logo

Ataşehir Belediyesi’nden Online YKS Deneme Sınavı

Ataşehir Belediyesi’nden Online YKS Deneme Sınavı

Ataşehir Belediyesi bünyesinde bulunan eğitim kurumları, ATABEM (Ataşehir Belediyesi Eğitim Kurumları) dijital platformu üzerinden online deneme sınavları gerçekleştiriyor.

Koronavirüs nedeniyle evlere kapanmak zorunda kalınan şu günlerde vatandaşların sosyal yaşamlarına, yaptığı kültür sanat programlarıyla hareket getiren Ataşehir Belediyesi eğitim alanında da yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Ataşehir Belediyesi bünyesinde bulunan eğitim kurumları, ATABEM (Ataşehir Belediyesi Eğitim Kurumları) adıyla yeni bir dijital platform altında toplandı.

Bu platformla Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) kısa bir süre kalan bu süreçte, gençlerin sınavlara daha iyi hazırlanabilmesi ve eğitimlere daha kolay ulaşabilmesi amaçlanıyor. 

ATABEM dijital içerik platformuyla; her gün farklı eğitim branşlarında soru çözümleri, sınav stresi ve motivasyon konularını içeren rehberlik çalışmaları ile online deneme sınavları gerçekleştirilecek.

Ayrıca ATABEM dijital içerik platformunda çocuklar için de atölyeler ve etkinlikler de yer alacak.

Ataşehir Belediyesi bünyesinde yer alan bütün eğitimlere dair içerik ve video paylaşımlarıyla da eğitimin sürdürebilirliğinin sağlanması amaçlanan platformda; tasarım okulu eğitim videoları, bilim okulu eğitim videoları, sanat eğitimleri videoları, sanat eğitimi alan öğrencilerin performans videoları ile meslek eğitim videoları da paylaşılacak.

Çeşitli derslere ait içerikleri sosyal medya hesapları aracılığıyla paylaşmaya başlayan ATABEM, online YKS deneme sınavı gerçekleştiriyor.

Online sınava, 21/28 Mayıs tarihleri arasında Ad-Soyad-TC Kimlik Numarası- Telefon Numarası bilgilerini atabem@atasehir.bel.tr adresine mail atarak yada  https://forms.gle./Rdr8ig8kkBMDE6bt9 adresindeki kayıt formu doldurularak başvurulacak, sınavın gerçekleşeceği bağlantı linki de 29 Mayıs Cuma günü kullanıcı adı ve şifreyi içeren SMS ile sınava katılacaklara iletilecek. Herhangi bir eksik bilgi olması durumunda, başvuru kabul edilmeyecektir

Sınav yönergesi 29 Mayıs Cuma günü ATABEM’in sosyal medya hesaplarından paylaşılırken, online YKS deneme sınavı 30 ve 31 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Sınava katılanlar sonuçları SMS ile kendilerine gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile 1 Haziran’dan itibaren öğrenebilecekler.

Yine 1 Haziran itibariyle online deneme sınavı sorularının çözümleri ATABEM sosyal medya hesapları üzerinden eğitmenler tarafından yapılacak ve videoları da yayınlanacak.

ATABEM’i https://www.facebook.com/Atabem-105796027808553/https://www.instagram.com/atasehir.atabem/https://twitter.com/atasehir_atabem üzerinden takip edebilirsiniz.

ATABEM LİNKİ TIKLAYINIZ..

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Sınava Doğru – Soru Çözümü Felsefe – Genel Ataşehir Belediyesi eğitmenleri tarafından üniversite sınavına girecek olan öğrenciler için hazırlanmıştır. #YKS2020 #yksmatematik #tyt2020 #tytayt2020 #üniversite #sınav #atasehir #sınavadoğru @atasehirbld

Atabem paylaştı: 22 Mayıs 2020 Cuma

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ