logo

Ataşehir Belediyesi’nde Battal İlgezdi Özlemi Bitiyor

Yerel seçimlere itiraz sürecinin tamamlanması ile seçimi kazandığı netleşen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin bu gün mazbatasını alması ve görevine başlaması bekleniyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP ile İyi Parti ortaklığı Millet İttifakı adayı olarak girdiği seçimi kesin olmayan sonuçlara göre kazanan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bu gün mazbatasını alarak Ataşehir Belediye Başkanlığı görevine dönüyor.

Yerel Seçimlerindeki kesin olmayan YSK (Yüksek Seçim Kurulu) sonuçlarına göre aldığı 129 bin 283 oy ile en yakın rakibine 15 bin782 oy fark atan CHP adayı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin 11 Nisan Perşembe günü mazbatasını alması bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alacak olan Battal İlgezdi Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra Ataşehir Belediye binasına giderek görevi devralacak.

31 Mart Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlere itirazlar sonucunda seçilen adayları mazbatalarını alamamış ve görevlerine başlayamamıştı.

Ataşehir’de yerel seçimlere itiraz sürecinin tamamlanması ile seçimi kazandığı netleşen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin bu gün mazbatasını alması bekleniyor.

Etiketler: » » » » » »
Share
393 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ