logo

AK Parti MKYK ve MDK Üye Listesi

AK Parti MKYK ve MDK Üye Listesi

ak_parti - KongreAK Parti’nin Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 5. Olağan Büyük Kongresi’nde partinin karar organı olan MKYK ve MDK’nın yeni üyeleri de belirlendi.

Recep Kenan/itvhaber.com

AK Parti’nin 5. Olağan Büyük Kongresi Bekir Bozdağ’ın Divan Başkanlığında Ankara Arena Spor Salonu’ndan gerçekleşti.

1445 delegeden 1360’ının oy kullandığı, 1353 oyun geçerli sayıldığı kongrede, Başbakan ve Konya Milletvekili Davutoğlu’nu, geçerli oyların tamamını alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.

MKYK ve MDK’nın Yeni Üyeleri Belirlendi

AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi’nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Merkez Disiplin Kurulu (MDK) ve Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu üyelikleri için yapılan seçim tamamlandı. Yapılan değerlendirmelerde MKYK üyelerinin belirlenmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın izinin ağırlıklı olduğu iddia ediliyor. Kimi iddialar, listede Erdoğan ağırlığının yüzde 80’i bulduğu şeklinde.

Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılan AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresinde genel başkanlık için yapılan seçimin ardından, delegeler parti organlarında görev yapacak isimler için oy kullandı.

Kongre Divan Başkanı Bekir Bozdağ, MKYK için kayıtlı bin 445 delegeden bin 313’ünün oy kullandığını, kullanılan oylardan bin 295’inin geçerli, 18’inin geçersiz sayıldığını duyurdu.

Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 5. Olağan Büyük Kongresi’nde önümüzdeki dönemde politikayı belirleyecek partinin karar organı olan Merkez karar Yürütme Kurulu (MKYK)’nın yeni üyeleri de belirlendi.

AK Parti’nin MKYK Listesi

AK Parti’nin Ankara Arena Spor Salonu’ndan düzenlenen kongresinde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) ise şu isimlerden oluştu:

Abdülhamit Gül, Ali Aydınlıoğlu, Alev Dedegil, Asuman Erdoğan, Ayhan Sefer Üstün, Ayşenur Bahçekapılı, Aziz Babuşçu, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Binali Yıldırım, Bülent Gedikli, Burhan Kuzu, Cemil Çiçek, Çiğdem Karaaslan, Edibe Sözen, Efkan Ala, Faruk Çelik, Fatih Şahin, Fatma Betül Sayan Kaya, Galip Ensarioğlu, Hamza Dağ, Hayati Yazıcı, Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Ali Şahin, Mehmet Babaoğlu, Mehmet Doğan Kubat, Mehmet Erdem, Mehmet Müezzinoğlu, Mehmet Muş, Mehmet Özhaseki, Metin Doğan, Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Ataş, Mustafa Şentop, Naci Ağbal, Nihat Zeybekçi, Nurettin Canikli, Nükhet Hotar, Numan Kurtulmuş, Ömer Çelik, Öznur Çalık, Ravza Kavakçı Kan, Recep Akdağ, Selçuk Özdağ, Selçuk Öztürk, Süleyman Soylu, Vedat Demiröz, Yalçın Akdoğan, Yaşar Karayel, Zeki Aygün.

MKYK Yedek Üyeleri:

“Ahmet Sorgun, Derya Batman, Mustafa Akış, Lütfiye Sevda Çam, Zeyid Aslan, Zafer Çubukçu, İsmail Karaosmanoğlu, Osman Poyraz, Aydın Ünal, Nermin Kara, Yıldız Seferinoğlu, Fevai Aslan, Orhan Ayin, Mehmet Ersoy, Osman Taşkın Bak, Serdar Bayram, İshak Gazel, Ahmet Ögütgen, Fatma Benli, Nurdan Şanlı, Zehra Taşkesenlioğlu, Murat Yıldırım, Bünyamin Eniz, Mahmut Atilla Kaya, Ahmet Kılıç.”

Merkez Disiplin Kurulu Üyelikleri

Merkez Disiplin Kurulu asıl üyelikleri için kayıtlı bin 445 delegeden bin 313’ü oy kullandı. Oyların bin 296’sı geçerli, 17’si geçersiz sayıldı. Buna göre Merkez Disiplin Kurulu’nun asıl üyeleri İsmail Kahraman, Hakkı Köylü, Ali Özkaya, Fatih Metin, Gülay Samancı, Övünç Özkan, Zelkif Kazdal, Kerem Ali Sürekli, Mustafa Yeneroğlu, Serap Yahşi Yaşar ve Vedat Bilgin, yedek üyeler de Nevin Korkmaz, Veysi Kaynak, Emin Haberdar, Faruk Özkader ve Sabri Öztunç oldu.

Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu

Genel Merkez Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu asıl ve yedek üyelikleri için de oy kullanan bin 313 delegeden bin 296’sının oyları geçerli sayıldı. Genel Merkez Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu asıl üyeleri Ahmet İyimaya, Ali Yüksel Kavuştu ve Emrullah İşler oldu. Kurulun, yedek üyeliklerine de Figen Şaştım ve Celal Babayiğit seçildi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ