logo

Ak Parti Grubu Olarak Planı Oy Birliğiyle Geçireceğiz

Yenisahra İmar planın iade yerine Büyükşehir’de düzeltilmesini arzuladığını kaydeden Mustafa Cevat Arzık, SDA’nın yarı yarıya azalmış olması nedeniyle İlçeye gönderildiğini düşündüğünü söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yeni Sahra ve Yakın Çevresi 1/1000 ölçe Uygulamam İmar Planının bürokrat imzası ile iade edilmesine yönelik iddiaları, bürokrat tarafından gönderilmesi ile en az 3 ay kazanıldığını ifade eden Mustafa Cevat Arzık, planın İBB Meclisinde görüşülerek iade edilmesi ile en az 3 ay zaman kaybı yaşanacağını iddia etti.

ARZUM, DÜZELTİLEBİLİYORSA BÜYÜKŞEHİR’DE DÜZELTİLMESİYDİ

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin Mahalli İdareler Gene Müdürlüğünden görüş istemiş olduğunu, belirtilen görüşte “üst ölçekli plan ile üst ölçekli plan arasındaki uyumsuzlukların iade gerekçesi” olacağının açıkça belirtildiğinin altını çizen Ak Parti Ataşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Mustafa Cevat Arzık, açıklamasında; “Aslında bizim gönlümüzden geçen şuydu; iade edilmeden düzeltilebiliyorsa Büyükşehir’de düzeltilmesiydi. Özellikle Sosyal Donatı Alanlarında (SDA)  54 binden 27 bin metrekareye inmiş yarı yarıya azalmış olması nedeniyle, bu durumun Büyükşehir Belediyesi’nde düzeltilmesinin uygun görülmediği düşünülmüş sanırım. Bu nedenle ilçe belediyesine iade edilmiş” diye konuştu.

İMAR KOMİSYONU İLE BİLGİLENDİRME ALDIK

Ataşehir Belediyesi’nde çalışmaların yapıldığını, Planlama Ofisinden bilgi aldıklarını kaydeden Arzık, “Geçtiğimiz hafta içerisinde Belediyemiz Planlama Ofisinde imar komisyonu ile birlikte bilgilendirme aldık.  Planlama Ofisinde arkadaşlarımız gerekli düzeltmeleri yapmışlar” dedi.

PLANLARI YİNE AK PARTİ GRUBU OLARAK OY BİRLİĞİYLE GEÇİRECEĞİZ

Meclise geldiğinde yine olumlu oy vererek oy birliği ile planların Büyükşehir’e gitmesini sağlayacaklarını kaydeden Mustafa Cevat Arzık, açıklamasını şu ifadeler ile tamamladı; “Biz, geçtiğimiz dönem planların geçmesi, vatandaşlarımızın mağdur olamamalar yönünde, planların onaylanıp gelmesi için oy birliği yaptıysak, inşallah yine planları meclisten çıkartacağımız günde Ak Parti Grubu olarak oy birliğiyle geçireceğiz.”

YENİSAHRA DERNEĞİ’NE RÖPORTAJLA BİLGİ

İsa Kırım’a verdiği röportajda yaptığı ayrıntılı açıklamalarla Yenisahra Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri ile bölge sakinlerini Yeni Sahra ve Yakın Çevresi 1/1000 ölçe Uygulamam İmar Planının İBB tarafından iadesi ve ilçe belediyesindeki süreci ile Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilmesi ile ilgili bilgileri paylaştı. Arzık, bölge insanlarını mağdur etmeden, vatandaşın yararına olacak planın çıkması için desteklerini sürdüreceklerini kaydetti.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1121 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ