logo

5 Aralık’ta 50 Bin Kadınla Büyük Buluşma Gerçekleşiyor

CHP’li kadınlar, kadınların seçme ve seçilme haklarını elde etmesinin 83. yıldönümü olan 5 Aralık’ta Ankara’da 50 bin kadın ile ‘Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması’ gerçekleştiriyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP’DEN 5 ARALIK’TA 50 BİN KADIN İLE BÜYÜK BULUŞMA

Cumhuriyet Halk Partisi, kadınların seçme ve seçilme haklarını elde etmesinin 83. yıldönümü olan 5 Aralık’ta Ankara’da 50 bin kadın ile Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin dört bir yanından on binlerin katılımı ile gerçekleşecek büyük buluşma, Ankara Arena Spor Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak. “Kadınım, Hakkım var. Yaşam benim, Seçim benim. Ben Seçerim” sloganı ile düzenlenen buluşmada seçilmiş kadınlar, sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve anneler de konuşmalar yapacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı buluşmada, CHP’nin haftalık olağan Grup Toplantısı da yapılacak. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından sonra ise 50 bin kadın ile Arena’dan Anıtkabir’e yürünecek.

On binleri bir araya getirecek buluşmaya Türkiye’nin önde gelen çok sayıda ismi de davet edildi. Rahşan Ecevit, Sevinç İnönü, Olcay Baykal, Muazzez İlmiye Çığ, Ayşen Gruda, Sıla Gençoğlu, Sezen Aksu, Candan Erçetin, Türkan Şoray, Gülse Birsel ve Gezi Direnişi’nde hayatını kaybedenlerin aileleri gibi kamuoyunun yakından tanıdığı birçok isim Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması’na davet edildi.

5 Aralık 2017 Salı Saat 10.00’da Ankara Arena’da düzenlenecek Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması’nda

Ankara Üniversitesi Dans Araştırmaları Kültür ve Sanat Topluluğu Gösterisi sorası CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Sayın Fatma Köse kadınlara hitap edecek.

HOY-TUR Halk Oyunları Gösterisi ve protokol üyeleri ve şehit annelerinin konuşmalar ile devam edecek programda, Binbir Çiçek Kadın Korosu tarafından seslendirilecek şarkılardan sonra Video Gösterimi yapılacak.

13.30’daq gerçekleşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Grup Toplantı Konuşmasından sonra Ankara Arena’dan Anıtkabir’e Yürüyüş gerçekleştirilecek.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
917 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ