logo

Ataşehir Faik Somer Spor Lisesinde Coşkulu 19 Mayıs Töreni

Ataşehir Faik Somer Spor Lisesinde Coşkulu 19 Mayıs Töreni

Kurtuluş mücadelesi kahramanı Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasının 105. yıl dönümü Ataşehir’de kutlandı.

Recep Kenan / itvhaber.com

Kurtuluş mücadelesinin kahramanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasının 105. yıl dönümü, Ataşehir Faik Somer Spor Lisesi’nde törenle kutlandı.

15 Mayıs Çarşamba günü “Gençlik Haftası” ile başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenlerine çelenk sunumu sonrasında Ataşehir Faik Somer Somer Lisesinde devam edildi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Cumhuriyet Meydanı’na Atatürk Anıtına Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Ataşehir Belediyesi ve STK’lar tarafından çelenk sunumu gerçekleştirildi.

19 Mayıs günün Atatürk Anıtına çelenk sunma sonrası Ataşehir Faik Somer Somer Lisesindeki törene Ataşehir Kaymakamı Bekir Dnkırcı, Ataşehir Kaymakamlığı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Özge Çankaya ile birlikte Cumhuriyet Baş Savcı Vekili Yücel Ertaş, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Kaya Uluyılmaz, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve kurum amirleri ile mahalle muhtarları, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldılar.

Ataşehir Faik Somer Somer Lisesindeki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Faik Somer Lisesi Okul Müdürü Özer Aslan, “Günün Anlam ve Önemi”nini konu alan konuşma ile öğrenciler, veliler ve davetlilerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Okul öğrencileri tarafından Atatürk’ün Gençliğe hitabesi ve gençliğin Ata’ya cevabı coşkuyla dile getirildi.

Okul öğrencileri tarafından okunan şiir ile devam eden etkinlikler, öğrencilerden oluşan kata gösterisi gerçekleştirildi.

Jimnastik ve Wushu Gösterisi ile devam eden spor gösterilerinde, “Basketbol ritim grubu” gösterisi izleyicilerden yoğun alkış aldı.

Öğretmenleri yönetiminde öğrencilerden oluşan “Halk Oyunları” ekibi tarafından Karadeniz yöresine ait folklor gösterisi ile tören sona erdi.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ