logo

Ak Parti Ataşehir’den Kayışdağı’nda Muharrem Programı

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı nedeniyle Kayışdağı Mahallesi İmam Hüseyin Camii yan sokağında İstanbul  Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile iftar yemeği verdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı sevginin, barışın, kardeşliğin ve bereketin simgesi Muharrem Ayı nedeniyle, Kayışdağı İmam Hüseyin Camii önünde “Muharrem Ayı Özel Programı” düzenledi.

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan “Muharrem Ayı Özel Programı”nda Muharrem Ayı ile ilgili konuşmalar yapıldı.

Ak Parti Muharrem İftarı. imam Hüseyin Camii Kayışdağı. Ataşehir.

Recep Kenan paylaştı: 17 Eylül 2018 Pazartesi

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı tarafından Muharrem ayı nedeniyle Kayışdağı’nda düzenlenen iftar yemeği programına;  Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Kayacı Meclis üyeleri İsmail Levent ve Mükayil Bektaş, Türkiye Ehlibeyt Dernekler Federasyonu Başkanı Hasan Kanaatli, Ataşehir İlçe Müftüsü Şakir Pinal, İmam Hüseyin Cami İmamı Mehdi Aksu, Alevi Dedesi Şükrü Polat ve vatandaşlar katıldı.

MUHARREM AYI BİZİM İÇİN YAS AYIDIR

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen “Muharrem Ayı Özel Programı” açılışında konuşan Av.Ahmet Özcan, Muharrem ayının sevginin, birliğin, kardeşliğin ve hoşgörünün ayı olduğunu kaydederek, “Muharrem ayı bizim için yas ayıdır. O nedenle alkışlarınızı daha sonraki programlara saklamanızı istirham ediyorum. Hepimiz biliyoruz Muharrem Ayının ne demek olduğunu. Bizim için bolluk, bereket ve kardeşlik demektir. Bu vesileyle Ataşehir’deki hemşerilerimizle buluşmayı borç bildik ve lütuf bildik. Sizlerde bu davetimize icabet ettiniz ve buraya kadar geldiniz. Sizlere çok teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Ak Parti Muharrem İftarı. imam Hüseyin Camii Kayışdağı. Ataşehir.

Recep Kenan paylaştı: 17 Eylül 2018 Pazartesi

HÜSEYİN EFENDİMİZ VE BERABERİNDEKİLER HUNHARCA ŞEHİT EDİLDİ

Muharrem ayı yas ayı olduğunun altını çizen Av.Ahmet Özcan, “Hicrin 61 Yılının 10 gününde 10 muharremde İmam Hz. Hüseyin Efendimiz ve beraberindeki 71 kardeşimiz hunharca şehit edildi. Bunun acısını yıllarca göğüslerimizde ve içerimizde yaşadık. Yaşamaya da yaşatmaya da var gücümüzle devam edeceğiz. Kerbela da İmam Hüseyin efendimiz ve beraberindekileri şehit eden zihniyet, bugün Ortadoğu’da Allah’ü Ekber nidalarıyla Müslümanların canına kıymaktadır. Bizim bunları görmezden gelmemiz, bizim bunlara göz yummamız insan olarak ve bir Müslüman olarak mümkün değildir. İlk gün çıktıkları günden bugüne de bunun karşısında durduk ve var gücümüzle durmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

FARKLILIKLARIMIZI  ZENGİNLİKLERİMİZ OLARAK KABUL ETTİK

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan konuşmasında; “AK Parti olarak bizim farklılıklarımızı ötekileştirme olarak görmeyerek zenginliklerimiz olarak kabul ettik. Biz hep birlikte el ele, gönül gönüle birlik olarak Anadolu medeniyetini oluşturan bir milletiz. Bizim bir tarafımız Mevlana, bizim bir tarafımızda Hacı Bektaşi Veli’dir. Bir tarafımız Pir Sultan Abdal, bir tarafımız Yunus Emre’dir. Bizim bir tarafımız Selahaddin Eyyübi bir tarafımızda Osman Gazi’dir. Değerli dostlar biz bu beraberliğimizi, bu birlikteliğimizi bu mevcudiyetimizi devam ettirdikçe 15 Temmuz gibi bizim ülkemiz üzerinde bir takım emellerini gerçekleştirmek isteyenlere karşı meydanlarda en güzel dersi veren milletiz. Bundan sonraki süreçte bir olarak, diri olarak, kardeşçe yaşamayı ve gelecek nesillere, çocuklarımıza bu duygu düşüncelerimizi nakletmek mecburiyetindeyiz” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra kürsüye davet edilen Ataşehir Müftüsü Şakir Pinal, Türkiye Ehlibeyt Dernekler Federasyonu Başkanı Hasan Kanaatli ve Alevi Dedesi Şükrü Polat’ta yaptıkları konuşmalarında Muharrem ayının önemine değinerek bu programı hazırlayan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanına teşekkür ettiler.

Konuşmalardan sonra yemek dağıtıldı. İmam Hüseyin Cami İmamı Mehdi Aksu tarafından yapılan yemek duası ile program sona erdi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ