logo

Ak Parti İstanbul Adaylığında Adı Geçen İsimler Netleşiyor

Ak Parti İstanbul Büyükşehir ve bağlı 39 ilçe Belediye Başkan adayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı Sinan Erdem Spor Kompleksi’ndeki törenler açıklanıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

29 Aralık 2018 Cumartesi günü Saat 14.00’da gerçekleştirilecek törenle Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Binali Yıldırım olarak açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İBB ADAYI: BİNALİ YILDIRIM, ATAŞEHİR ADAYI: İSMAİL ERDEM 

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak olası adayların dolaştığı listelerde yer alan İstanbul Büyükşehir adayı olarak Binali Yıldırım ismi kesin gibi görülüyor. Listelerde kesinleşmeye en yakın bir başka isim ise Ataşehir’den. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in Ataşehir Belediye Başkan adayı olmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

MALTEPE MHP’DE

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinan Erdem Spor Kompleksindeki törende partisinin İstanbul’un 39 ilçesindeki başkan adaylarını da açıklayacağı biliniyor. Listeye göre Maltepe Belediye Başkan adayı Cumhur İttifakı üyesi MHP’ye bırakılmış.

39 İLÇE ADAYLARI LİSTEDE

Edinilen bilgiye göre Ak Parti İstanbul ilçelerindeki başkan adaylarının isimleri netleşti. Kuliste dolaşan bilgilere göre İstanbul’un 39 ilçesinde kesin olmayan liste belirlendi.

 AK PARTİ ATAŞEHİR BAŞKAN ADAYI: İSMAİL ERDEM

Bu listeye göre Ataşehir Ak Parti Belediye Başkan Adayı, beklendiği gibi; uzun süredir konuşulan isim İsmail Erdem. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem Ataşehir’de Ak Parti Belediye Başkan adayı olarak 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partisi adına yarışacak.

ŞEYMA DÖĞÜCÜ SANCAKTEPE’DE 

Sancaktepe Belediye Başkan Adayı olarak ise AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü ismi belirlenmiş.

Yine bu listeye göre şu anki İstanbul Büyükşehir Başkanı Mevlüt Uysal, Büyükçekmece Ak Parti Belediye Başkan Adayı oluyor. Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu ise Esenyurt’a kaydırılmış.

Üsküdar’da Hilmi Türkmen tekrar aday gösterilen mevcut başkanlar arasında yer alıyor. Mevcut başkanın aday olamadığı Sultanbeyli’de Çevre ve Şehircilik eski Bakanı İstanbul Milletvekili İdris Güllüce aday oluyor. Ümraniye’de mevcut başkan Hasan Can aday olamazken, Ahmet Poyraz Ümraniye’ye kaydırılmış.

Listelerde yer alan bir başka iddiaya göre Tuzla’da Şadi Şazıcı yerini korurken, Kartal için Ebubekir Taşyürek adı da geçiyor. Kadıköy için adı geçen aday ise Özgül Özkan Yavuz.

AK PARTİ  İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR VE İLÇELER İÇİN ADI GEÇEN ADAYLARI:

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
715 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ