logo

ASİLTÜRK ‘CİZRE’Yİ NE ARA GÖZDEN ÇIKARDIK?’

atasehir_saadet_Partisi_asilturkSaadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı desteği ile İlçe Kadın Kollar tarafından düzenlenen kahvaltıda SP İstanbul 1. Bölge Milletvekilli adayları partili kadınlarla buluştu.

Recep Kenan/itvhaber.com

İç hukukun tükenmesi ile Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkının doğduğunu, Anayasanın 148. madde, 3. Fıkrasına göre aldıkları oylar ile seçim bölgesinde önde olan adaylarının milletvekili olacağını iddia eden Saadet Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı ve Ataşehir İlçe Başkanı Adem Boz, Türkiye’nin İslam ülkelerinin birliğini sağlayacak tek ülke olduğunu kaydetti.

IMG_0163

ATAŞEHİR SAADET PARTİSİ, ADEM BOZ, ADAYLAR

IMG_0044

ATAŞEHİR SAADET PARTİSİ, ADEM BOZ, ADAYLAR

SP Ataşehir İlçe Teşkilatı Kadın Kolları tarafından Ataşehir Zübeyde Hanım Meslek İçi Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya; Saadet Partisi İstanbul 1 Bölge Milletvekili Aday Nagihan Gül Asiltürk,  Saadet Partisi İstanbul 1 Bölge Milletvekili adayları Adem Boz, Mehmet Fatih Akdağoğlu, Dicle Şit, Aysun Ekşi Bayraktar, Goncanur Arslan ve Pakize Yüzbaşıoğlu, SP Ataşehir İlçe ve Kadın Kolları yöneticileri ile partili kadınlar katıldı.

Kadın üyeler ile adayları buluşturan toplantı teşkilat tarafından hazırlanan “Güce Teslim Olmamak” adlı slaytın gösterimi ile başladı.

IMG_0051

ATAŞEHİR SAADET PARTİSİ, ADEM BOZ, ADAYLAR

İSLAM ÜLKELERİNİN BİRLİĞİNİ SAĞLAYACAK TEK ÜLKE; TÜRKİYE

İslam ülkelerinin birliğini sağlayacak tek ülkenin Türkiye olduğunu iddia ederek toplantının açılış konuşmasın başlayan Saadet Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı ve Ataşehir İlçe Başkanı Adem Boz; “ Önümüzde bir seçim var. Bundan sonraki seçimlerde 7 Haziran seçimleri kadar önemli. Fakat bu seçim Allah muhafaza son defa bir araya geldiğimiz bir seçim olabilir. Yanlışlıkla hiçbir Amerikan ve Rusya’nın uçağı İsrail kıyılarından geçmiyor. Nedense hep Türkiye’nin sınırlarından geçiyor. Tüm yollarımız kapanabilir. Şu an iki tane İslam ülkesi kaldı. Biri İran, diğeri Türkiye… Türkiye İslam ülkelerinin birliğini sağlayacak tek ülkedir. Bunun lokomotifi Türkiye’dir. Dış güçlerin amacı en nihayetinde bizleri bölüp parçalamak ve kendilerine yumuşak lokma haline getirmek istiyorlar. Şu an gelecekle ilgili umudumuz yok” dedi.

IMG_0024

ATAŞEHİR SAADET PARTİSİ, ADEM BOZ, ADAYLAR

BARAJ ENDİŞEMİZ YOK!

İç hukukun tükenmesi ile Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkının doğduğu %10 barajı engelinin kalmadığını iddia eden Adem Boz; 148. Maddenin 3. Fıkra gereğince aldıkları oyları oranı kadar milletvekili çıkaracaklarını savunarak; “Anayasa Mahkemesinin bize tanımış olduğu 148. madde, 3. fıkrasına istinaden yapılan bireysel başvurularla aldıkları oy oranına göre milletvekili olma hakkımız var. Örneğin; Partimiz yüzde 9 ile barajın altında kaldı. Partimizin adayı bölgelerine göre 40 bin oy, barajı geçen diğer partilerin milletvekilliği için 30 bin oy almış ise bu oy sayısı ile milletvekili olabiliyorlar.  Böyle durumda Anayasa Mahkemesine yapacağımız bireysel başvuru ile bu milletvekilliğini alabiliyoruz. Dolayısıyla bu seçimlerde baraj diye bir endişemiz de yok. Baraj sadece zihnimizde. Buradan milletvekili çıkarmamız için 20 bin oya ihtiyacımız var. Bize oy vermeyen her aileden bir oy alırsak genel başkanımızı parlamentoya göndermiş olacağız” dedi.

IMG_0061

ATAŞEHİR SAADET PARTİSİ, ADEM BOZ, ADAYLAR

EVLERİNDE OTURSUN, BİZE BİR YIL SÜRE VERSİNLER!

Kurucu Genel Başkanları Necmettin Erbakan döneminde emekliye verilen %50 zammı hatırlatan Saadet Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı ve Ataşehir İlçe Başkanı Adem Boz, hükümet olamasalar da parlamentoya girecek olan milletvekilleri sayesinde yine %50 zam verilmesini sağlayacaklarını iddia ederek altını çizdiği; “550 milletvekilinin inşallah bir kısmı bizden olacak. Bizim haricimizdeki diğer milletvekilleri maaşlarını alsın, evlerinde otursunlar. Biz onların yerine gönüllü olarak parlamentoda çalışalım. Maaşları onların olsun yeter ki bize bir yıl süre versinler. Bakalım el mi yaman bey mi yaman. Avrupa nasıl peşimizden koşacak görsünler“ şeklindeki iddialı sözleri ile konuşmasını tamamladı.

IMG_0111

ATAŞEHİR SAADET PARTİSİ, ADEM BOZ, Nagihan Gül Asiltürk

IMG_0107-

ATAŞEHİR SAADET PARTİSİ, Nagihan Gül Asiltürk

CİZRE’Yİ NE ARA GÖZDEN ÇIKARDIK?

Türkiye’nin önceliğinin değiştiğini, 7 Haziran’da ekonomi konuşulurken birden bire ekonominin gündemden düştüğünü, artık Türkiye’nin gündeminin, önceliğinin kardeşlik, birlik, bütünlüğün korunması olduğunu ifade eden Saadet Partisi İl Kadın Kolları Başkanı ve İstanbul 3.Bölge Milletvekili Adayı Nagihan Gül Asiltürk; “Biz 45 yıl önce ne dediysek bugünde aynı şeyleri söylüyoruz. Hakkı üstün tutmak, haklının yanında olmak demektir.  Bu sadece Türkiye’nin değil dünyanın kurtuluşu demektir.  Onun için Mutlaka Saadet partisinin mecliste olması gerekiyor. Önceki seçimde öncelikli konumuz ekonomiydi. Türkiye’nin artık önceliği değişti. Buda kardeşlik ve Türkiye’nin varlığı meselesidir.  Ne oluda 5 ay kısa bir sürede biz Cizre’yi gözden çıkardık. Biz Cizre’yi ne ara gözden çıkardık? Demek ki Cizre’de devlet yok.  Vatandaşını korumayan devlet, hangi yüzle oy isteyecek.  Bunu açıkça söylüyorum, bu millet de bunlara hangi yüzle oy verecek” dedi.

ÖNCEKİ DIŞ POLİTİKA BU GÜN İÇ POLİTİKAMIZ OLDU

Türkiye’nin en genç siyasi kadrolarının SP’de olduğunun altını çizen Saadet Partisi İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayı Nagihan Gül Asiltürk “7 Haziran seçiminde; “Bu gün sorgulamadığımız dış politika bir gün iç politikamız olacak” demiştim. O zaman gidecek yer bulamayacağız dedik. Evinin prensesi Suriyeli Hanım bu gün ülkemizde dilenmek zorunda kalıyor. Geldiğimiz nokta Büyük Ortadoğu Projesinin son kalesi Türkiye’dir. Dış politika bugün ülkenin iç politikası haline geldi. İsrail’in güvenliğini düşünen ABD bizim nasıl stratejik ortağımız olabiliyor? Bugün öyle bir noktadayız ki, kardeşin kardeşe karşı getirildiği noktada dur diyecek tek yapı biziz. Onun için Saadet partisinin Meclis’te bulunması lazım. Yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ideali olanlar ve dünyadaki tüm mazlumların haklarını korumaktan bizden başka kimse söz etmiyorsa,  inançlı, vicdanlı insanlar, vatanını milletini seven insanlar bizden başka gidip hiçbir yere oy veremez” diye konuştu.

IMG_0128

ATAŞEHİR SAADET PARTİSİ, ADEM BOZ, ADAYLAR

IMG_0091

ATAŞEHİR SAADET PARTİSİ, ADEM BOZ, ADAYLAR

IMG_0105

SEÇİM ÜLKENİN GİDİŞİNE YÖN VERECEK

Kadın üyelerin ağırlıklı olduğu katılımcılara tanıtlan Saadet Partisi 1. Bölge Milletvekili adayları, yaptıkları konuşmalarda;  1 Kasım seçimin önemli olduğunu, seçimlerin sonunda ülkenin gidişine yön verileceğini, milli dış politika, faize son verecek bir yönetimin, borçsuz, adil düzen ekonomisinin uygulanacağı yönetin seçileceğine inandıklarını söylediler.

%8’LİK OY DÜŞÜŞÜ AKP’NİN KİMYASINI BOZDU

“Obama cesur değil. Bush olsa Suriye’de Esat yönetimine son verirdi” şeklinde ifadeler olduğunu iddia eden adaylar, Irak’ta yaşananları hatırlattılar. %8’lik oy düşüşünün AKP’nin kimyasını bozduğunu iddia eden SP milletvekili adayları oy kullanmanın, oy kullanarak idareyi değiştirmenin, yeni bir idare belirlemenin demokrasinin en önemli nimeti olduğunu kaydettiler.

IMG_0042

ATAŞEHİR SAADET PARTİSİ, ADEM BOZ, ADAYLAR

IMG_0086

ATAŞEHİR SAADET PARTİSİ, ADEM BOZ, ADAYLAR

IMG_0155

ATAŞEHİR SAADET PARTİSİ, ADEM BOZ, ADAYLAR

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1810 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ASİLTÜRK ‘CİZRE’Yİ NE ARA GÖZDEN ÇIKARDIK?’” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  ASİLTÜRK ‘CİZRE’Yİ NE ARA GÖZDEN ÇIKARDIK?’ |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE…
  https://www.itvhaber.com/?p=78373
  #SaadetPartisi #Ataşehir #KadınKolları #SPİstanbul #AnayasaMahkemesi #AdemBoz #BarajEndişemizYok #Cizre #Seçim #SP