logo

ATAŞEHİR’DE KAR MASKESİYLE BANKA SOYGUNU

ATAŞEHİR’DE KAR MASKESİYLE BANKA SOYGUNU

banka_soygunİstanbul Ataşehir’de kar maskeli ve silahlı iki kişi, bir banka şubesine girerek güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip bir miktar para ve görevlinin silahını aldı.

İstanbul Ataşehir’de kar maskeli ve silahlı iki kişi, bir banka şubesine girerek güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Saldırganlar kasada bulunan yaklaşık 18 bin lira para ile güvenlik görevlisinin üzerinde bulunan silahı alarak kaçtı.

İstanbul’daki soygun olayı saat 16.00 sıralarında Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’nde bulunan bir banka şubesinde meydana geldi. 34 KEM 61 plakalı minibüs ile banka şubesinin önüne gelen 2 şüpheli, kar maskelerini başlaına geçirerek içeri girdi. Saldırganlar ilk olarak güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdikten sonra kasada bulunan yaklaşık 18 bin Türk Lirasını aldı. Güvenlik görevlisinin tabancasını da alan soyguncular geldikleri minibüs ile olay yerinden kaçtı.

Soygun ihbarı üzerine operasyon başlatan polis yaklaşık 10 dakika sonra olayda kullanılan 34 KEM 61 plakalı minibüsü banka şubesine 1 kilometre mesafede bulunan Yenil Çamlıca Mahallesi Öztürk Sokak üzerinde terk edilmiş olarak buldu. Yapılan incelemede minibüsün zanlılar tarafından yakılmak istendiği aracın koltuk bölümünde yanık izleri olduğu tespit edildi. Zanlıların buradan hazırda bekleyen ikinci bir araçla kaçtığı tespit edilirken polis hem havadan hem de karadan soygun zanlılarının yakalanması için operasyon başlattı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ