logo

Afetlere Karşı Bilinçlenme Semineri Düzenlendi

AKUT ile Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ortaklaşa Ataşehir Belediye personeline “Temel Afet Bilinçlenme” semineri düzenledi.

Ataşehir Belediye personeli “Temel Afet Bilinçlenme” seminerine katıldı.

AKUT Arama Kurtarma Derneği ile Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) ortaklaşa gerçekleştirdiği projeler ve seminerler devam ediyor.

Belediye Binası Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde deprem, yangın ve sel gibi afetlere karşı bilinçlenme sağlanması hedeflendi.

Seminerde temel olarak; afet öncesi, afet sırası ve afet sonrasında kendimizi ve çevremizdekileri daha iyi koruyabilmenin yöntemleri anlatıldı. Deprem toplanma alanları, afet çantası hazırlama, paniğin önüne geçme gibi konular hakkında bilgiler verildi.

Gerekli tedbirlerin alınması konusunda bilinçlendirme yapılan seminerde belediye personelinden gelen sorular da cevaplandırıldı.

Afetler hakkında genel bilgiye sahip belediye personeli bu seminerde; afetleri bire bir yaşamış; hayatta kalmayı başarmış veya hayatını yitirmiş insanlarımız ile bir arada bulunmuş, afet sonrası acı ortamı solumuş AKUT gönüllülerinden afet durumunu ve o duyguyu birebir dinlediler.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
626 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ