logo

Arzık AK Parti’den Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı

AK Parti Ataşehir Belediye Meclis Grup Başkan Vekili ve İBB ve Ataşehir Belediye Meclis Üyesi M. Cevat Arzık dosyasını teslim ederek, AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

Recep Kenan/itvhaber.com

AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili ve İBB ve Ataşehir Belediye Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Mustafa Cevat Arzık dosyasını teslim ederek, AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

2004 Yılında AK Parti Kadıköy Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan, Ataşehir’in kurucu belediye meclis üyeleri arasında yer alan ve 2 dönemdir Ataşehir ve İstanbul Büyükşehir Belediye meclis üyeliği görevini yürüten Ataşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili İnşaat Mühendisi Mustafa Cevat Arzık, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Ataşehir Belediye Başkan aday adaylığı için birlikte yol yürüdüğü meclis üyesi arkadaşlarıyla birlikte resmi başvurusunu yapmak üzere Ak Parti İlçe Başkanlığı’na ilçe başkanlığına gelerek İlçe Başkanı Ahmet Özcan’a dosyasını teslim etti.

ATAŞEHİR BİZİM DERDİMİZ, ATAŞEHİR BİZİM SEVDAMIZ

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Esma Ersin, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi İrem Selay Atay, İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan ve Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu başvuru öncesinde kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan; “Bugün benim için farklı bir anlamı var. Uzun yıllar birlikte siyaset etme, yol arkadaşlığı yapma imkanına sahip olduğum bir abimin başvuru evrakını almak gerçekten benim için onur verici.AK Parti’de dava adamlığına, teşkilatçılığına İlçe Başkanı olarak ben kefilim. Abimiz hayırlı bir yolculuğa çıktı. Niyet hayır, akıbet hayır… Biz hep söylüyoruz; Ataşehir bizim derdimiz, Ataşehir bizim sevdamız. Yıllarca Ataşehir’e belediye meclis üyesi olarak hizmet etti. Şimdi de başka hizmetler yapmak için iradesini ortaya koydu. İradeyi ortaya koymak kişilerin kendisine ait bir konudur. Geri kalan nasip işidir. Rabbim nasipse bunu mutlaka bir şekilde yerine getirecektir” diye konuştu.

AİLEM VE YOL ARKADAŞLARIMLA YAPTIĞIM İSTİŞARELER SONUCUNDA ADAYIM

Aday adaylığı başvurusu sırasında konuşan AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili ve Belediye Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Mustafa Cevat Arzık, aday olma gerekçesini, “Öncelikle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80.yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Uzun süredir ailem ve yol arkadaşlarımla yaptığım istişareler sonucunda Ataşehir’de Belediye Başkan Aday adayı olmaya karar verdim. Bu kararı vermemdeki sebep Ataşehir’e ve Ataşehirlilere hizmet etmek birinci sıradaydı.” şeklinde açıkladı.

Ataşehir’in hiç hak etmediği şekilde yönetildiğini iddia eden Arzık, açıklamasında; “Değerli yol arkadaşlarım sizlerde biliyorsunuz ki, Ataşehir 10 yıllık süre içerisinde bizlerle birlikte kurulan diğer ilçe belediyeler ile kıyasladığımızda yeterli hizmetler ve çalışmaları alamadı ve çok geride kaldı. Ataşehir hiç hak etmediği şekilde yönetildi. Halbuki Ataşehir marka şehir olmalıydı, herşey ortada. Başvurum ile ilgili uzun süre düşünerek 15 yıllık belediyecilik tecrübem ile büyükşehrimizin, merkezi hükümetimizin desteğiyle Ataşehir’i hak ettiği noktaya ekibimizle, teşkilatımızda yepyeni bir Ataşehir yaratacağımıza inancım sonsuzdur. Bunu yapabilecek güç, teknik kadro bu çatı altında mevcuttur. Ben buna inanıyor, buna sizlerinde inanmasını istiyorum. Sefer bizden, zafer Allah’tandır. Bu duygularla sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyor. Katılımdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum”  ifadelerine yer verdi.

Konuşmasını tamamlayan Mustafa Cevat Arzık, aday adaylık başvuru evrakının bulunduğu dosyayı İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan’a teslim etti.

Ak Parti Ataşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı  başvuru evrakını alıp imzalayan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan kendisine aday adaylığı sürecinde başarılar diledi.

MUSTAFA CEVAT ARZIK KİMDİR?

Aslen Adıyamanlı olan Mustafa Cevat Arzık, 1963 yılında Malatya’da doğdu. İnşaat Mühendisi olarak üniversite eğitimini tamamladı.

Özel sektör’de İnşaat ve Mühendislik faaliyetleri yürüten Arzık, 2001’de kurulan AK Parti’nin ilk kez katıldığı 2004 yerel seçimlerinde Kadıköy Belediye Meclis üyesi olarak seçildi. 2009 Yılına kadar Kadıköy Belediye Meclis Üyeliği görevini yürüten Arzık, 2008’de İlçe olan ve Belediyesi olmayan Ataşehir’in ilk Yerel seçimlerinde AK Parti’den aday olarak belediye meclis üyesi oldu.

2009-2014 Yılları arasında Ataşehir ve İBB belediye meclis üyeliği görevini yürüten Arzık, 2014 Yerel seçimlerinde yeniden aday olarak bu sefer Meclis üyeliğinin yanısıra Meclis’te AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü.

8 Aralık 2017 Tarihinde İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yerine 16 Aralıkta Ataşehir Belediye Başkan Vekilliği yapacak ismin seçimi için partisince aday gösterildi.

Halen İBB Meclis Üyeliği, Ataşehir Belediye Meclis Üyeliği ve AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği görevini yürüten Mustafa Cevat Arzık, evli ve iki çocuk babasıdır.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
832 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ