logo

ATAŞEHİR BELEDİYESİ HİZMET MERKEZLERİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

ATAŞEHİR BELEDİYESİ HİZMET MERKEZLERİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

Ataşehir Belediyesi; İçerenköy’de Neşet Ertaş Kültür Merkezi’ni, Mustafa Kemal’de Erdal Eren Kültür Tesisi’ni ve Küçükbakkalköy’de Emekli Dinlenme Evi’ni hizmete açıyor.  

Ataşehir Belediyesi hizmet merkezlerini hayata geçiriyor

Ataşehir Belediyesi; İçerenköy Mahallesi’nde Neşet Ertaş Kültür Merkezi’ni, Mustafa Kemal Mahallesi’nde Erdal Eren Kültür Tesisi’ni ve Küçükbakkalköy Mahallesi’nde de Emekli Dinlenme Evi’ni ilçeye kazandırıyor.

Yakın zamanda hizmet vermeye başlayan Örnek Mahallesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi ve İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi’nden sonra Ataşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden diğer merkezler ve tesisler de hizmete girmek için gün sayıyor.

Ataşehir’deki kültür-sanat etkinliklerini desteklemek ve çoğaltmak için İçerenköy Mahallesi’nde yapımına başlanan Neşet Ertaş Kültür Merkezi, Ünlü Halk Ozanımızın ismini Ataşehir’de yaşatacak.

Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde çok amaçlı eğitim salonları, fuaye alanları, derslikler, teknik odalar, kütüphane, çok amaçlı bir spor salonu, öğretmenler odası ve kafeterya bulunacak. Binada kültür hizmetlerinin yanı sıra bir PTT şubesi yer alacak ve İçerenköy Mahalle Muhtarlığı da bu binada hizmet verecek.

İlçedeki Sivil Toplum Kuruluşlarının bir arada yer alacağı bir tesis olarak hizmet verecek Erdal Eren Kültür Tesisi’nde ise STK’ların kullanacağı 26 oda bulunacak. Mustafa Kemal Mahallesi Deniz Gezmiş Parkı yanında yapımı devam eden Erdal Eren Kültür Tesisi’nde bir adet 200 kişilik çok amaçlı salon ve sergi holü de yer alacak.

Ataşehirli emekli vatandaşların sosyal hayattan kopmamaları, teknolojik yeniliklere kendilerini adapte edebilmeleri, psikolojik ve hukuksal zorluklar konusunda yardım alabilmeleri ve hoşça vakit geçirebilmeleri için tasarlanan Emekli Dinlenme Evi yakında hizmet vermeye başlayacak.

Emekli Dinlenme Evi içerisinde; danışma bölümü, dinlenme salonları, bilgisayar dersliği, müzik dersliği, kulüp odaları, engelli koordinasyon ofisi, öğretmenler odası, dans salonu, çok amaçlı salon ve satranç odası yer alacak. Binada kültür hizmetlerinin yanı sıra Küçükbakkalköy Mahalle Muhtarlığı da hizmet verecek.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ