logo

ATAŞEHİR ‘2015 HUZUR TOPLANTISI’ YAPILDI

Atasehir_huzur_toplantiAtaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce düzenlenen 2015 Yılı Huzur Toplantısı; Kaymakam, Belediye, okul müdürleri, muhtarlar ve STK temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir İlçe Emniyet müdürlüğü, polis halk ilişkilerini geliştirmek, bilgi alışverişinde bulunmak, ilçe güvenlik ve asayişi başta olmak üzere; kamu kurumlarının hizmetlerine ilişkin sorunlarına birlikte çözüm bulabilmek, sunulan hizmetlerin kalitesini daha da artırmak amacıyla 2015 yılı huzur toplantısı düzenledi.

Atasehir_huzur_toplantisi_2015 (2)

ATAŞEHİR HUZUR TOPLANTISI 2015, Oğuz Kaan

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan tarafından düzenlenen toplantıya; Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdür yardımcısı Turgay Aytepe, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Namık Sürmen, Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, C Bölgesi Trafik Denetleme Ekipler Amiri, Asayiş Büro Amiri ve birim yetkilileri, Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Gürsel Sarımaden, okul müdürleri, STK temsilcileri ile mahalle muhtarları katıldı.

Atasehir_huzur_toplantisi_2015 (11)

ATAŞEHİR HUZUR TOPLANTISI 2015, Oğuz Kaan

Huzur Toplantısı’nın açılışında Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü olarak yeni görevine 3 Eylül 2015 tarihinden itibaren başladığının altını çizen Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, İstanbul’un önemli ilçelerinden biri olan ve hızla gelişerek büyüyen Ataşehir’de; vatandaşların daha rahat ve huzurlu yaşaması için, sorunları paylaşmak ve çözüm yolu bulmak amacıyla 2015 yılı huzur toplantısını düzenlediklerini söyledi.

GÜCÜMÜZ, KURUMLAR ARASINDAKİ UYUM VE VATANDAŞ DESTEĞİ

Emniyet müdürlükleri olarak her yıl düzenli olarak Huzur Toplantıları düzenlendiğini vurgulayan Oğuz Kaan “2015 Yılı Huzur Toplantısı”nı Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu’nun katılımı ile düzenlediklerini kaydederek; “Suçu önlemede en büyük gücümüz, kurumlar arasındaki uyum ve vatandaşın desteğidir. Sürekli vatandaşımızla görüşüp beklenti ve taleplerini öğreniyor, talepler karşısında neler yapabileceğimizi konuşuyoruz” dedi.

Atasehir_huzur_toplantisi_2015 (9)

ATAŞEHİR HUZUR TOPLANTISI 2015, Oğuz Kaan

“HUZUR TOPLANTISI” KURUMLAR ARASI İLETİŞİMİ GÜÇLENDİRİYOR

Katılımcıların görüşlerinin önemine değinen Kaan; “Sizlerin görüş ve önerilerinize, istek ve şikayetlerinize çok önem veriyoruz. Bize ilettiğiniz bütün bilgileri titizlikle değerlendiriyor, bunlarla ilgili çalışmaların sonuçlarını, sizlere geri dönüşümle bildiriyoruz. Bizim insanlarımıza karşı attığımız bu adım sayesinde sorunlara doğru ye bilimsel bir şekilde çözüm olanağına kavuşuyoruz. Her yıl düzenli olarak yapmış olduğumuz “Huzur Toplantısı” kurumlar arası iletişimi güçlendirmektedir. Sorunların belirlenmesinde ye çözümünde sağladığınız katkılar için, ayıca huzur toplantımıza katılımınızdan dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Oğuz Kaan tarafından yapılan açılış konuşması sonrası toplantıya İlçe Emniyet Müdürlüğünün hazırladığı slayt gösterimi ile devam edildi.

Atasehir_huzur_toplantisi_2015 (14)

ATAŞEHİR HUZUR TOPLANTISI 2015, Oğuz Kaan

KARAMEHMETOĞLU; SIKINTILAR DIŞ ODAKLI

Güvenliğin insan hayatı için en önemli unsurlarından olduğunun altını çizen Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu; “Bugün yaşadığımız sıkıntılar millet olarak bünyemizde olan sıkıntılar değil.  Dışarıdan enjeksiyonla, içerideki bir kısım menfaat ve ülkemizi bölüp parçalamak isteyen odakların ortak gayretleri ile ortaya çıkan sıkıntılar. Bu odaklar sıkıntıları milletimizin, devletimizin başına örmek için gayret sarf ediyorlar. Gelişmekte olan tüm ülkelerde bu tür problemler yaşanıyor.  Dünyada adaletsiz gelir dağılımı var.  Yer altı ve yerüstü zenginlik kaynakları belli ülkelerin elinde. Bunlar için kendi ülkeleri hariç, diğer ülkelerde yaşayan insan hayatı onlar için bir değer arz etmiyor” dedi.

Atasehir_huzur_toplantisi_2015 (20)

ATAŞEHİR HUZUR TOPLANTISI 2015, Oğuz Kaan

Atasehir_huzur_toplantisi_2015 (23)

ATAŞEHİR HUZUR TOPLANTISI 2015, Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu

BİN YILDIR BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE YAŞANDI

100 yıl öncesinde Çanakkale’deki örneği işaret eden, bin yıllık mazisinde birlik ve beraberlik içinde yaşandığını kaydeden Zafer Karamehmetoğlu konuşmasını; “Türkiye’deki can ne ise Amerika’daki can da aynıdır. Cana yapılan suikastlar, davranışlar nerde olursa olsun hep aynıdır. Bizim insanımızın tarihi kökleri çok derinlere dayanır. Bu ülke insanı bin yıllık mazisinde bir sevgi yumağı halinde, vatan sevgisi, birlik ve beraberlik duygusu ile yaşamışlar.  Bunun en önemli göstergesi 100 yıl öncesinde Çanakkale’de yaşandı. En sevdikleri varlıkları olan canlarını feda etmişlerdir. Kanlarıyla, canlarıyla bize emanet edilen bu vatanı korumakla sadece polis asker değil hepimiz görevliyiz. Erken teşhis nasıl ki hayat kurtarıyorsa, zamanında bilgi akışı sağlanırsa olayların önüne daha kolay geçilir. Dünya gemisinde olduğu gibi Türkiye gemisinde de hep beraberiz. Bu gemi su almaya başlarsa hepimiz sıkıntı yaşarız.  Sevgi ve muhabbet hepimiz korur. Ortak değerlerimizle bir araya geldiğimizde bir problem kalmaz. Huzurumuzun temini noktasında hepimize görev düştüğünü tekrar belirtmek istiyorum. İlçemizin güvenliği noktasında çaba gösteren bütün güvenlik personelimize, onlara yardımcı olan kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür ediyorum” ifadeleri ile tamamladı.

Atasehir_huzur_toplantisi_2015 (16)

ATAŞEHİR HUZUR TOPLANTISI 2015, Oğuz Kaan

ATAŞEHİR’DE SORUNLAR; BAĞIMLILIK, GÜMRÜK ve HAL ODAKLI

Dilek ve temennilerin dile getirildiği son bölümde muhtarlar ve okul müdürleri; madde bağımlılığıyla mücadele, okulların sorunları, Gümrük ve Hal işletmelerinin yol açtığı sorunların arasında parklanma ve trafik sorunlarına dikkat çekildi.

HAL TAŞINIYOR

Ataşehir’deki Halin trafiğe olumsuz etkisinin gündeme gelmesi üzerine söz alan Hal yetkilisi Ataşehir Hali’nin yakın zamanda taşınacağını, ihalesi tamamlanan Hal’in inşaatının 2016 – 2017 yılına kadar hızla tamamlanacağını ve Hal’in taşınacağını söyledi.

Atasehir_huzur_toplantisi_2015 (35)

ATAŞEHİR HUZUR TOPLANTISI 2015, Namık Sürmen

4 MOTOSİKLETİ BELEDİYEDEN, 10 YENİ YUNUS EKİBİ

Ataşehir Belediyesi olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne 4 motosiklet hibe edileceğinin Başkan Yardımcısı Namık Sürmen tarafından duyurulduğu toplantıda İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Yunus olarak bilinen 10 yeni motorize ekip ile Ataşehir’in emniyetini sağlamak için çalışacaklarını söyledi.

Dilenci ve sokak hayvanları ile ilgili şikayetlerin de dile getirildiği toplantıda; tüm şikayetlerin ilgili kurumların temsilcileri ile değerlendirileceğini kaydeden Oğuz Kaan’ın, katılımcılara teşekkürü sonrası konuklara ikram servisi yapıldı.

Atasehir_huzur_toplantisi_2015 (36)

ATAŞEHİR HUZUR TOPLANTISI 2015, Oğuz Kaan

Atasehir_huzur_toplantisi_2015 (37)

ATAŞEHİR HUZUR TOPLANTISI 2015, Oğuz Kaan

Etiketler: » » » » » » »
Share
2009 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR ‘2015 HUZUR TOPLANTISI’ YAPILDI” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  ATAŞEHİR ‘2015 HUZUR TOPLANTISI’ YAPILDI |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE…
  https://www.itvhaber.com/?p=78116
  #EmniyetMüdürlüğü #HuzurToplantısı #OğuzKaan #TurgayAytepe #Ataşehir #Kaymakam #ZaferKaramehmetoğlu #NamıkSürmen