logo

Ataşehir Depremzedelere Yardım Eli Uzatıyor

Ataşehir Depremzedelere Yardım Eli Uzatıyor

Elazığ’da meydana gelen ve pek çok şehirde etkisi hissedilen depremden etkilenen depremzedelere yardım eli uzatmak için Ataşehir tek yürek oldu. İhtiyaç duyulan malzemeler toplanıyor.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin talimatıyla acilen Kriz Merkezi oluşturularak; Belediye Birim Müdürleri, Ataşehir Kent Konseyi, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve gönüllüler bir araya geldi.

Deprem bölgesinde acil ihtiyaç duyulan malzemelerin toplanması, ayrıştırılması, paketlenmesi ve ulaşımının sağlanması için görev dağılımı gerçekleştirildi.

Belediyenin ve vatandaşların desteğiyle toplanan malzemeler hızlı bir şekilde depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıkıyor.

Ana toplanma noktası Erdal Eren Kültür Merkezi olan çalışmalarda, ihtiyaç malzemeleri Ataşehir Belediyesi’nin birim ve merkezlerinde, muhtarlıklarda ve derneklerde de toplanıyor.

Teşekkürler Ataşehir!

Teşekkürler Ataşehir!#Elazığ ve #Malatya'da meydana gelen deprem nedeniyle başlattığımız yardım kampanyasına yoğun ilgi gösterdiniz. Yardımlarınız gelmeye devam ediyor. En kısa sürede deprem bölgesine ulaştıracağız. Unutmayalım en çok da çocuklarımızın mama, bez ve giysiye ihtiyacı var.

Gepostet von Battal İlgezdi am Samstag, 25. Januar 2020

Battaniye, elbise, mont, eldiven, bere, ayakkabı, çocuk bezi, kuru gıda, mama gibi ihtiyaç duyulan tüm malzemeler toplanarak; ayrıştırılıp, kutulara konuluyor ve kamyonlar doldukça hızlıca bölgeye ulaştırılmak için yola çıkıyor.

Yardım çalışmalarında hiç kullanılmamış veya temiz ve kullanılabilecek durumda malzemeler toplanırken, kullanılmayacak durumda olanlar ise geri dönüşüm için ayrıştırılıyor.

Depremzedelere yardım eli uzatmak isteyen vatandaşlarımız Ataşehir Belediyesi’nin (0216) 570 50 00 numaralı Çağrı Merkezini arayabilir.

Ataşehir Belediyesi ekipleri, Çağrı Merkezini arayarak adres bilgilerini veren yaşlı ve engelli vatandaşların adreslerinden de yardım malzemelerini alabiliyor.  

Cuma akşamı saat 20.55’de gerçekleşen ve merkez üssü Elazığ olan depremin ilk dakikalarının ardından Ataşehir Belediyesi ekipleri, Ataşehir’de bulunan AKUT İstanbul Lojistik Merkezi’ne destek sağladı. Acilen bölgeye ulaştırılacak malzemelerin ulaşımı sağlandı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
906 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ