logo

ATAŞEHİR’DE BİNLERCE ÇOCUK SANAT VE SPOR OKULLARINDA

Ataşehir Belediyesi’nin yaz tatilinde çocuklar için hazırladığı 2 bin 300 çocuğun katıldığı sanat ve 3 bin çocuğun katıldığı spor okullarında sezon dönem sonu gösterileriyle kapandı.

ATAŞEHİR’DE BİNLERCE ÇOCUK SANAT VE SPOR OKULLARINA KATILDI

Ataşehir Belediyesi’nin yaz tatiline çıkan çocuklar için hazırladığı sanat ve spor okulları dönem sonu gösterileriyle son buldu. Bu yaz tatilinde 3 bin çocuk yaz spor okulunda, 2 bin 300 çocuk yaz sanat okulunda hem keyifli günler geçirdi hem de öğrenmenin tadına vardı.

Çocukların fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimlerini artırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Ataşehir Belediyesi, açtığı ücretsiz yaz okullarıyla tatile çıkan öğrencilerin hem öğrenmesini hem de eğlenmesini sağladı.

Sanat ve spor okullarına katılan binlerce çocuk dönem sonu gösterilerinde yeteneklerini sergiledi. Yüzme derslerine katılanlar arasında keyifli yarışlar yaşanırken, basketbol, voleybol, futbol, tekvando, tenis, jimnastik ve kick boks derslerine katılanlar da harika gösteriler sergiledi.

Sanat okuluna katılan öğrenciler de Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende dans, halkoyunları, ritm, cup song ve perküsyon gösterileri yaparken, yaz sanat okulu boyunca atölyelerden çıkan ürünlerin de sergisi yapıldı.

Yaz aylarında iki dönem halinde düzenlenen yaz sanat okullarında, uzman eğitmenler eşliğinde birbirinden eğlenceli aktivitelere ve atölyelere katılan çocuklar için; Hayal Atölyesi’nin yanı sıra İngilizce oyunlar, dans, ritm, drama, koro, cup song, dans song, temel müzik eğitimi, resim, eğlenelim öğrenelim, halk oyunları, satranç, akıl zekâ atölyesi, enstrüman yapım atölyesi branşlarında eğitimler verildi.

5-13 yaş arasında 3 bin çocuğun ücretsiz olarak yararlandığı Yaz Spor Okullarında; futbol, basketbol, voleybol, jimnastik, tekvando, kick boks, tenis ve yüzme olmak üzere 8 spor dalında eğitim verildi. Çocukların yaz tatillerini evde bilgisayar ve televizyon karşında hareketsiz geçirmek yerine, arkadaşlarıyla birlikte spor yaparak geçirmeleri amacıyla hazırlanan Yaz Spor Okullarında, profesyonel eğitmenler eşliğinde ücretsiz spor yapma imkânı sunuldu.

Etiketler: » » » » »
Share
997 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR’DE BİNLERCE ÇOCUK SANAT VE SPOR OKULLARINDA” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR’DE BİNLERCE ÇOCUK SANAT VE SPOR OKULLARINDA
    https://www.itvhaber.com/atasehirde-binlerce-cocuk-sanat-ve-spor-okullarinda.html
    #AtaşehirBelediyesi #YazTatili #Çocuk #YazSanatOkulu #YazSporOkulu #itvhaber