logo

Ataşehir Belediye Meclisi Komisyonları Belirlendi

Ataşehir Belediye Meclisi Komisyonları Belirlendi

atasehir_belediye_meclis_komisyonlar1.Başkan Vekili  Sadi Özata başkanlığında yapılan Ataşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısının 1. Birleşiminin 1. oturumunda komisyonlar belirlendi.

Meclis çalışmaları sırasında Ataşehir Belediye Meclisini ziyaret eden Okan Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü öğrencileri hocaları Yrd.Doç.Dr. Seda Bostancı ile birlikte Başkan Vekili Sadi Özata ve AK Parti ile CHP guruplarından meclisin çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Gündem dışı söz alan CHP grup sözcüsü İlhami Yılmaz ve AK Parti grup sözcüsü M.Cevat Arzık gurupları adına Savcı Kiraz’ı katledilmesinin de aralarında olduğu geçtiğimiz günlerde üst üsten yaşanan terör saldırılarını kınadılar.

Denetim kurulu raporunun okunmasından sonra gündem maddelerine geçilerek encümen ve ihtisas komisyonlarında görev alacak üyeler için seçim yapıldı.

Kapalı zarf usulü ile yapılan encümen üyelikleri için CHP’den Meryem Gülsen Atlıhan, Fevzi Ağaçdalı ve Merdan Özer, AK Parti’den ise Saim Başkan aday gösterildi. Yapılan oylamada 23′er oy alan Meryem Gülsen Atlıhan, Fevzi Ağaçdalı ve Merdan Özer encümen üyesi olarak seçildi. AK Parti’nin adayı Saim Başkan ise 15 oy aldı.

Encümen sonrasında Meclis İhtisas Komisyonları için üye seçimine geçilirken seçimler açık oylama ile yapıldı.

Yapılan seçimlerde Ataşehir Belediye Meclisi Komisyonları şu üyeleri oluştu:

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU:

CEMAL ŞERİFOĞLU (CHP), EZGİ KALENDER (CHP), KENAN DEMİR (CHP), HALUK SADIKOĞLU (AK PARTİ), MEHMET KORKMAZ (AK PARTİ)

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU:

FEVZİ AĞAÇDALI (CHP), TUNCAY ORHAN AKIN (CHP), EKREM KÖSE (CHP), SAİM BAŞKAN  (AK PARTİ), MÜKAYİL BEKTAŞ (AK PARTİ)

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU:

ALİ HAYDAR GÜNEŞ (CHP), ALPAY ARSLAN(CHP), SÜLEYMAN KARADAĞ (CHP), ŞERİF TOĞ (AK PARTİ), İSMAİL LEVENT (AK PARTİ)

EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU:

EKREM KÖSE (CHP), EZGİ KALENDER (CHP), ARİF KUŞCU (CHP), M. EMİN ÖZKAYA (AK PARTİ), KAYA SÖNMEZ (AK PARTİ)

HUKUK KOMİSYONU:

MERYEM GÜLSEN ATLIHAN (CHP), ALİ RIZA IŞIK(CHP) , İNAN BEKTAŞ(CHP) , CİVAN GÜNDOĞDU (AK PARTİ), MAHMUT YÜRÜK (AK PARTİ)

TARİFE KOMİSYONU:

MUSTAFA KEMAL ALDOĞAN (CHP), ALİ RIZA IŞIK(CHP) , ALPAY ARSLAN (CHP), MÜJDAT ÇALIŞ (AK PARTİ), İSMAİL LEVENT (AK PARTİ).

AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU:

ALİ HAYDAR GÜNEŞ(CHP), TUNCAY ORHAN AKIN (CHP), MERDAN ÖZER (CHP), SEÇKİN KOÇ (AK PARTİ), YILDIZ PEKTAŞ (AK PARTİ)

KADIN, SOSYAL YARDIMLAŞMA KOMİSYONU:

EZGİ KALENDER (CHP), MERYEM GÜLSEN ATLIHAN (CHP), TUNCAY AKIN ORHAN (CHP), NESLİHAN YURDAGÜL (AK PARTİ), YILDIZ PEKTAŞ (AK PARTİ).

ENGELLİLER KOMİSYONU:

ADNAN YILMAZ (CHP), SÜLEYMAN KARADAĞ (CHP), ARİF KUŞCU (CHP), ŞERİF TOĞ (AK PARTİ), MEHMET KORKMAZ (AK PARTİ).

Ataşehir belediye Meclisi Nisan Ayı 1. oturumu gündemde bulunan 15 maddeden 12 ve 13. Maddeler oy çokluğu, diğer 13 madde de oybirliği ile ilgili komisyonlara gönderilmesine karar verildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ