logo

Anadolu Gençlik Derneği Üsküdar’dan Evsizlere Battaniye!

Anadolu Gençlik Derneği Üsküdar’dan Evsizlere Battaniye!

Üsküdar Anadolu Gençlik Derneği, kışın soğuk yüzünü iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde anlamlı bir çalışmaya imza atarak Üsküdar Anadolu Gençlik Derneği evsizlere battaniye dağıttı.

Üsküdar Anadolu Gençlik Derneği, kışın soğuk yüzünü iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde anlamlı bir çalışmaya imza attı. AGD’li Gençler, önce hayırseverlerden battaniye ve yastık topladı. Ardından toplanan bu eşyaları; sıcak çay ve samimi muhabbetle, hem sokakta kalmak zorunda kalan evsizlere hem de ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

KILINÇARSLAN, DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİK

Çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Anadolu Gençlik Derneği Üsküdar ilçe Başkanı Kazım Cihat KIlınçarslan “Evsizleri görmezden gelemeyiz. Hele de bu soğukta asla görmezden gelemeyiz. İBB’nin kış çalışmaları kapsamında evsizlere kısa süreli barınma ya da kışlık giyecek yardımları oluyor. Bunlar önemli ama yetersiz. Bizim gerçekleştirdiğimiz çalışma da belki yetersiz. Maksadımız elimizden geldiğince sokakta kalmak durumunda kalan kardeşlerimizi dertlenmek. Ancak biz bu konuya dikkat çekmek ve bir duyarlılık oluşturmak istiyoruz. Yetkililerin elinden daha fazlasının geldiğini biliyoruz ve bunu onlardan talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ