logo

Ataşehir Belediyesi ‘23 Nisan’ı Misafir Çocuklarla Kutladı

Ataşehir Belediyesi ‘23 Nisan’ı Misafir Çocuklarla Kutladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan Ataşehir’de çocuk Başkan Makam koltuğuna oturdu.

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına çelengin konulmasından sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ataşehir Belediyesi, siyasi partiler ve STK temsilcilerinin de Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla tören sona verdi.

Çelek sunma töreninin ardından Halil Atamavcı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Sude Naz, Ataşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Ataşehir’in bir günlük Çocuk Belediye Başkanı olan Sude Naz, Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz ve başkan yardımcılarına ilçeye daha çok park yapılması talimatını verdi. Ataşehir’deki okullara, belediyenin yaptığı yardım ve hizmetleri soran Sude Naz, okullardaki eksikliklerin hızla giderilmesini istedi.

23 Nisan etkinlikleri kapsamında yurtdışından gelip Ataşehir’de misafir olan çocuklar Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz’ı ziyaret ettiler. Kosova, Arnavutluk, Almanya, Kırgızistan, Bosna Hersek, Endonezya, Azerbaycan ve Rusya’nın Yakutistan ve Kırım bölgelerinden gelen çocuklar İlhami Yılmaz’a hediyelerini sundular. Çocuklar ve öğretmenleriyle 23 Nisan’ın ve çocukların önemi üzerine sohbet eden İlhami Yılmaz, misafir öğrencilere hediyeler verdi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ