logo

Ataşehir’de Çevreci Okullar Ödüllendirildi

Ataşehir’de Çevreci Okullar Ödüllendirildi

atasehir_cevreci_okulAtaşehir Belediyesi tarafından çevre duyarlılığının arttırılması amacıyla geleneksel olarak her yıl yapılan çevre şöleninin bu yıl 6.’sı düzenleniyor.

Şölen kapsamında Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından hazırlanan, çevre kirliliğinin önlenmesine dikkat çeken birbirinden renkli etkinliklerde çevre ve doğa dostları bir araya geliyor.

Şölen kapsamında, 2014 – 2015 Eğitim – Öğretim yılında Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen maket yarışması, en yeşil okul yarışması ve atık pil toplama yarışması ödülleri dağıtılırken, tiyatro gösterileri, stand up gösterisi, konser ve atölye çalışmaları yapılıyor.

6. Çevre Şöleni kapsamında 27 Mayıs 2014 Çarşamba günü Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda ödül töreni yapıldı. Ödül törenine Ataşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Sadi Özata, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Orhan Kuzu ve Ali Eroğlu, TAP Derneği Genel Sekreteri Neslihan Bahar, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, Yazı İşleri Müdürü Sevgi Topçu, Bilgi İşlem Müdürü Hasan Güneydaş ve Ruhsat Denetim Müdürü Cemal Köroğlu katılarak kazananlara ödüllerini verdiler.

Atık pil toplama bilincini aşılamak için her yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TAP Derneği tarafından ilçelerde okullararası Atık Pil Toplama Yarışması düzenleniyor. Bu kapsamda 2014 – 2015 Eğitim – Öğretim yılında Ataşehir’de en çok atık pil toplayan okullardan 1. okul Halil Atamavcı İlkokulu, 2. okul Ataşehir Doğa Koleji ve 3. okul Akşemsettin ilkokulu oldu. Çevreye gösterilen özen ve duyarlılıkları için Ataşehir Belediyesi tarafından bu okullara çeşitli hediyeler sunuldu.

TAP Derneği Genel Sekreteri Neslihan Bahar, 13 ton atık pil tonlayan Ataşehir’in bu yıl yine İstanbul’un ilçeleri arasında en çok atık pil toplayan ilçe olduğunu açıkladı. Neslihan Bahar tarafından; Ataşehir Belediyesi’ne ve en çok atık pil toplayan okullara teşekkür plaketleri sunuldu.

Ödül törenine ev sahipliği yapan Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, tüm okul, öğrenci ve öğretmenlere çevrenin korunması için gösterdikleri ilgiye teşekkür etti.

IMG_5803

Maket yarışmasının kazananları:

İlkokul Kategorisinde;

1. Piri Reis İlkokulu “Hayalim ve Gerçeğim” adlı maket,

2. Ali Fuat Cebesoy İlkokulu “Dünyayı Kurtarmak Senin Elinde” adlı maket,

3. Ata İlkokulu “Nükleer Santral ve Etkileri” adlı maket,

4. Kayışdağı Arifpaşa İlkokulu “Geri Dönüşüm Aracı” adlı maket,

5. Sare Selahattin Uzel İlkokulu “Hayata Geri Dönen Prenses” adlı maket.

Ortaokul Kategorisinde;

1. Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu “Doğanın Yok Oluşu” adlı maket,

2. İstanbul Üni. Vakfı Özel Adıgüzel Ortaokulu “Gelecekteki İlkel” adlı maket,

3. Mustafa Öncel Ortaokulu “Dünyanın Gücü Nefeste” adlı maket,

4. Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu “Ağaç Adam” adlı maket,

5. Özel Yönder Ortaokulu “Vazodaki Çiçekler” adlı maket.

En Çevreci Okul Yarışması’nda Ödül kazananlar

En çok ambalaj atığı, atık pil, bitkisel yağ vb. toplayarak geri dönüşüme ve çevrenin korunmasına katkıda bulunan okulların yarıştığı yarışmanın sonuçları:

İlkokul kategorisi:

1. Cemile Besler İlkokulu

2. Özel Eyüboğlu Ataşehir İlkokulu

Ortaokul Kategorisi:

1. Hasan Leyli Ortaokulu

2. Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu

3. Özel Amerikan Kültür Koleji

Jonglörlük ve Sihirbaz Sabu’nun ilizyon gösterilerinin renk kattığı ödül töreni sonrası öğrenciler ve öğretmenler için kokteyl düzenlendi.

Maket yarışması için öğrencilerin hazırladığı maketler de ödül töreninde Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu Fuaye Alanı’nda sergilendi.

6. Çevre şöleni kapsamında 28 Mayıs Perşembe günü saat 10:00’da Nazım Hikmet Parkı’nda düzenlenecek atölye etkinlikleri yağmur beklentisinden dolayı 3 Haziran Çarşamba gününe ertelendi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ