logo

Ataşehir’de Yarım Kalan FETÖ Okulu İnşaatı Duvarı Çöktü

Ataşehir Belediyesi yakınında Barbaros Mahallesi Şebboy Sokağı’ndaki yarım kalan FETÖ’ye ait okul inşaatı alanının istinat duvarında çökme nedeniyle toprak kayması meydana geldi.

Çökme sonrası olaya müdahale eden ekiplere kontrol eden Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu, yaptığı açıklamada arazinin FETÖ’ye ait el konulan bir okul inşaatı olduğunu kaydederek,  “Söz konusu alan Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne ait bir arazi. İmar planlarında Milli Eğitim Bakanlığına ait okul alanı olarak gözükmekte. Bina FETÖ’ye ait bir el konulan okulun yarım kalmış binası” diye konuştu

Çöken alanın Milli Emlak’a ait Okul Alanı olarak görüldüğünün altını çizen Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu, kayma yaşanan ve yanındaki otopark alanı ile ilgili gerkli tedbirlerin alındığını kaydederek, “Gerekli güvenlik önlemleri alınıyor. Söz konusu arazi Belediye ve diğer kamu kurumlarına gelen vatandaşlarımız tarafından açık otopark olarak kullanılıyor” dedi.

İnşaatın çevresindeki istinat duvarının bir kısmı yıkıldığı olayda, herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmazken toprak kaymasının yaşandığı alanda bulunan otoparktaki araçlar son anda kurtarıldı.

İstinat duvarı ve toprak kaymasının yaşandığı olay Ataşehir Barbaros Mahallesi Şebboy sokak üzerinde bulunan inşaat ve yanındaki otoparkta meydana geldi.

İnşaata ait temelin toprak kayması nedeniyle zarar gördüğü duvardaki çökme nedeniyle inşaatın hemen bitişiğindeki otopark olarak kullanılan arazideki araçlardan bazıları askıda kaldı. Askıda kalan araçlar çekiciyle kurtarıldı.

Çöken duvar ile ilgili yürütülen çalışmaları yürüten Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu, çalışmalar sırasında yaptığı açıklamada, ”Söz konusu alan Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne ait bir arazi. İmar planlarında Milli Eğitim Bakanlığına ait okul alanı olarak gözükmekte. Bina FETÖ’ye ait bir el konulan okulun yarım kalmış binası. Burayla ilgili İstanbul Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve inşaatı yapan kuruluşlarına inşaatta çökmeler olabileceğine yönelik yazılı bildirimlerimiz oldu. 10 adet fore kazık ve kazık başlıklarının kayması neticesinde heyelan meydana geldi. Gerekli güvenlik önlemleri alınıyor. Söz konusu arazi Belediye ve diğer kamu kurumlarına gelen vatandaşlarımız tarafından açık otopark olarak kullanılıyor.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1393 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ