logo

68 Yaşında Askerlik için Başvurdu 

68 Yaşında Askerlik için Başvurdu 

asker_dilekce_cakiri_68_yasÇankırı’nın Orta ilçesinde yaşayan 68 yaşındaki Arif Orhan, artan terör olayları ve şehitler üzerine askerlik yapmak için Orta kaymakamlığına başvurdu.

Çankırı’nın Orta ilçesinde yaşayan 68 yaşındaki Arif Orhan, askerlik yapmak için kaymakamlığa başvurdu.

Sakarcaören köyünde yaşayan Orhan, ilçede askerlik şubesi olmaması nedeniyle Orta Kaymakamlığına giderek, askere alınması için dilekçe verdi.

Yaptığı açıklamada, şehit haberleri nedeniyle günlerdir televizyonu açamadığını söyledi.

68 yaşında olmasına rağmen vatana hizmet etmek istediğini dile getiren Orhan, “Dağlıca’da, Iğdır’da şehit olan askerler ve polislerimiz gibi ben de bu vatana hizmet etmek istiyorum. Beni de askere alın” ifadesini kullandı.

Orhan, dilekçesini Orta Kaymakamı Mehmet İlidi’ye teslim etti.

Kaymakam İlidi ise gösterdiği duyarlılıktan dolayı 68 yaşındaki Orhan’a teşekkür etti. Yaşananların 75 milyonu üzdüğünü vurgulayan İlidi, “Gerek Dağlıca’da gerek Iğdır’da yaşanan olaylar sadece sizi üzmedi. 75 milyonu derinden etkiledi. Sizler gibi ülkemizin dört bir yanından gerek kadınlar, gerek erkekler askerlik yapmak için başvuruda bulundu. Ben hepsine minnettarım. Bu ve bunun gibi saldırılar sadece ülkemizin varlığını ve birliğini pekiştirir. Allah sizlerden razı olsun” şeklinde konuştu.

Kaynak: Mehmet Demirci

dilekce

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ