logo

AKILLI CİHAZLARDA TARİH VE SAAT AYARI NASIL YAPILIR?

Akıllı-cihaz_saat_ayarSeçimler nedeni ile ertelenen kış saati uygulaması akıllı cihazlardaki otomatik ayarı şaşırttı.  Kış saati uygulaması başladı.  Akıllı cihazlarda saat ayarı nasıl yapılır?

Bilgisayar ve telefon üzerinden tarih ve saatler otomatik olarak ayarlanır. Ancak bazı durumlarda tarih ve saatleri kendimiz düzeltmek istersek, bunu haberimizde uygulayacağınız adımlar hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Peki Tarih ve saat ayarı nasıl yapılır?

Tarih ve saat ayarı nasıl yapılır?

Aygıtınızda aşağıdaki tarih ve saat sorunlarından biri varsa uygulayacağınız adımlar hakkında bilgi edinin. Telefon ve bilgisayarlardaki tarih ve saat ayarı nasıl yapılır? Tüm detaylar haberimizde…

    Yanlış tarih veya saat

Otomatik olarak yanlış saat dilimi ayarlanıyor

Yaz saati uygulamasına otomatik geçme ile ilgili sorunlar

Şu adımları izleyin. Her bir adımdan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini test edin.

Aygıtınızdaki iOS sürümünün güncel olduğundan emin olun.

Tarihi ve saati otomatik olarak etkinleştirme seçeneği varsa, bunu açın. Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat seçeneğine dokunun.

Saat diliminizin doğru ayarlandığından emin olun. Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat > Saat Dilimi öğesine dokunun.

Aygıtta tarih, saat veya saat dilimi otomatik olarak yanlış ayarlanıyorsa, hücresel ağ operatörünüzü bilgilendirin. Bu arada, Genel > Tarih ve Saat’e dokunun ve Otomatik Ayarla seçeneğini kapatın. Sonra da uygun tarihi ve saati elle ayarlayın.

Not: Otomatik ayarlama seçeneği tüm ülkelerdeki operatörlerde bulunmayabilir.

Not: Bilgisayarınızla eşzamanladıktan sonra aygıtınızdaki tarihin yanlış olduğunu fark ederseniz, bilgisayarınızın tarihi yanlış olabilir. Bilgisayarın tarihini Sistem Tercihleri > Tarih ve Saat bölümünden doğrulayın (bilgisayarınızın tarih ve saatini otomatik olarak ayarlamak için onay kutusunu seçebilirsiniz).

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ