logo

Ataşehir Eğitim Derneği “Eğitime Destek Gecesi” Düzenliyor

AtaEğitimDer, Okullarda kütüphane ve Atatürk köşeleri yapmak, maddi imkanı yetersiz başarılı kız çocukları öncelikli burs için kaynak sağlamak üzerek destek gecesi düzenliyor.

Kızlarımız Okusun Yarınlarımız Güçlü Olsun

İlk ve orta öğretim okulları öncelikli ele alınarak, okullarda kütüphane ve Atatürk köşeleri yapmak, başarılı ancak yeterli maddi imkanı bulunmayan kız çocukları başta olmak üzere, burs sağlamak Ataşehir Eğitim Derneği’nin kuruluş amacıdır.

Bu doğrultuda 10 Ocak 2018 Çarşamba gecesi Ataşehir Kolcuoğlu Restoran’da yemek düzenleyecek olan Ataşehir Eğitim Derneği, buradan elde edilecek gelirle daha çok sayıda kız öğrenciye burs vermeyi hedefliyor. Dernek ilk ve ortaokul düzeyindeki çocuklar için maddi kaynak yaratarak, eğitim hayatlarının ilk yıllarında yavrularımızın yoluna ışık tutuyor. Eğitime destek veren gönüllü dostların biraraya geleceği gecede açılış konuşması Başkan Turgay Kılıç tarafından yapılacak.

Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı Turgay Kılıç, temeli Mustafa Kemal Atatürk tarafından,1923’te atılan Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınlarının güçlü olabilmesi, kızlarımızın okumasına ve çağdaş normlarda eğitim almasına bağlı olduğu görüşünde.

Yarınlarımızın kadınların ellerinde yükseleceği görüşünde olan Ataşehir Eğitim Derneği, elele verince pek çok zor işin altından kalkılabileceğine inanıyor.

İletişim için: Sevil Kurtoğlu

Tel: 0535 683 87 20

atasehiregitimder@gmail.com

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ