logo

AMAÇ İYİ, KALİTELİ İNSAN YETİŞTİRMEK OLMALI

11-2014 yılında eğitim vermeye başlayan Ataşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mutfak Atölyesi Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı. 

Ataşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin mutfak atölyesinin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan okul müdürü Dr. Nuray Kartal; “Öncelikli amacımız öğretmen ve öğrencilere bu okula mensup olma duygusunu vermektir. Bir gün gelecek okulumuzu tanıtırken birçok başarıya imza atmış bir okul cümlesini de kullanacağız. Çünkü başarı başaracağım diyenindir” dedi.

“BAŞARI BAŞARACAĞIM DİYENİNDİR”

Ataşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mutfak Atölyesi açılış törenine Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Cemalettin Saydam, Orhan Kuzu, Ali Eroğlu ve İbrahim Altundal ile okul müdürleri katıldı.

1

2014’ün ekim ayında eğitime başlayan okulda yiyecek-içecek ve çocuk gelişim bölümlerinde toplam 425 öğrenci eğitim görüyor.

Okul Müdürü Dr. Nuray Kartal İstiklal Marşı sonrası yaptığı açılış konuşmasında; “Öncelikle yapmaya çalıştığımız, başta öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu okula mensup olma duygusunu vermektir. Yalnızca bir eğitim kurumunun müdürü olarak değil, bu memleketin bir neferi olarak başlıca dileğim,  eğitim kadromuzun da desteğiyle, derinden bağlı olduğum insani değerleri gençlerimize aktarmaktır. Amacımız, bu vatanın çocuklarını, daha da önemlisi geleceğin annelerini yetiştirirken insanı insan yapan değerlere anlam kazandırmak, kişinin içindeki insani duyguları ortaya çıkararak gelişmesine yardımcı olmaktır. İnanıyoruz ki insan olmayı öğrettiğimiz kişiler kendi mesleklerinde de en iyi yerlere geleceklerdir. Biz bu yolda başarılı olacak mıyız endişesini taşımıyoruz” diye konuştu.

AMAÇ İYİ, KALİTELİ İNSAN YETİŞTİRMEK OLMALI

Eğitimin önemine dikkat çeken Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, amacın iyi ve kaliteli insan yetiştirmek olması gerektiğinin altını çizerek; “Mart ayı önemli bir ay. Baharın başlangıcıdır. Bu okulda baharla birlikte canlanacaktır. Burada önemli olan iyi ve kaliteli insan yetiştirmek.  Ataşehir’de Kız Mesleki Teknik Lisesi bir ihtiyaçtı. Bundan dolayı böyle bir karar verdik. Okulumuzda yapılacak çalışmalar da kararımızın doğruluğunu ortaya koyacaktır. Eğitim her daim de hayatımızın önemli bir evresini oluşturmuştur” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra anaokulu öğrencilerini dans gösterisi izlenirken, okul korosu da türküler söyledi.

Protokol tarafından ‘Mutfak Atölyesi’nin açılışı gerçekleştirildikten sonra, konuklara ikramlar sunuldu.

11

KAYNAK: İstanbulumGazetesi/Ali BAl

Etiketler: » » » » »
Share
2175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

AMAÇ İYİ, KALİTELİ İNSAN YETİŞTİRMEK OLMALI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    AMAÇ İYİ, KALİTELİ İNSAN YETİŞTİRMEK OLMALI
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=87926
    #Ataşehir #MeslekiTeknikAnadoluLisesi #MutfakAtölyesi #Ataşehir #Kaymakam #itvhaber #ZaferKaramehmetoğlu #DrNurayKartal