logo

Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu “Naaş-I Muhteremler” ile Festivalde

Ataşehir Belediyesi 9. Tiyatro Festivali kapsamında, Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu “Naaş-ı Muhteremler” adlı oyun ile MSKM (Mustafa Saffet Kültür Merkezi)’de sahne aldı.

Tayfun Türkili’nin yazıp, Ercan Tulunay’ın yönettiği ve Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe sahnesinde seyirciyle buluşan oyunu 330’un üzerinde tiyatrosever izledi.

Saadettin Gürşün, Melihat Gürşün, Sevde Koyuncu, Serdar Ertürk, Burcu Karayazgan, Arife Çelik, Murat Sarıyıldız, Armağan Cengiz, Bora Çiçek, Müge Mor Hercihan, Baran Kuzucu, Sinan Arda, Murat Başaran, Berk Gündüz, İlknur Kalay, Hasan Doygun ve Serap Yiğit’in rol aldığı oyunun yönetmenliğini A. Ercan Tulunay yaptı.

Tayfun Türkili’inin yazdığı, A. Ercan Tulunay’ın yönettiği mafyadan kaçan bir adamın yaşlı çiftin evine gelişi ile hikayenin başladığı “Naaş-ı Muhteremler” adlı oyunda emekli olmuş yaşlı bir çiftin evine günün birinde mafyadan kaçan bir adam gelir ve daha bir şey söyleyemeden kapıda yığılır kalır. Yaşlı çift ne yapacaklarını şaşırır ve onu buzdolabına yerleştirir. Onu arayan mafya adamları vardır peşlerinde…

Yaşlı çiftimiz bir cesetten kurtulmak isterken cesetler çoğalır ve başları iyice belaya girer. İşler iyice karmaşık bir hal almaya başlar.

Yazan: Tayfun Türkili

Yöneten: A. Ercan Tulunay

Yardımcı Yönetmen: Yöntem Tican

Reji / Asistan: Arife Çelik

Işık: Emre Kahraman

Ses / Efekt: Gökhan Şener

Oynayanlar: Saadettin Gürşün, Melihat Gürşün, Sevde Koyuncu, Serdar Ertürk, Burcu Karayazgan, Arife Çelik, Murat Sarıyıldız, Armağan Cengiz, Bora Çiçek, Müge Mor Hercihan, Baran Kuzucu, Sinan Arda, Murat Başaran, Berk Gündüz, İlknur Kalay, Serap Yiğit, Hasan Doygun

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1641 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ