logo

Ataşehir Belediye Meclis Nisan Toplantısında Değişim

Ataşehir Belediye Meclis Nisan Toplantısında Değişim

Ataşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında  Meclis 1’inci ve 2’nci Başkan Vekili, Meclis Divan Kâtip Üyeleri, Belediye Encümenine 3 üye seçimi gerçekleştirildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında yapılan seçimle Meclis İdaresi ve encümen üyeleri ile ihtisas komisyonları belirlendi.

MECLİS 1.BAŞKANVEKİLİ KUDRET ASLAN

Ataşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında yapılan seçimle CHP’li üye Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekilliğine 24 oy ile Kudret Aslan seçildi.

Yapılan seçimle ilk yerel seçime kadar Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekilliğine seçilen Kudret Aslan, yaptığı teşekkür konuşmasında, Ataşehir Belediye Meclisi’ne huzurlu bir çalışma dönemi dileyerek; “Meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Meclis 2. Başkanvekili olarak ise yine CHP’li üye Tuba Dönmez seçildi.
Katip asil üyeliklere Arif Kuşçu ve Ertuğrul Baysal, yedek üyeliklere ise Selami İğrek ve Zekeriya Angi seçildiler.

ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Ataşehir Belediye Encümeni 3 üyesinin seçiminde 24 oy ile CHP’li üyeler Cengiz Kayayurt, Vedat Akyol ve Oğuz Sarul seçildi. Ak Parti grubu adayı Erdem Konak 12 oy aldı.

İHTİSAS KOMİSYONLARI OLUŞTU; ÜYE SEÇİMİ YAPILDI

Nisan ayı toplantıları ilk oturumunda, Meclis İhtisas Komisyonlarının teşekkülü ve sayılarının belirlenerek, üye seçimi gerçekleştirildi.

Yapılan İhtisas Komisyon Üye seçimlerinde isimler:

İmar ve Bayındırlık Komisyon

1.Sadık Semih Kayhan

2.Cemal Şerifoğlu

3.Sabahattin Barış

4. Haluk Sadıkoğlu

5. Şerafettin Bal

Plan ve Bütçe Komisyonu

1.Birkan Birol Yıldız

2.Ertuğrul Baysal

3.Arif Kuşcu

4.Fatih Kayacı

5.Bayram Varol

Hukuk Komisyon

1. İnan Bektaş

2. Selami İgrek

3. Sevgi Uluğ

4. Mustafa Naim Yağcı

5. Salih Kızılhan

Tarife Komisyonu

1. Şeref Uzun

2.Kurtuluş Özaydın

3. Abubekir Bozkızıl

4. Esma Ersin

5. Erdal Kaya

Çevre ve Sağlık Komisyonu

1.Selami İgrek

2. Zekeriya Angi

3. Abubekir Bozkızıl

4. İdris Taşkın

5. Erdal Kaya

Eğitim, Gençlik, Spor ve Kültür Komisyonu

1.Ekrem Köse

2. Şeref Uzun

3. Zekeriya Angi

4. Veli Arslan

5. Şerafettin Ay

Avrupa Birliği Komisyonu

1.Kurtuluş Özaydın

2.Arif Kuşcu

3. Tuğba Dönmez

4. Erdem Konak

5.Merve Çomoğlu

Kadın ve Sosyal Yardımlaşma Komisyonu

1.Tuğba Dönmez

2.Ertuğrul Baysal

3. İsmail Tan

4. Esma Ersin

5. Merve Çomoğlu

Engelliler Komisyonu

1.Zekeriya Angi

2. Ertuğrul Baysal

3. Selami İgrek

4. Erdem Konak

5. Şerafettin Ay

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu

1.Tuğba Dönmez

 2.Sevgi Uluğ

3.İsmail Tan

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ