logo

Ahmet Özcan ‘Ataşehir’de Yüzde 60 Oy Hedefliyoruz’

Ahmet Özcan ‘Ataşehir’de Yüzde 60 Oy Hedefliyoruz’

Ahmet Özcan yönetiminde Ana Kademe, Kadın ve Gençlik kollarında kongre sürecini tamamlayan, saha çalışmalarına başlayan Ak Parti Ataşehir İlçe yönetimi basın mensupları ile buluştu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Siyaseti misyon için yaptığını, yapamaya devam edeceğini ifade eden Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Ahmet Özcan, siyasetin insan idare etme, insan kazanma sanatı olduğunu kaydederek; “Bana göre en büyük siyaset ailede başlar. Ataşehir ve Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızı aile olarak gören bir siyaset anlayışına sahibiz. Her vatandaşımızın derdi bizim de derdimizdir” dedi.

VATANDAŞ DÖNÜŞÜMDE YÜZDE 20 FEDAKARLIK YAPACAK

Av.Ahmet Özcan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın vatandaşların 100 metrekare dairesinin 20 metrekaresi kesilerek dönüşüm finansında kullanılacağı açıklaması hakkında bilgisi olmadığını, konunun takipçisi olacaklarını söyledi. Mustafa Cevat Arzık ise konu ile ilgili “Vatandaş dönüşümde yüzde 20 fedakarlık yapacak. 100 metrekare yeri varsa 80 metrekare alacak. Büyükşehir ve Gaziosmanpaşa Belediyesinde uygulandı” açıklamasını yaptı.

Ak parti Ataşehir Ahmet Özcan

Recep Kenan paylaştı: 26 Nisan 2018 Perşembe

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Ahmet Özcan beraberinde İlçe Yönetim Kurulu üyeleri; Tanıtım Medya Birim Başkanı Adem Yılmaz, Mahalli ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Akıncı, Ekonomiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Feride Burcu Bal, Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Metin Karahancı, Siyasi Ve Hukuk İşleri Birim Başkanı Aytek Durak, İlçe Sekreteri Mustafa Kiraz, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yazıcı ile Belediye Meclis Grup Başkanvekili Mustafa Cevat Arzık, Kadın kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Kayacı, kahvaltılı toplantıda basın mensupları ile bir araya geldiler.

ATAŞEHİR’DE YÜZDE 60 OY ORANINI HEDEFLİYORUZ

İtvhaber.com adına toplantıya katılan Recep Kenan’ın haberleştirdiği basın toplantısında konuşan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Ahmet Özcan, yaptığı açıklamada; mesleğe, etnik milliyetçiliğe, bölgesel milliyetçiliğe bakmadığını vurgulayarak; 24 Haziran’da yapılacak seçimde Ataşehir’de yüzde 60 oy oranını hedefleyerek çalışacaklarını kaydetti.

BATTAL İLGEZDİ’NİN DAVALARINI TAKİP ETMEK İSTİYORUM

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Ahmet Özcan İçişleri Bakanlığı tarafından geçici olarak görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin davalarını hukuki olarak da takip etmek istediğini kaydetti.

BİZ, MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZ, VERECEĞİ KARARA SAYGILIYIZ

Ataşehir’de bir otelde düzenlenen kahvaltılı toplantıda basınla buluşan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Ahmet Özcan, toplantının tanışma, görüş alışverişinde bulunma toplantısı olarak görülmesini isteyerek, “Ortak akılla, istişare ederek hareket etmeyi düstur edinen biriyim. İstişarenin, görüş alıverişinde bulunmanın çok faydasını gördüm. Basın mensupları olarak sizin önerileriniz, görüşleriniz bizler için çok önem taşıyor. Öyle hızlı bir süreçteyiz ki; 3 günde yönetim oluşturduk, bir haftada kongre yaptık, 2 ayda seçime gidiyoruz. Biz, Ak Parti teşkilatı olarak bunlara alışkınız. Seçimden hiçbir zaman kaçmadık. Temeline milleti koyan siyaset anlayışı var Ak Parti’nin. Biz, milletimizin emrindeyiz ve vereceği her türlü karara saygılıyız” şeklinde konuştu.

AK PARTİ’NİN HUKUK ANLAYIŞI, KANUNCU DEĞİL HUKUKÇUDUR

Ak Parti’nin siyaset anlayışında, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” olduğunun altını çizen Av.Ahmet Özcan, insan odaklı çalışmayı şiar edindiklerini vurgulayarak; “Ak parti aradan geçen 17 yılda bunu ispat etti. Ak Parti’nin hukuk anlayışı, kanuncu değil hukukçu bir yapıdır” diye konuştu.

ATAŞEHİR İÇİN KAYBEDİLMİŞ 10 YIL

Ataşehir’de 2009’dan bu güne bir şeyin değişmediğini iddia eden Av.Ahmet Özcan, o dönemdeki seçim beyannamesinde yer alan sorunların hala var olduğunu kaydettiği konuşmasında şu detaylara yer verdi:
“Şaka yollu arkadaşlarıma diyorum ki;  seçim beyannamemiz, hazırlamak zor olmayacak bizim için. Bu Ataşehir için kaybedilmiş bir 10 yıl. Ataşehir’in sorunlarının en önemlerinden birisi Halin kalkmasıydı. Yaptığımız görüşmelerde hızlandı. 2018 yılı sonuna kadar hal buradan kalkacak. Gümrük ciddi bir problem…”

ATAŞEHİR’DEKİ İMAR SORUNUNUN ÇÖZÜLMESİ GEREKİR

“Ataşehir’in en önemli sorunu imar. Bununla alakalı; göreve gelir gelmez yapılan çalışmalar ve gelinen noktaların bilgilerini aldık. Göreve geldiğimizden birkaç gün sonra Meclis üyelerimizle beraber Büyükşehir’e ziyarette bulunduk. Bu konuyla alakalı takipçi olacağımızı, kararlı olduğumuzu ortaya koyduk. Bizim öncelikli yapmak istediğimiz, Ataşehir’de adaletsizlik oluşturan çalışmalara son vermek. O yüzden kısa süre içerisinde Ataşehir’deki imar sorununun çözülmesi gerekir. Büyükşehir’in imar konunda Ataşehir’e karşı adil olduğunu, daha da adil olacağını düşünüyorum”

EMSAL, YOĞUNLUK ORANLARI DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR

“İmar konusunda tek başınıza hareket edemezsiniz. İlçe Belediyesi, Büyükşehir, hatta merkezi idare imar konularına her zaman dahil olmuştur. İmar konuları, emsal, yoğunluk oranları değişkenlik gösterebilir. Hedef, bölgenin top yekun kalkınmasını, gelişmesini sağlamaktır. Bundan sonraki çalışmalar da o şekilde olacak. Ben yaptım oldu ile hareket etmeyeceğiz. Büyükşehir’de değişiklikler oldu. Amacımız, ürettiğimiz bir çözümden yeni sorunlar ortaya çıkmasın. Bir kere çözelim, tam çözelim. Bunun tek yolu ortak akıldan geçer.”

BÜYÜKŞEHİR ATAŞEHİR’E POZİTİF AYRIMCILIK YAPMIŞTIR

İmar ile ilgili teknik bilgileri paylaşan Ataşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili ve İBB Meclisi Kentsel Yenileme Komisyon Başkan Vekili Mustafa Cevat Arzık, Büyükşehir’in Ataşehir’e adaletsiz davranmadığını ifade ederek “Aslında Büyükşehir Belediyesi bu dönemde Ataşehir’e pozitif ayrımcılık yapmıştır diye biliriz. Çünkü Ataşehir’in 8 mahallesinin 1/5000’likleri yapıldı. Her ne hikmetse, 1/5000’lik plan yapıldıktan sonra itirazlar noktasında vatandaşlarımızı farklı yönlendirdi. Geldiğimiz noktada Yenisahra, Barbaros planları 2013 yılında yapılmış olmasına rağmen, 2018 yılında daha henüz 1/1000’liğini onaylamış değiliz Büyükşehir olarak… Mahkeme kararıyla iptal edildi. Revizyon yapıldı. Yeni bir plan yapıldı. İtirazlar… Ataşehir’e geldi. 1000’likler hazırlandı. Biz de oy verdik, oy birliğiyle Meclisten geçirdik. Büyükşehir’e gönderildi. Büyükşehir plan bürosu 5000’lik ile 1000’lik arasındaki uyumu inceliyor. Eğer her hangi bir uyumsuzluk görülmezse Meclise gönderecek. Meclise gelirse, inanıyorum ki oy birliğiyle çıkar. 5000’lik revizyon gerekmeyen bir plan süreci yaşamayı diliyorum” şeklinde konuştu.

MİADINI DOLDURMUŞ 1/5000’LİĞİN BİNLİĞİ VATANDAŞI MEMNUN ETMEZ

Kayışdağı planlarında Ataşehir Belediyesi’nin stratejik bir hata yaptığını iddia eden Mustafa Cevat Arzık, 20 yıl önce yapılan planın 1000’liğini yaptıklarını kaydedip, “Halbuki Büyükşehir ile görüşüldü ve – 20 yıl önce yapılan, miadını doldurmuş 1/5000’lik planın binliğini yapmanız vatandaşı memnun etmeyecektir. Biz Ataşehir’in bütününü kapsayan bir plan çalışması yapalım- dediler. O zaman Belediye Başkanımız Battal Bey dedi ki, -Binliği yapalım ondan sonra 5000’liği yaparız.-“ dedi.

8 MAHALLENİN PLANLARI YAPILDI

Arzık, ilçe başkanı ile Büyükşehir’i ziyaret ettiklerini, Daire Başkanı ile de görüştüklerini, Grup Başkanvekili ve İmar Komisyon başkanını da ziyaret ettiklerini, bu süreçte Ataşehir’in planlarını çıkartmayı düşündüklerini, bu yönde çalışmaların sürdüğünü 8 mahallenin planlarını yapıldığını, 1000’lik plan süreçleri ve itiraz süreçlerinin olduğunu belirterek; “İçerenköy, Küçükbakkalköy planının 5000’liği çıktı. Ataşehir belediyesi 1/1000’liğini hazırlıyor. Kısa bir sürede çıkarılacak. İtiraz süreci beklenmeyecek. Kayışdağı, İnönü mahallesinin tekrar 1/5000’liği çıktı. Mustafa Kemal ve Aşık Veysel’in 5000’likleri çıktı. Askıya çıkacak Büyükşehir’de. Kalanlar; Ferhatpaşa, Yeni Çamlıca, Mevlana, Mimar Sinan mahalleleri var. Büyükşehirde çalışmaları yapılıyor. İnşallah 2019 seçimine kadar yetişecek” dedi.

ATAŞEHİR’İN HİÇBİR YERİNİN FİKİRTEPE OLMASINI İSTEMEM

Fikirtepe sürecini yakından takip ettiğini, 3 adanın arsa sahipleri adına sözleşmelerini yaptığını kaydeden Av.Ahmet Özcan, Fikirtepe’deki dönüşüm çalışmalarında nelerle karşılaşıldığını, neler yaşandığını, Fikirtepe Özel Planındaki dönüşüm çalışmalarının nerelerde ve hangi sebeplerden tıkandığını çok iyi bildiğini kaydederek; “Ataşehir’in hiçbir yerinin Fikirtepe olmasını istemem. Fikirtepe’de amaç kentsel dönüşüm değil, kendi kendine dönüşümdü. İmar emsali arttırılarak, bölgenin dönüşümünün kendi kaynakları ile sağlanması hedeflenmişti. İlk çıkışında 4 emsal verildi. Görülmemiş bir emsal verildi. Büyükşehir yolları da verdi. Onlarla birlikte emsal 6’ya çıktı. Ona rağmen insanlar bu emsali az buldu. Daha fazla istedi. Büyükşehir bunun üzerine yolları geri aldı, kat sınırlaması getirdi” dedi.

SÜREÇ, ÇANTACI DEDİĞİMİZ FİRMALARI DA BERABERİNDE GETİRİYOR

Müteahhitlerin hiç başlamadığı veya yarım bıraktığı bazı adalarda TOKİ ile görüşmeler başladığını kaydeden Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Ahmet Özcan, TOKİ yarım kalan işleri tamamlayacağını ifade ettiği açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Kentsel dönüşüm çalışmasında yer alan vatandaşlarımız inşaat firmalarına dikkat edecek. Maalesef bu tür süreçler çantacı dediğimiz firmaları da beraberinde getiriyor. En fazla dikkat edilmesi gereken; işin sonunda alacağınız metrekareye ve işin yapılıp yapılamacağıdır. Şu anda bu uyarıları dinlemeyenler sıkıntısını çekiyor.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ