logo

Ataşehir’de Necmettin Erbakan Parkı Açıldı

Ataşehir’de Necmettin Erbakan Parkı Açıldı

Deniz Gezmiş ve Nazım Hikmet’in isimlerini Ataşehir’deki yeni yapılan parklara veren Ataşehir Belediyesi, Ferhatpaşa Mahallesi’nde yaptığı parka Necmettin Erbakan’ın ismini verdi.

Daha önce Deniz Gezmiş ve Nazım Hikmet’in isimlerini Ataşehir’deki yeni yapılan parklara vererek bu isimlerin ölümsüzleşmesine katkıda bulunan Ataşehir Belediyesi, Ferhatpaşa Mahallesi’nde yeni yaptığı bir parka da eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın ismini verdi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Parkı’nın açılış kurdelesini; CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Ataşehir Belediye Başkanı ve CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Sevil Kılıçdaroğlu, Necmettin Erbakan’ın yeğeni ve Fatih Belediye Başkan Adayı Sabri Erbakan, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Saadet Partisi Ataşehir Belediye Başkan Adayı Numan Yüksel birlikte kesti. Park açılışına katılan binlerce vatandaş, birlikteliğin fotoğrafını gösterirken, CHP bayraklı binlerce vatandaş Necmettin Erbakan Parkı’nın açılışını coşkuyla kutladı.

Ferhatpaşa Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların, yeni yapılan bu parka Necmettin Erbakan isminin verilmesi için yoğun talep gösterdiğini belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Bizim insanlar arasında ayrım yapmak gibi bir fikrimiz hiç olmadı. Daha önce Deniz Gezmiş ve Nazım Hikmet’in isimlerini birer parka vererek onları hiç unutmayacağımızı gösterdik. Şimdi de vatandaşlarımız talep etti, biz de bu talebi yerine getirdik. Eski Başbakanımız değerli Necmettin Erbakan’ın ismini bu parka vererek biz tüm vatandaşlarımızı kucakladığımızı gösteriyoruz” dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, park açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ataşehirliler, İstanbullular burada büyük bir mutluluk görüyorum. Bugün burada bütün partilerden yurttaşlarla birlikteyiz. Battal Başkan’ın ahtı vefasını, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Sevil Kılıçdaroğlu’nun ahtı vefasını görmek gerekiyor. Battal Başkan arkasında Büyükşehir desteği olmadan birçok hizmet verdi. İmar sorunlarınızı da inşallah 30 Mart’tan sonra Büyükşehir’i kazandığımızda çok kısa bir sürede çözeceğiz.

Bugün Ankara’da bir iktidar varsa Erbakan Hoca’ya dua etsin. Onlar, Erbakan Hoca döneminde birbirine merhamet bağı ile bağlıydılar, şimdi menfaat ağına döndüler. Erbakan Hoca döneminde mücahittiler, şimdi çoğu müteahhit oldular. Ak Parti’ye oy veren kardeşlerimize söylüyorum: çıraklık dönemi iyiydi, kalfalık dönemi fena değildi ama ustalık döneminde maalesef olayları, yapılanları görüyorsunuz.”

Vatandaşlardan 30 Mart’ta sandıklara sahip çıkma sözü alan Sarıgül,  başı açık olan da kardeşimiz, başı kapalı olan da. Cami de bizim Cemevi de. Ramazan da bizim, Muharrem de bizim” diye seslendi.

Başbakan Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ait sözlerini hatırlatan Mustafa Sarıgül, “Bir insanın çocuğunun olup olmayacağının kararını yalnız Allahım verir. Başbakan, Sayın Bahçeli’ye çocuğu yok dedi. Sayın Başbakan’a şu cevabı vermek isterim. Marmaray’da dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in onayı olmasaydı, krediye bulmasaydı, Devlet Bahçeli Başbakan Yardımcımız olarak o imzayı atmasaydı Marmaray bugün yoktu.  Evet Devlet Bahçeli’nin çocuğu yok ama açılışını senin yaptığın Marmaray’dan geçen Devlet Bahçeli’nin binlerce çocuğu var” dedi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Parkı’nın açılışı sonrası Ataşehir Belediyesi Ferhatpaşa Sağlık ve Gençlik Merkezi’nin açılışı da gerçekleştirildi. Sevil Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül, Battal İlgezdi ve Gamze Akkuş İlgezdi, Sağlık Merkezi’nin açılış kurdelesini birlikte kestiler ve sonrasında sağlık merkezini gezdiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ