logo

ATAŞEHİR BELEDİYESİ İFTAR SAATİNDE HIZIR SOFRASI KURUYOR

Ramazan ayında düzenlediği çeşitli programlarla Ataşehirlilerle buluşan Ataşehir Belediyesi, iftar saatinde sokakta olan vatandaşları kurduğu Hızı Sofrası’nda ağırlıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediyesi iftar saatinde yollarda olanların oruçlarını açmaları için iki ekip tarafından ihtiyaç duyulan alanlarda Hızır Sofrası kurarak Ataşehirlilerin iftar yaparak oruçlarını açmalarına olanak sağlıyor.

Önceden belirlenmeyen, ihtiyaç duyulan yerlerde, program dışı kasalar üzerine oluşturulan masa ve taburelerle kurulan sofralar vatandaşların iftar yapmalarına olanak sağlıyor. Vatandaşların yoğun olarak bulundukları otobüs durakları metro istasyonları yada, yaya trafiğinin yoğun olduğu alanlarda iftar vakti evine gidememiş vatandaşların iftarlarını yapacakları sofra kurarak üç çeşit yemek ve tatlı ikram ediyorlar.

Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’nde kurulan “Hızır Sofrası”nı yerinde gözlemleyen Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, uygulama hakkında Recep Kenan aracılığıyla itvhaber.com’a yaptığı açıklamada; “Özellikle iftarını çalışırken yada yolda açmak zorunda kalanlara yönelik Hızır İftar Sofraları uygulaması başlattık. Belediyemizin bu uygulamasının tek olduğunu düşünüyoruz. Bu çalışan yada yollardaki vatandaşların iftar yapmalarını sağlamak için iki ekip kurduk. Başta şantiye, park gibi insanların yoğun olduğu bölgelerde iftar saatinde iftar sofraları kuruyor Hızır Sofrası ekiplerimiz.  Ataşehir yolcu transfer alanları barındıran bir ilçe. İftar saatlerinde metro ve otobüs duraklarında evine yada başka bir yerlere gitmek üzere yolda olan vatandaşlarımız var. Vatandaşların yoğun bulunduğu alanlarda iftar saatinde Hızı Sofrası kurarak hizmet veriyoruz. İftar saatinde bir sofraya oturamamış herkesin orucunu Hızır sofrasında açabilmesini sağlamak istiyoruz dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1288 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR BELEDİYESİ İFTAR SAATİNDE HIZIR SOFRASI KURUYOR” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR BELEDİYESİ İFTAR SAATİNDE HIZIR SOFRASI KURUYOR
    https://www.itvhaber.com/atasehir-belediyesi-iftar-saatinde-hizir-sofrasi-kuruyor.html#.WTCEwc0cwH8.twitter
    #Ramazan #Ataşehirliler #AtaşehirBelediyesi #İftarSaati #Sokaktaİftar #Vatandaş #HızıSofrası #HızırSofrasındaİftar #HızırSofrasıEkibi #AbdullahDer