logo

Ataşehir Kızılay’dan ‘1 Kalem 1 Defter Benden’ Kampayası

Ataşehir Kızılay’dan ‘1 Kalem 1 Defter Benden’ Kampayası

ata_kAtaşehir’de ‘1 Kalem 1 Defter Benden’ kapmanyası, Kadriye Faik Koparan İlköğretim tarafından sağlanan kaynaklarla Ataşehir Kızılay tarafından 12 okulda yürütüldü.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Kızılay Şubesi’nin 4 yıldır yürüttüğü “bir kalem bir defter benden” kampanyası bu yıl; büyük bir kısmı, Ataşehir Kızılay Yönetim Kurul Üyesi İnci Özeke öncülüğüne Kadriye Faik Koparan İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği tarafından toplana yardımlardan oluşan kaynaklarla gerçekleştirildi.

Ataşehir Kızılay Şubesi’nin 4 yıldır yürüttüğü “bir kalem bir defter benden” kampanyasını bu yıl da Ataşehir’deki pilot okul Kadriye Faik Koparan İlköğretim okulunda, Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi İnci Özeke ve okul aile birliğinin desteği ile sağlanan yardımlarla; Ataşehir’deki ekonomik durumu iyi olmayan çocukların olduğu 12 okuldan 12 öğrenciye içinde okul malzemesi olan çanta ve kumbara hediye edildi.

12 okulda içerisinde kırtasiye ağırlıklı okul malzemesi olan 87 çanta ve 164 paket dağıtıldığını açıklayan Ataşehir Kızılay Şube Başkanı Rahman Baki, dağıtılan kırtasiye malzemelerinin içerisinde 2 binin üzerinde defter olduğunu ifade ederek, Ataşehirlilerin yardım etmelerini isteyip; “Ataşehir’de kışın çocukların üşümesini istemiyorlarsa bize yardım etsinler. Okullarda çocuklara dağıtılmak üzere kışlık kıyafet desteği istiyoruz Ataşehirlilerden.”diye konuştu.

Kızılay Ataşehir Şube Başkanı Rahman Baki, Ataşehir Kızılay Şube Sosyal İşler Başkanı Orhan Çerkez, Yönetim Kurul Üyeleri İnci Özeke ve Ayla Akgün’ün katıldığı törenle; okullarından öğretmenleri gözetiminde Ataşehir Belediyesi’nin sağladığı ulaşım desteği ile gelen öğrencilere; Kızılay Ataşehir Şube‘sinin merkezinde, Kızılay’ın kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgi verildikten sonra, okul malzemelerinin olduğu hediye paketleri verildi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ