logo

ANKARA’YA EMNİYET MÜDÜRÜ ATANDI

ankar_emniyet_muduru-15 aydır vekaletle yürütülen ve kamuoyunda tepkilere yol açan Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne atama yapıldı. 5 ay sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne atama yapıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne Van Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan atandı.  Van Emniyet Müdürlüğüne ise Polis Başmüfettişi Ahmet Suat Ekici atandı. Atama kararları Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

10 EKİM ANKARA TREN GARI PATLAMASINDA GÖREVDEN ALINDI

10 Ekim 2015 günü Ankara Tren Garı’nda 102 kişinin hayatını kaybettiği ‘Barış ve Demokrasi Mitingi’ öncesi IŞİD’in canlı bomba saldırısının ardından Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal görevinden alınmıştı. Görevden alınan Kartal’ın yerine Ahmet Hakan Arıkan vekaleten göreve getirilmişti.

Merasim sokakta 17 Şubat 2016 tarihinde askeri servis araçlarına yönelik bomba yüklü araçla gerçekleşen ve saldırının ardından ise bu göreve vekaleten 2. Sınıf Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar atandı.

Son olarak, 13 Mart günü Kızılay Güven Park yakınında meydana gelen bombalı saldırının ardından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü görevine Van Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan asaleten atandı.

Mahmut Karaaslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan atama kararnamesi ile göreve getirildi. Karar, Resmi Gazete’de yayınlandı.

MAHMUT KARAASLAN KİMDİR?

Mahmut Karaaslan 1961 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. 1979 yılında Polis Kolejinden, 1983 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra; İzmir, EGM, Ağrı, Ankara ve EGM’nin değişik birimlerinde görev yaptı. 2006 yılı içerisinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek, 2007 yılında Polis Başmüfettişi olarak Teftiş Kurulu Başkanlığında görev aldı. 15.032014 tarih ve 2014/234 sayılı İçişleri Bakanlığı tarafından Resmi Gazete ‘de yayımlanan Kararname ile Van İl Emniyet Müdürü olarak görevine başladı. Son olarak Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Mahmut Karaaslan evli ve iki çocuk babası.

EMNİYETTE DİĞER ATAMALAR

Ankara, Artvin ve Van emniyet müdürlüklerine atanan yeni isimler Resmi Gazete’de yayımlandı.  Resmi Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığı atama kararına göre; Van Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan Ankara Emniyet Müdürü, Polis Başmüfettişi Ahmet Şengün Artvin Emniyet Müdürü, Polis Başmüfettişi Ahmet Suat Ekici ise Van Emniyet Müdürü olarak atandı. Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal ve Artvin Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş polis başmüfettişi oldu.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ANKARA’YA EMNİYET MÜDÜRÜ ATANDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ANKARA’YA EMNİYET MÜDÜRÜ ATANDI
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=88960
    #Atama #Ankara #Emniyet #itvhaber #MahmutKaraaslan #AhmetSuatEkici #PolisBaşmüfettişi #EmniyeteAtama #AnkaraEmniyetineAtama