logo

Ataşehir’de Yeniden Kullanım Pazarı, ‘İkinci El Ürünler Satışta’

Ataşehir’de Yeniden Kullanım Pazarı, ‘İkinci El Ürünler Satışta’

Atıl ürünlerin yeniden kullanımı sağlayarak atık miktarının azaltılmasına katkı sunan “Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı” yaz boyunca devam edecek.

Atıl duruma gelmiş ürünlerin yeniden kullanımı sağlayarak atık miktarının azaltılmasına katkı sunan “Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı”, yaz boyunca devam edecek. Katılımcılar satmak veya takas etmek istediği en az 20 adet ikinci el eşyasını ücretsiz stantlarda satışa sunabilecek.

ATAŞEHİR’DE YENİDEN KULLANIM PAZARI: İKİNCİ EL ÜRÜNLER SATIŞA SUNULACAK

Yaz boyunca iki haftada bir cumartesi akşamları düzenlenecek Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarlarının ilki 13 Temmuz’da İçerenköy Mahallesi Muhtar Tacim Ayvadaş Parkı’nda kurulacak.

Bilinçli tüketim ve geri dönüşüm kültürünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla Ataşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı’nda, kıyafetten ev aksesuarına, oyuncaktan kitaba, takıdan elektronik eşyaya kadar pek çok ürün satışa sunulacak.

Atık azaltımı, ürünlerin yeniden kullanımı ve maddelerin geri dönüşümü hakkında farkındalık yaratmak amacıyla Ataşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan “Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı”na kullanmadığınız eşyalarınızla katılarak siz de katkı sağlayabilirsiniz. Ücretsiz stant başvurusunda bulunarak; satmak veya takas etmek istediğiniz en az 20 adet 2. el eşyanızı getirebilir, pazarı ziyaret edenlere satabilirsiniz.

Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı’nda; kıyafet, ev aksesuarı, takı, kitap, tablo bardak, biblo, tohum, bitki, elektronik, kutu oyunları, oyuncak gibi 2. el eşyaların takası ve satışı gerçekleştiriliyor. 

Yıpranmış, yırtık, kirli hijyenik olmayan ürünler, iç giyim, tarak, makyaj malzemesi, kişisel bakım ürünleri, el emeği ile yapılmış ve hiç kullanılmamış takı ile aksesuar gibi eşyaların takas ve satışına ise izin verilmiyor.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ