logo

Ataşehir’de Parklara MOBESE Kameraları Kuruluyor

Ataşehir’de Parklara MOBESE Kameraları Kuruluyor

Ataşehir’de Parklara MOBESE kamaralarının kurulacağı, Gecekondular ile ilgili komisyon raporunun görüşüldüğü Ataşehir Belediye Meclisi, Kasım Ayı çalışmalarını tamamladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Meclis 1.Başkanvekili Sadi Özata başkanlığında toplanan Ataşehir Belediye Meclisi,  Ak Partili üyeler tarafından verilen önergelerin Başkanlık Makamına havale edildiği Kasım Ayı çalışmalarını tamamladı.

Kasım ayı toplantılarını sonuncusunu 10 Kasım Cuma günü Saat 17:00’da toplanarak gerçekleştiren Ataşehir Belediye Meclisi, Sadi Özata başkanlığında geçekleşen toplantıda gündemdeki 3 maddeyi karara bağladı.

Toplantıda Ataşehir İlçesi sınırlarında olan kamu alanındaki gecekondulardan müdürlükler tarafından talep edilen bölgeler öncelikli olarak hak sahiplerine Küçükbakkalköy’deki 3374 ada 1 parselde üretilen C-1, C-2, C-3, C-4 ve C-5 bloklarda konut tahsisinde belirlenecek enkaz bedeli için Emekevler Hak Sahipliği Enkaz Bedeli Tespit ve Değerlendirme Komisyonun havale ile ilgili Başkan ve Encümene yetki içeren komisyon raporu oylanarak tadilen kabul edildi.

79.YIL DÖNÜMÜ HASRETLE, ÖZLEMLE ANIYORUZ

Ataşehir Belediye Meclisi, Kasım Ayı toplantısı gündem dışı söz alarak 10 Kasım ile ilgili mesajını ileten CHP Gurup Başkan Vekili İlhami Yılmaz’ın, Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79.yıl dönümü olduğunun altını çizerek, hasretle, özlemle anıldığını vurgulayıp, “Dünya tarihinde böyle bir komutana, devlet adamının eşine ve benzerine rastlanmamaktadır. Anadolu topraklarında düşmana diz çöktürmüş ve kurtuluş destanı yazmıştır. Zaferlerin en kesin, bağımsızlığın en kuvvetli simgesi; “tam bağımsız ve laik Cumhuriyet” diyerek “O” yüce  insanı rahmetle anıyor, önünde saygıyla eğiliyor, ‘ruhu şad olsun’ diyoruz” dedi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKILACAK

Ak Parti Gurubu adına 10 Kasım mesajını ileten, ebediyete intikalinin 79.yıldönümünde saygı ve rahmetle andıklarının altını çizen Gurup Başkanvekili Mustafa Cevat Arzık Atatürk’ün, “Benim naciz vücudum, elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözlerini hatırlatarak, Türkiye Cumhuriyeti’ne hep birlikte sahip çıkılacağının sözünü verdi.

Gündem dışı söz alan Ak Partili üye Şeref Toğ, semt pazarı yeri parklardaki güvenlik sorunları ve başıboş köpekleri yarattığı tehlikeler ile ilgili kendilerine gelen şikayetler dile getirerek ilgili birimlerden tedbir alınması ile ilgili önerge verdi.

Mehmet Korkmaz ise Alan Aldı Caddesi’nde yürütülen çalışmalarda mevcut kıymetli taşların sökülerek betondan kaldırım imalatı yapıldığı iddiası ile konunun araştırılması istemi ile önerge verdi.

İnönü Mahallesi’ndeki İnönü Mahallesi semt pazarının taşınması ile ilgili çalışma yapıldığının, uygun yer bulunamadığının altını çizen CHP Gurup Başkanvekili İlhami yılmaz, uyun yer bulununca taşıma işleminin gerçekleşeceğini kaydetti.

PARKLARA MOBESE KAMERALARI KURULUYOR

Parlarla ilgili kamera sistemi üzerinde durulduğunu, ancak kamer sistemi kurma yetkisinin kendilerinde olmadığının altını çizen Yılmaz, konu ile ilgili “İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yaparak MOBESE sisteminin kurulması gerektiği için Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediyemiz iş birliğiyle İnönü mahallemizde bir parka MOBESE kameraları kuruldu. Denemesi yapılıyor.  Akabinde diğer parlarda da çalışması yapılıyor” bilgisini paylaştı.

AK PARTİ GURUBUNDAN GECEKONDULAR İLE İLGİLİ ÖNERGE

Ak Parti Gurubu tarafından Su Deposu’nda 25, Yenisahra Mahallesi Taşocağı Mevkii’nde 111 adet olarak belirlenen gecekonduların ve Emekevler dışında kalan 2243 gecekondu ile Emekevler’de yapılan konutlarda teslim edilen ve edilmeyen konutların listesinin talep edildiği yazılı önerge verildi.

Önergelerin oylanarak Başkanlık Makamına havalesinin oylanması sonrasında gündemdeki 3 maddenin görüşülmesine geçildi. Gündemdeki 1. Maddenin oy birliği, 2. Maddenin oy çokluğu ve Su Deposu’nda 25, Yenisahra Mahallesi Taşocağı Mevkii’nde 111 adet olarak belirlenen kamu mallarında konuşlanan gecekondular ile ilgili 3. Maddenin ise “Su Deposu’ndaki gecekondulara tadilen” değişikliği ile ve Ak Parti gurubunun muhalefetiyle oy çokluğuyla ile kabulüne karar verildi.

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığı gerekçesi ve 04 Arlık 2017 günü saat 17:00’da toplanma kararı ile Ataşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantıları son birleşimi, oturum başkanı Sadi Özata tarafından kapatılarak Meclisin Kasım ayı çalışmalarını tamamladığını ilen etti.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ