUT üyesi ve gönüllüsü Ataşehir-Gölcük arasındaki 108 kilometrelik parkuru baştan sona koşarken, koşunun bazı bölümlerine AKUT’un diğer üyeleri de katılacak.

Deprem gerçeğine farkındalık yaratmayı hedefleyen koşuya Ataşehir Belediyesi, Güngören Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de destek veriyor.

16 Ağustos Çarşamba günü Ataşehir AKUT Enstitüsü önünden saat 10.00’da başlayan koşu, 17 Ağustos gecesi, depremin tam yaşandığı o an olan, saat 3.02’de Gölcük’te bitecek.

Ataşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi de (AKOM) AKUT ile beraber bu yürüyüşe katılarak, depremin yıldönümünde Gölcük’teki anma törenlerinde Ataşehir Belediyesi’ni temsil edecek.

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1102 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

17 AĞUSTOS DEPREMİ ANISINA ANLAMLI KOŞU” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    17 AĞUSTOS DEPREMİ ANISINA ANLAMLI KOŞU
    https://www.itvhaber.com/17-agustos-depremi-anisina-anlamli-kosu.html#.WZRRVjISMCk.twitter
    #AKUT #17AğustosDepremi #Anma #Türkiye #DepremGerçeği #DikkatÇekmek #DepremeDikkatÇekmek #Ataşehir #Gölcük #GüngörenBelediyesi #KocaeliBüyükşehirBelediyesi #itvhaber