logo

19 MAYIS’TA ATAŞEHİR ATA’NIN HUZURUNDA

_ 19_mayis_torenTürkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören ile kutlandı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Atatürk Anıtı’na sunulan çelenklerin ardından son buldu.

atasehir_celenk (20) atasehir_celenk (82)

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, başkan yardımcıları İlhami Yılmaz, Sadık Kayhan ve Kalender Özdemir,Ataşehir Belediyesi Meclis Başkan 1. Vekili Sadi Özata, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Nevzat Katırcı, MHP Aaşehir İlçe Başkanı Sadun Bizel, Vatan Partisi İlçe Başkanı Feyzullah Güneş, Belediye Meclis Üyeleri, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, belediye birim müdürleri, siyasi parti ilçe yöneticileri, STK temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

atasehir_celenk (42)

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene Gençlik Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü’nün çelenk sunumu ardından sona eren resmi tören sonrasında yapılan alternatif törende siyasi parti, dernek ve STK lar Atatürk Anıtına çelenk sundular.

atasehir_celenk (49) atasehir_celenk (51) atasehir_celenk (60)

Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi törenin ardından düzenlenen çelenk törende; CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı, MHP İlçe Başkanlığı, Vatan Partisi İlçe Başkanlığı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ataşehir Şubesi, Ataşehir Engelliler Dayanışma Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği Anadolu Yakası Şubesi, ÇYDD, ADD, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği, İstanbul Barosu Ataşehir Temsilciliği ve Ataşehir Muhtarları Derneği tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

atasehir_celenk (75)

ÜLKEMİZİ KURANLARIN, EMANETİNİ HEDEFE ULAŞTIRMAK BOYNUMUZUN BORCU

Törene katılan siyasi parti ve STK temsilcilerini yanına alan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak konuşmasında 19 Mayıs’ı işgal altındaki bir ülkede bağımsızlık yolunda ilk adımın atıldığı günün yıldönümünü oarak niteleyerek; “Bugün işgal altındaki bir ülkede bağımsızlık yolunda ilk adımın atıldığı günün yıldönümünü kutluyoruz. Ülkemiz kendi değerleriyle bütünleşmiş, vatansever insanların yurdudur. O nedenle biz yan yana aynı duyarlığı gösteren bütün siyasi partiler ve STK’larla omuz omuza, bize emanet edilen cumhuriyetimizi, değerlerini sonsuza kadar yaşatma kararındayız. Ülkemizi kuranların, bizlere emanetini gösterdikleri hedeflere ulaştırmak boynumuzun borcudur” dedi.

atasehir_celenk (79)

MİLLİ DEĞERLERİN ALTERNATİFİ OLAMAZ

Son zamanlarda dini ve milli bayramlarımıza karşı alternatif bayramlar üretmeye başlandığını iddia eden CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak konuşmasında; “Yok saymaya, görmemezlikten gelmeye çalıştılar. Kimsenin buna gücü yetmez. Biz, milli bayramlarımızı da, dini bayramlarımızı da özüne uygun olarak kutluyoruz. Biri, bir diğerinin alternatifi olamaz. Çanakkale Zaferi’nin karşısına Kuddül Amara’yı çıkardılar. 23 Nisan bu ülkenin kaderini belirleyen, TBMM’nin kuruluş gününü, Kutlu Doğum Haftası ile gölgelemeye çalışıyorlar. Kutlu Doğum Haftası inancımızın gereğidir. Yerine ve zamanına göre kutlanacaktır. 23 Nisan’a denk getirmek art niyetlidir. 19 Mayıs Özgürlüğe ve bağımsızlığa giden yolun ilk taşının konduğu gündür. Evet, İstanbul’un Fethi de önemlidir. Ama 19 Mayıs’ı gölgelemek için kullanılıyor. 30 Ağustos’un alternatifi olarak Malazgirt Zaferi ön plana alınıyor. Malazgirt Zaferi de, bu ulusun, dedelerimizin zaferdir. 30 Ağustos, bu ulusun kaderini belirleyen, laik ve demokratik cumhuriyetimizin önemi dönüm noktalarından biridir. O nedenle, biz bayramlarımızı özüne uygun olarak, halk olarak, bu ülkenin yurtseverleri olarak, vatanseverleri olarak kutlayacağız. Asla kimseden korkmuyoruz. Yılgınlığa yer yok. Sonuna kadar, cumhuriyetimizi, değerlerini yaşatacağız. Halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Ataşehir’deki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlamalarına Prof. Faik Somer Spor Lisesi’nde devam edildi.

atasehir_celenk (46)

atasehir_celenk (86)

atasehir_celenk (1) atasehir_celenk (3) atasehir_celenk (4) atasehir_celenk (5) atasehir_celenk (7) atasehir_celenk (8) atasehir_celenk (9) atasehir_celenk (13) atasehir_celenk (34) atasehir_celenk (36) atasehir_celenk (44) atasehir_celenk (47) atasehir_celenk (83)
atasehir_celenk (88) atasehir_celenk (90) atasehir_celenk (92) atasehir_celenk (95) atasehir_celenk (96) atasehir_celenk (97) atasehir_celenk (98) atasehir_celenk (100)

Etiketler: » » » » » » »
Share
1175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

19 MAYIS’TA ATAŞEHİR ATA’NIN HUZURUNDA” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    19 MAYIS’TA ATAŞEHİR ATA’NIN HUZURUNDA
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=93398
    #19Mayıs #AtatürkAnma #GençlikBayramı #Ataşehir #itvhaber #CumhuriyetMeydanı #AtatürkAnıtı #AtaşehirDe19Mayıs