logo

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 17. GÜNÜNDE 1 KM’LİK BAYRAKLA YAPILDI

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki için Güvenpark’tan  başlattığı “Adalet” yürüyüşünün Sakarya’daki 17. gününde 1011 metre bayrakla yüründü.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü”nün 17.gününde Beşiktaş ve Galatasaray taraftar gruplarının da katıldığı yürüyüş korteji 1011 metre uzunluğunda Türk Bayrağı açarak yürüdü.

Sakarya Kızılcık Orman mevkisinden başlanan Ankara’dan İstanbul hedefli “Adalet Yürüyüşü”nün 17. Günü ilk etabı öncesi açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, adalet duygusunun yüceltilmesini, adaletli davranılmasını isteyerek; “Güneşli günde ‘Adalet Yürüyüşümüz’ devam ediyor. Allah’ın yarattığı kainatın içerisinde bir dengesi ve adaleti vardır. Bu adaleti ve dengeyi bozan da maalesef insanoğludur. Biz isteriz ki adalet duygusu 7’den 70’e herkes tarafından kabul edilsin. Adalet duygusunu yüceltelim, adaletli davranalım. Hiçbir ayrım yapmaksızın, kimlik, inanç, yaşam tarzı ayrımı yapmaksızın hep birlikte huzur içerisinde yaşayalım. Bunun temel yolu adalettir…” diye konuştu.

Alanya’daki orman yangınına değinen Kılıçdaroğlu, yangının kısa sürede kontrol altına alınmasını ve önlenmesini umut ettiklerini, doğaya, kelebeğe, kuşa gösterilen saygının ağaç ve ormanlara gösterilmesi gerektiğinin altını çizerek; “Ormanların olmadığı bir ülkede rahat, huzurlu yaşayamayız. bir ağacın baharda çiçek açmasının insanın ruhuna verdiği esintiyi güzelliği emin olun kimse rahat rahat başka olayda hissedemez” dedi.

Adalet Yürüyüşü’nün 17’inci günününe katılanlar arasında yazarlar Aslı Erdoğan, Aslı Perker, Ceren Sözeri, Belma Fırat, Hacer Yeni, Ilgın Sönmez, Nazlı Karabıyıkoğlu, Ayşegül Tözeren, Ruhan Bilkay, Karen Alguadiş, Ebru Nihan Celkan, Ayşe Önal, 78’liler Derneği, İhsan Eliaçık, Mustafa Sarıgül ve 17 değişik baroya üye 300 avukat da yer aldı.

’Nükleersiz gelecek için adalet’, ’Çevre hakkı için adalet’, ’Kadınlar adalet istiyor’, ’Herkese adalet’, ’Adalet mülkün temelidir’, ’Adalet’ yazılı dövizlerin taşındığı “Adalet yürüyüşü”nün 17. Gününde yürüyüşe katılan Galatasaray Liseliler de, tutuklu Cumhuriyet gazetesi yazarı Kadri Gürsel’in fotoğrafı ve ’Sorarlarsa bizdendir’ yazan tişörtlerle yürüdüler.

Denizcilik Bayramı’nda “Adaletsizlik sadece cezaevlerinde değil, denizlerimizde de var” diyerek yürüyüşe desteğe gelen Bodrumlu denizciler, son süngerci Aksona Mehmet’in 20 metre derinlikten çıkardığı deniz suyunu da elini yıkaması için Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na iletmek üzere getirdiler.

Adalet yürüyüşünün 17.günün son etabına Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaptığı basın açıklamasının ardından açılan ateş sonucu hayatını kaybeden eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi ve görme engelli vatandaşlardan oluşan yaklaşık 70 kişilik bir grup da katıldı.

“Adalet Yürüyüşü” korteji, Sakarya Osmangazi Caddesi’nin D-100 karayolu kesişimindeki kamp alanında 17. gün yürüyüşünü tamamlayarak burada konakladı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1157 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 17. GÜNÜNDE 1 KM’LİK BAYRAKLA YAPILDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ADALET YÜRÜYÜŞÜ 17. GÜNÜNDE 1 KM’LİK BAYRAKLA YAPILDI
    https://www.itvhaber.com/adalet-yuruyusu-17-gununde-1-kmlik-bayrakla-yapildi.html#.WVi3kg-MOzU.twitter
    #KemalKılıçdaroğlu #EnisBerberoğlu #Sakarya #AdaletYürüyüşü #1011MetreBayrak #Adaletİçin1KMBayrak #Adalet #itvhaber