logo

Chp’nin İstanbul Adayı Belirlendi

Chp’nin İstanbul Adayı Belirlendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde MYK ve PM toplantılarının ardından Ankara adayı sonrasında İstanbul adayı da belirlendi.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP Parti Meclisi’nde yapılan oylamanın sonucuna göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu oldu.

CHP’nin; yapılan son çalışmalar doğrultusunda İstanbul’da Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara‘da Mansur Yavaş’ı aday göstermesine kesin gözüyle bakılıyordu.

CHP İBB BAŞKAN ADAYI EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir.

Evli ve 3 çocuk babası olan CHP İstanbul Büyükşehir belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ