logo

‘Ataşehir Tüm Çankırılılar’da Çoşkulu Açılış

‘Ataşehir Tüm Çankırılılar’da Çoşkulu Açılış

_ Atasehir_tum_cankirlilar_acilis_atasehirAtaşehir Tüm Çankırılılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin İçerenköy’deki merkezi Ataşehirlilerin, Çankırılıların yoğun katılımı ve siyasilerin ilgisi ile açıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

18 Ocak 2105 Pazar günü Saat 13:00’da gerçekleşen açılışa CHP Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ile birlikte; CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Ak Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yıldırım, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve yöneticileri, Çankırı Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Sadi Özata, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan yardımcılar Sinan Ayrancı ve Selami Kaplan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Adem Boz ve yöneticileri, MHP Ataşehir İlçe yöneticileri, İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sami Soydal, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Namık Sürmen, Ataşehir Belediye meclis üyeleri, siyasi parti, dernek ve STK yöneticileri, Ataşehirli Çankırılılar ve Ataşehirliler katıldı.

Açılan derneğin Ataşehir’de yaşayan Çankırılılar, Ataşehir ve Çankırı için hayırlı olması dileklerinin dile getirildiği protokol konuşmalarından sonra dernek merkezi önünde yapılan açılış töreni kurdele kesilerek gerçekleşti.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Ak Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Sadi Özata, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan yardımcılar Sinan Ayrancı ve Selami Kaplan, MHP Ataşehir İlçe yöneticileri, İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sami Soydal, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Namık Sürmen’in kurdele keserek gerçekleştirdiği açılış törenine; Ataşehir Belediye meclis üyeleri, siyasi parti, dernek ve STK yöneticileri, Ataşehirli Çankırılılar ve Ataşehirliler yoğun ilgi gösterdi.

Hakan Kılıç başkanlığında kuruluşu gerçekleşen Ataşehir Tüm Çankırılılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin İçerenköy’deki merkezinin açılışında yörenin geleneksel yemeği Keşkek ikramı yapıldı. Ayrıca Çankırılı sanatçı Sami Yalçın ve yerel sanatçılar yöre Türkülerinden örnekler seslendirirken yaren ekibi de yöre oyunlarını sergilediler.

“Ataşehir’deki 12 Bin Çankırılının Temsili İçin Kurduk”

Kendisinin siyasi amacı ve baklentisi olmadığını vurgulayan Ataşehir Tüm Çankırılılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Kılıç, samimi ve halis duygularla derneklerini açtıklarını, derneğin kapısının herkese açık olduğunu söyleyip; “Ataşehir’de yaşayan yaklaşık 12 bin Çankırılının kurum, kuruluş ve siyasi arenada layığı ile temsil edilmesi için Ataşehir’deki 7 dernek başkanlarımız ile bir araya gelip, başkanlarımızın talepleri doğrultusunda derneğimizi kurduk. Amacımız buradaki insanlarımıza, Ataşehir’de yaşayan Çankırılılar öncelikli olmak üzere Ataşehirlilere hizmet edebilmek. Aynı zamanda içimizden siyasette yer almak isteyenleri, Çankırılıyı siyasi arenada temsil etmek isteyen siyasetçilerimizi hiçbir ayrım yapmadan yüceltmek. Onların, programlarında yanlarında olmak, destek olmak ve bir layık oldukları yerlere getirmek. Tabi ki bu çalışmalar kişisel menfaatler adına değil; özellikle ve öncelikle Ataşehir’de yaşayan tüm Çankırılılara hizmet, temsil adına siyasetçilerimizin yer alacağız” şeklinde açıklama yaptı.

Ataşehir’deki 10 STK Çalışmasında Bütünlük Sağlanacak

Ataşehir’de faaliyet gösteren adında Çankırı olan Çankırı il, ilçe ve köy derneğinin aralarında bulunduğu 10 tane STK bulunduğunu vurgulayan İstanbul’da Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, bu STK’ların hepsinin birleşmesi ve Ataşehir’deki çalışmalarda bütünlük arz etmesi adına, adından da anlaşılacağı üzere; Ataşehir Tüm Çankırılılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin kurulduğunun altını çizdi.

Kamu ve özel sektör gücünden sonra üçüncü sırada sivil toplum kuruluşlarının ön plana çıktığını ve İstanbul’da 123. Çankırı derneği olarak Ataşehir Tüm Çankırılılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin kurulduğunu ifade eden Zekeriya Açıkgöz, bu oluşumun Ataşehir ilçesinde Ataşehirlilerle birlikte Çankırılıların gücüne güç katacağına inandığını söyledi.

Ataşehir’deki Çankırılılara, Ataşehirlilere, Ataşehir’e, Çankırı’ya Hayırlı Olsun

CHP Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Ak Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Çankırı Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Sadi Özata, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Selami Kaplan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Adem Boz, Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sami Soydal da kurumları adına yaptıkları konuşmalarda katılımcıları selamlayarak açılan derneğin Ataşehir’de yaşayan Çankırılılara, Ataşehirlilere, Ataşehir’e ve Çankırı’ya hayırlı olmasını dilediler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ