logo

ATAŞEHİR’DE BÜYÜK ZAFER VE ATATÜRK’E ÖZEL KONSER

ATAŞEHİR’DE BÜYÜK ZAFER VE ATATÜRK’E ÖZEL KONSER

zafer_konser_ataturk (0)30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümünde Ataşehir’de özel bir konser düzenlendi. Konserde TSM Sanatçısı Erdem Özgen, Atatürk’ün sevdiği eserleri ve marşları seslendirdi.

Türk Sanat Müziği Sanatçısı Erdem Özgen, Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan bir repertuar seslendirdi.

zafer_konser_ataturk (13)

Konsere Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz, Hüseyin Hışman, Sadık Kayhan, Kalender Özdemir, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Sadi Özata, Belediye Birim Müdürleri, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nin yapımına katkı sağlayan İnal Aydınoğlu ve çok sayıda Ataşehirli katıldı.

zafer_konser_ataturk (36)

“Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı”, “Havada Bulut Yok”, “Yanık Ömer” gibi eserlerin seslendirildiği konserde Milli Marşlara da yer verildi.

Yurdumuzu işgalden kurtararak, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu sağlayan büyük zaferin yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği Türk Halk Oyunu olan Zeybek gösterisi de geceye renk kattı.

zafer_konser_ataturk (52)

Konser öncesi konuşma yapan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Yılmaz, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümünü kutluyoruz. Bizim için tükenmez güç kaynağı olan bu zaferi var eden Başkumandanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Geleceğimiz açısından tek isteğim insan haklarına saygı gösteren, özgürlüklerin güvence altına alındığı, her inanca saygı duyulduğu, kimsenin birbirini ayırmadığı, hedef gösterilmediği, herkesin kardeşçe yaşadığı demokratik bir ülkede yaşamayı diliyorum” dedi.

zafer_konser_ataturk (29)

Konuşma sonrası, Örnek Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nin yapımına katkı sağlayan İnal Aydınoğlu’na teşekkür plaketi sunuldu.

zafer_konser_ataturk (90)zafer_konser_ataturk (3)zafer_konser_ataturk (20)zafer_konser_ataturk (22)zafer_konser_ataturk (37)zafer_konser_ataturk (40)zafer_konser_ataturk (45)zafer_konser_ataturk (47)zafer_konser_ataturk (49)zafer_konser_ataturk (56)zafer_konser_ataturk (57)zafer_konser_ataturk (59)zafer_konser_ataturk (65)zafer_konser_ataturk (67)zafer_konser_ataturk (68)zafer_konser_ataturk (73)zafer_konser_ataturk (75)zafer_konser_ataturk (76)zafer_konser_ataturk (78)

Konser sonunda Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Sadi Özata ve meclis üyesi Süleyman Karadağ tarafından Türk Sanat Müziği Sanatçısı Erdem Özgen’e çiçek takdim edildi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ