logo

Altınkum’da 3 Saat Süren Yangın Vatandaşları Korkuttu

Balıkesir’in Edremit ilçesi ile Altınkum arsasında yer alan sazlık alanda Zeytinli Köyü’ne bağlı Altınkum Mahallesi sakinleri ile Edremitlilere korkulu saatler yaşattı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Balıkesir’in Edremit ilçesi ile Altınkum Mahallesi Dalyan Mevki arsasında yer alan sazlık alanda sazlık alanda sabah saatlerinde yangın çıktı. Rüzgarın etkisi ile hızla genişleyen yangın, hemen hemen sazlık alanın tamamında hakim oldu. Yerleşim yerlerinin çok yakınlarına kadar gelerek korku saçan yangının ilerleyişi rüzgarın yön değiştirerek karadan esmesi ile yavaşladı.

Birol Işık paylaştı: 2 Ağustos 2018 Perşembe

Yerleşim yerlerinin ortasında Altınkum Mahallesi’ndeki sazlık alanda sabah erken saatlerde başlayan yangın Edremit ve çevre itfaiye ekiplerinin yoğun mücadelesi ve havadan da yapılan müdahale ile 3 saatin sonunda söndürüldü.

Çıkış nedeni, henüz belirlenemeyen yangını soğutma çalışmaları devam ederken, bölgede yaşayan vatandaşlar büyük bir tehlike atlattı. Özellikle Yunanistan’da 80 kişinin ölümü ile sonuçlanan büyük Orman yangını sonrası Altınkum’da sazlık alanında yaşanan yangının can kaybı yaşanmadan söndürülmüş olması vatandaşları rahatlattı.

Birol Işık paylaştı: 2 Ağustos 2018 Perşembe

Görseller: Birol Işık

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1148 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ