logo

Ataşehir Belediyesi’nden En Anlamlı Bağış Desteği

Ataşehir Belediyesi, Türk Kızılayı’nın “Aldığınız en anlamlı mesaj bu olabilir” isimli sosyal sorumluluk projesine destek oldu. Ataşehir Belediyesi çalışanları kan bağışı yaptı.

Türk Kızılayı ekibi tarafından Ataşehir Belediyesi hizmet binasına kurulan stantta belediye çalışanları kan bağışında bulundu.

Sabah başlayan ve mesai saatine kadar süren kan bağışı çalışmasında; kan vermek isteyenlerin genel sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından kan vermeye uygun olan belediye çalışanları, gönüllü kan bağışında bulundu.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez’de gönüllü kan bağışında bulundu. Orhan Çerkez, “En güvenilir kan, gönüllü yapılan kandır. Bir ünite kan 3 kişinin hayatını kurtarır. Kan vermek her sağlıklı insanın sorumluluğudur. Aynı zamanda sağlığımız için de faydalı olduğu bilinmektedir. Bu konuda duyarlı olan belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyor, herkesin kan bağışında bulunmasını diliyorum” dedi.

Türk Kızılayı’nın yürüttüğü bu kampanyada ortalama 15 dakika tutan kan bağışları sayesinde verilen her bir ünite kandan elde edilecek üç ürün, üç farklı hastada kullanılacak.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1372 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ