logo

ATAŞEHİR ROTARY ÇPAL ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI

ATAŞEHİR ROTARY ÇPAL ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI

Ataşehir Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı sonu mezun olan öğrenciler, öğretmen ve velilerin katıldığı törenle kep atarak mezuniyetlerini kutladılar.

Recep Kenan/itvhaber.com

Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Şube Müdürü Ali Eroğlu, Ataşehir İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Seyfi Güneysu, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni açılış konuşması için kürsüye gelen Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Adem Sağır, 14.mezuniyet törenini düzenlediklerini kaydederek; “Bundan 4 yıl önce büyük umutlarla okulumuza kaydını aldığımız 3 program türünde 239 öğrencimizi bugün, bir üst eğitim hayatına hep birlikte büyük bir gururla yolcu etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

ROTARY ÇPAL KORO KONSERİ VİDEO TIKLAYINIZ

Adem Sağır velilere hitaben yaptığı konuşmada eğitimin öğrenci öğretmen ve velilerin yer aldığı  üç ayağının olduğuna dikkat çekerek; “Sayın veliler; her türlü zorluklara rağmen bin bir sıkıntıyla yetiştirdiğiniz, rehberlik ettiğiniz ve ön ayak olduğunuz gözümüzün nuru evlatlarınızı bizlere emanet ettiniz. Eğitim ailesi olarak bizlerde tüm bildiklerimizi onlara aktararak iyi bir insan olmayı aşılamaya çalıştık. Bundan sonra aynı desteklerinizi vererek onların önünü açmak olacaktır. Bu pırıl pırıl çocuklarla bizleri buluşturduğu için tüm velilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sağır, Üç program türünde çok zor şartlar içerisinde eğitim öğretim faaliyetlerini yürüttüklerini ve çok programlı eğitimin güçlüğünün, meslektaşlarının öz verili çalışmalarının altını çizdiği konuşmasında mezun olan öğrencilere hitaben; “Umudumuz geleceğimiz sevgili gençler bugünden sonra hayat sizlere farklı meslekler biçecek. Okul müdürü olarak sizlere nasihatlerim, her zaman bilgiden ve okumaktan uzak durmayın, muhakkak doğru ve adil olanı istemekte ısrarcı olun, bizi biz yapan değerlerden hiçbir zaman uzak durmayın, hayat size hangi mesleği biçtiyse o mesleği en iyi şekilde icra edenlerden biri olun. Yolunuz açık olsun…” ifadelerini kullandı.

Mezun olan öğrencileri kutlayan Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, öğrencilerin bu güne gelmesinde payları olan eğitimcilerin ve velilerin payına dikkat çekerek; “Değişik düşüncelerle 4 yıl önce bu okula adımınızı attınız. Şimdi farklı düşünce ve umutlarla hayata adım atıyorsunuz. Atacağınız bu adımın hepiniz için hayırlı olmasını diliyorum. Veliler içinde önemli bir gün. Çocuklarınızın adım attıkları bu dönüm noktası sizler içinde hayırlı olsun. Burada elbette eğiticilerin büyük emekleri var.  Öğretmen ve mesai arkadaşlarımı da en içten teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından üç programda birinci olan ve okul birincisi öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi. Dönem birincisinin mezuniyet kütüğüne plaket çakmasından sonra gerçekleştirilen Bayrak ve Flama devir teslim törenin ardından öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi ve keplerin atılmasıyla devam eden tören öğrencilerin aralarında düzenlediği eğlence ile sona erdi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ